TÜM YORUMLAR

Pentagon'dan yeni F-35 anlaşması
Pentagon'dan yeni F-35 anlaşması
DÜNYA
11 Haziran 2019, 23:42
Pentagon'dan yeni F-35 anlaşması
ABD Savunma Bakanlığı, Lockheed Martin şirketi ile 478 yeni F-35 savaş uçağı üretimi için 34 milyar dolarlık anlaşma imzaladı. 478 uçak siparişi bakanlık tarihinde yapılan en büyük tek seferlik alım olarak tarihe geçti.
YORUMLAR 39
 • Mehmet Ercan 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu nedenle söz konusu raporun dikkate alınarak bu uçukların ülkemize satın alınmasının iptal edilmesi ve yerli üretim aynı özellik benzeri güvenli savaş uçağı üretilmesi gerekiyor.Devlet büyüklerimizin dikkatine sunulur.
  Cevapla
 • Mehmet Ercan 1 yıl önce Şikayet Et
  Yine raporda devamla F-35'teki bir başka sorunun ise ateşlenen füzelerin yönünün düzgün olmadığı, Pilot, kaskının üzerinde öngörülen bilgilere baktığında, füze sistematik olarak hedefin sağına gittiği bunun savaş durumunda düşmanı vurmak yerine, dost birliklerine vurma riskini arttırdığı,Test aşamasının başlangıcından beri F-35'lerde 941 hata listelendiği belirtilmiştir.Söz konusu rapor linki: https://www.pogo.org/investigation/2019/03/f-35-far-from-ready-to-face-current-or-future-threats/
  Cevapla
 • Mehmet Ercan 1 yıl önce Şikayet Et
  raporda devamla uçakların çalışma standartlarını karşılamadığı gibi dayanıklılık testini geçemediği Uçakların, savaşa uygun olmadığı, uçakların bilgisayar sistemlerinin kolayca saldırıya uğrayabileceği, sistem tarafından toplanan ve kaydedilen verilerin güvenilir olmadığı, yazılımının 27 nci versiyonunun hala çalışmadığı ve gelişiminin programın 10 yıl gerisinde kaldığı pilotları tehlikeye sokacağı .
  Cevapla
 • Mehmet Ercan 1 yıl önce Şikayet Et
  Washinton merkezli POGO isimli bağımsız bir araştırma grubu tarafından hazırlanıp ABD Savunma Bakanlığına teslim edilen raporda ;Belçika Ordusu’nun ABD’den sipariş ettiği F-35 uçaklarının hatalı olduğu uçaklarda çatlaklar oluştuğunun tespit edildiği, uçakları üreten lockhead martin firmasının Belçikaya verdiği uçak başına 8 bin uçuş saati sözünün yerine getirilmesinin mümkün olmadığı uçaklarda çok sayıda eksik olduğu,
  Cevapla
 • Veysel 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu 478 adet f 35 savaş uçağını bir s 400 bataryası işini bitirir Türkiye s400 den vazgeçer se sonu geldi demektir Çünkü yıllardır yapılan o gizli hesapları alt üst ettiği için kuduruyorlar
  Cevapla
 • Ayna 1 yıl önce Şikayet Et
  hiç bir şey göründüğü gibi değildir. Kimse malına kötü demez.ABD Yıllardır psikolojik üstün benim savını herkese yutturmuş.ıraka saldırdığında atıığı füzeler hedefe bile gitmedi sonra rusyayı şuçladı füzelerimin rotasını değiştirdin diye.bana göre bu f35 psikolojik uçak.
  Cevapla
 • ali 1 yıl önce Şikayet Et
  terör devleti abd kahrol.
  Cevapla
 • Amedli 1 yıl önce Şikayet Et
  Suudi öder sorunyok
  Cevapla
 • refo alp 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu uçağın birim maliyeti ve 35 yıllık kullanım maliyeti ile birlikte adet başı 500 milyon dolara mal olacak. Buraya aktarılacak kaynak TF-X milli savaş uçağımıza aktarılırsa daha ekonomik ve daha iyi avcı uçağı ve bombardıman uçağı yapabiliriz. F-16 daki yeteneklerimizi bu uçakta rahatlıkla kullanabiliriz. Umarım ABD bizi F35 programından atmaktan vazgeçmez de bizde işimize gücümüze bakarız
  Cevapla
 • Fırat 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye S400 lere 2,5 milyar dolar vererek hem hava savunmasını güçlendirmiş hemde yaklaşık 30 yıllık bir süreçte 54 milyar dolar zarardan kurtulmuştur hayırlı uğurlu olsun.
  Cevapla
 • Aladag 1 yıl önce Şikayet Et
  34 milyar dolar lik anlaşma boing den zararının 20 de biri belki :)))
  Cevapla
 • Erkan 1 yıl önce Şikayet Et
  ben 10 sene önce medyalar "F35 ler gücümüze güç katacak", "sıralamamız böyle olacak, şöyle olacak" derken. Henüz vurulmamış ayının postunu satmaya benzer diye atasözü söyledim. Abd'nin vereceğine ihtimal vermiyordum. Ve gerçekten öyle oldu.
  Cevapla
 • Hard Beat 1 yıl önce Şikayet Et
  bakalım bunların parasını kime ödetecek siyonist köpeği trump.
  Cevapla
 • Isimsiz 1 yıl önce Şikayet Et
  Parasını nasıl olsa suudi kral Selmandan alicaklar
  Cevapla
 • recp 1 yıl önce Şikayet Et
  chp hdp mantığı olsa ne gerek var o kadar uçağa savaşamı gidecen derlerdi
  Cevapla