TÜM YORUMLAR

Yeni askerlik sistemi için tarih açıklandı! Askerliğin 6 aya düşmesi...
Yeni askerlik sistemi için tarih açıklandı! Askerliğin 6 aya düşmesi...
GÜNCEL
10 Haziran 2019, 09:04
Yeni askerlik sistemi için tarih açıklandı! Askerliğin 6 aya düşmesi...
Bayram öncesi yeni askerlik sistemini sabırsızlıkla bekleyen gençler için geçtiğimiz günlerde açıklama gelmiş ve bayram sonrasına kalacağı açıklanmıştı. Yasanın TBMM gelmesinin ardından gözler bir kez daha yeni askerlik sistemine çevrildi. Peki uzun dönem askerlik ne zaman 6 aya düşüyor. Askerdekiler önümüzdeki hafta terhis olacak mı? İşte yeni sistem ile ilgili tüm ayrıntılar...
YORUMLAR 7
 • Alperen 1 yıl önce Şikayet Et
  Ben zaten altı ay yapacaktım dört yıllık üniversite mezunuyum, yeni sistemi bekliyordum benim için hiçbir şey değişmedi. Ben 30.000 lirayı ödeyemem mumkunati yok, 94 doğumluyum. En mağdur olan benim, devlet beni düşünmeli. Yaş ilerledikçe bedel artmalı. Bu sistemde ben 24 yaşında kendi hayatımı yoluna koymaya çalışan bir gencim, orta yerden altı ay askere gitmek her şeyi alt üst edecek.
  Cevapla
 • İnanan 1 yıl önce Şikayet Et
  Aynı olaylar 1912 de de konuşuldu yüzbinlerce asker terhis edildi. Asker sayımız azalınca Balkan devletleri birleşip bize saldırdı 1.Balkan savaşı çıktı ve Bulgar ordusu Yeşilköy e (Bakırköy) kadar ilerlediler. Yani tarih tekerrür ediyor buna acil önlem almalıyız. Dış güçler bizi takip ediyor her an güçten düşmemizi bekliyor. Bu sefer ordada durmazlar Türkiye'nin her yerine girerler. Allah korusun ülkemizi.
  Cevapla
 • saçma 1 yıl önce Şikayet Et
  Çok saçma bir yorum. Terhis olan profesyonel askerler değil. Bunların askerliği zaten süreli. Sadece kısalıyor. Askerlik bitmiyor. Boş muhalefet etmeyin artık. Profesyonel askerlik var artık. Kısa dönemli askerlik devlete gereksiz yük.
  Cevapla
 • bedelli 1 yıl önce Şikayet Et
  Bedelli askerlikde kısım kısım olsa.giden çok olur .temel eğitim kaldırılıp da bedelli olsa onun ücreti başka olsa .temel eğitimli bedelli olsa onun ücreti de farklı olsa .bu çıkacak sistemde bedelli yapmak mantıksız
  Cevapla
 • bedel 1 yıl önce Şikayet Et
  Temel eğitim oldukça bedelli askerlik bu paraya yapan çok az olur .zenginlerden başka bu kadar parayı verip de 1 ay askerliğe kimse gitmez.
  Cevapla
 • Reisci 1 yıl önce Şikayet Et
  Kura ve bedel ücretini bir daha kontrol eder misiniz ?
  Cevapla
 • Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  Kademeli terhis yanlış olur, 6 ayını doldurup bekleyenler beklemekten tükendi, daha askere gitmeden yasanın düşeceğini düşünüp gittiler, bayramda müjde yerine hüsrana uğradılar, şimdide kademeli terhis diye ertelenirse yazık olur, o zaman bi kaç yıl öncesinden 9 aya düşürselerdi, hatta 2010 yılında bunu yapabilirlerdi düşüncesizlik hesapsızlık yapıyorlar acısını biz çekiyoruz yeter artık erken terhis istiyoruz.
  Cevapla