TÜM YORUMLAR

Microsoft teste başladı! Windows 10'a şifresiz giriş
Microsoft teste başladı! Windows 10'a şifresiz giriş
TEKNOLOJİ
12 Temmuz 2019, 16:14
Microsoft teste başladı! Windows 10'a şifresiz giriş
Microsoft, milyonlarca bilgisayarda yüklü olan işletim sistemi Windows 10 için yeni bir uygulama üzerinde çalışıyor. Kullanıcıların şifre girmeksizin oturum açmalarını hedefleyen şirket, test sürecine başladı.
YORUMLAR 8
 • TespiT 2 yıl önce Şikayet Et
  parolasız açılsın ki bizi daha iyi izleyebilsin. NSA için çalışan firma ve yazılım
  Cevapla
 • Artuk 2 yıl önce Şikayet Et
  Windows 10 Telemetry ile tam anlamıyla bir CASUS yazılım. İnternet'te gerekli araştırmaları yaparsanız sizi nasıl izlediğini görürsünüz. Linux dağıtımı kullanın. Tavsiyem Linux Mint ya da POP Os ile başlamanız.
  Cevapla
 • ali 2 yıl önce Şikayet Et
  win 10 değil. artık win20 olsun.
  Cevapla
 • ibrahim 2 yıl önce Şikayet Et
  bu özellik zten var ilk baştan beri ben kullanıyorum pin ile açıyrum pc mi şifre girmeden her defasında
  Cevapla
 • c. cey 2 yıl önce Şikayet Et
  vermediğimiz bilgimi kaldıki, facebook instagram whatshap tüm bunlardaki bilgiler toplanıp analiz edildiğinde, kişiliğinize bırakın soyağacını yediğinz içitğiniz ruh halinize kadar herşeyi öğrendiler öğrenmeye devam ediyorlar, tüm bunların sonucu bir mahalle il ilçe ye kadar yaşayan insanlara nasıl bir provakasyon yada operasyon yapılabilir, Halkların en zayıf noktası tespit edilebilir hale geldi, şirket çalışanların profilinden şirketin durum analizi yapılabilir, artık nasıl bir komplo teorisi üretirsin düşünün
  Cevapla
 • alper 2 yıl önce Şikayet Et
  süper parmak izi, ses, retina, yüz yakında kan dna örneğiyle açılır diye adamlara herşeyimizi vermiş oluruz facebook ile soy ağacımız arakdaşlarımız kişiliğimiz, instagram ile nerdeyiz neyle etkileşimdeyiz, twitterla düşüncelerimiz, gmail hotmail tüm ticar i kişsel sırlarımız.. windows zaten tüm bilgilerimizi alıyordu bunu da alsınlar. güzel haber !?
  Cevapla
 • Debian Linux 2 yıl önce Şikayet Et
  Tabiki yüz tanıma kullanılsın, zaten bütün bilgileri topluyorlar bir yüztanıma eksikti, o bilgileri de alsın daha farklı raporlar alabilsin. Ne gerek var windows a, iş yerinde teklif, mail vb işler için, internet kullanıcıları vs çok gereksiz. Bir kurum bile yılda 1 milyon lisans ödüyor. Yazık milletin parasına. Yetkililer inş kurumlarda lisans işleri ile ilgilenir. Milyonlarımız cebimizde kalır millete hizmette kullanılır.
  Cevapla
 • Software Developer 2 yıl önce Şikayet Et
  Şifresiz giriş yapmak mümkün. Şifre değiştir ekranında yeni şifre ve yeni şifre tekrar alanlarını boş bırakıp kaydederseniz, şifresiz oturum açmanız mümkündür.
  Cevapla