TÜM YORUMLAR

Kurnazlığın böylesi: Türkiye'ye F-35 vermiyorsanız bize indirim yapın
Kurnazlığın böylesi: Türkiye'ye F-35 vermiyorsanız bize indirim yapın
DÜNYA
19 Temmuz 2019, 17:38
Kurnazlığın böylesi: Türkiye'ye F-35 vermiyorsanız bize indirim yapın
Hollanda Başbakanı Mark Rutte, ABD'nin Türkiye'yi F-35 programından çıkarma kararına tamamen katıldığını belirtti. ABD ile Türkiye arasındaki F-35 krizini fırsata çevirmeye çalışan Rutte, aldıkları F-35 jetleri için indirim talep etti.
YORUMLAR 36
 • bay19 2 yıl önce Şikayet Et
  batı böyle 20 yıldır para harcattılar bir bahaneyle tekmeyi bastılar...keşke 20 yıl önce kendi uçağımızı üretme çalışmalarına başlasaydık...şimdi bu kafirlere muhtaç olmazdık.
  Cevapla
 • Bilinçli Yorumcu 2 yıl önce Şikayet Et
  Tarih tekerrürden ibarettir, 1974 yılında Kıbrıs hareketinda baktık ki, birlikler iletişimde zorlandı, hemen peşinden ASELSAN kuruldu, aselsan Kıbrıs harekatının meyvesidir, Şimdi de f35 vermek istemeyenlere karşı hırs ve sahip olma bilinci ile TFX milli jet çok hızlı şekilde hayata geçecektir, iyikide f35 vermediler bu sayede kendi uçağımıza sahip olacağız, Eğer bir savaş uçağı başka ülkeden satın alınıyorsa, havada egemenlikten bahsedilemez, satın aldığın ülke ne kadar izin vermişse o kadar hamle yapabilirsin, ırak savaşında f16 larin hiçbirini kaldıramadı Saddam hatırlayan varmı.? Abd kendi sattığı silahı kendisine karşı kullandirir mi hiç.?
  Cevapla
 • Bilinçli Yorumcu 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu F35 lerde bir bit yeniği var, şuan dünyada en çok f35 ABD de var, sayısı 200 adet civarı, Dünyada en çok f35 bulunan ikinci ülke israil, 50 siparişin 16 tanesini teslim almışlar Üçüncü ülke ise İngiltere 14 adet teslim almışlar Diğer geriye kalan program ortakları olmasına rağmen israilden daha az sayıda teslim almışlar 4 yada 5 adet, Ülkemiz için de 4 adet envanter yapılmış ama halen abd sınırlarından dışarı çıkıp yollanıp da ülkemize halen teslim edilmemiş, büyük ihtimalle teslim de edilmeyecek, bu uçakları başka bir ülkeye satacaklar diyebiliriz, Program ortağı Türkiye 4 adet, Program ortağı bile olmayan isral 16 adet
  Cevapla
 • Bilinçli Yorumcu 2 yıl önce Şikayet Et
  Akdeniz'deki doğalgaz ve petrol pastası o kadar büyük ki, buna rağmen askeri ablamda Türkiye'nin güçlenmesi ve stratejik silaha sahip olması istenmiyor, çünkü Türklerden korkuyorlar, ayni zamanda Türkler Akdeniz doğalgazı ile zengin olmasını da istemiyorlar, b
  Cevapla
 • 421 2 yıl önce Şikayet Et
  sabrımızı taşırmayın o uçakları kafanızın üzerinden geçiririz..
  Cevapla
 • ahmet 2 yıl önce Şikayet Et
  bu durumda jetler pahalaniyor, ne indirimi?
  Cevapla
 • Abdullah 2 yıl önce Şikayet Et
  Umrumuzda değiller anlamıyolar...
  Cevapla
 • Analız 2 yıl önce Şikayet Et
  Ortalıgı kızıstırmıya calısısıyorlar f 35 ler herkesın ıstahını kabartıyor su bır gercekkı dunya savas ıstıyor !
  Cevapla
 • Cenk 2 yıl önce Şikayet Et
  Trump, gozlerinin yasina bakmiyor avrupanin..Daha cok aglatir onlari
  Cevapla
 • Baki 2 yıl önce Şikayet Et
  F35 komple para tuzağı, satın alırsın süründürüler yedek parça, bakım, eğitim derken amerikaya bağımlı ve dilenmekten ödeye gidemeyiz. Acilen Yerli Uçak projesine başlamalıyız.
  Cevapla
 • Bilinçli Yorumcu 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu söylem de bence art niyet var, bu söylemi kim çıkartıp propaganda yapmışsa o kişi bence masum değil, Durup düşünmek lazim, madem sömürge sistemi para tuzağı, Ortadoğu'da israil en fazla f35 filosu olan hatta tek f35 filosuna sahip tek ülke, ve diğer tüm devletler de alıyor bu uçağı, burda bir bit yeniği var, israil bugün 50 siparişin 16 tanesini almış ve f35 filosu kurmuş, dünyada abd den sonra en çok bu uçağa sahip ikinci ülke olması sence bir şüphe doğurmuyor mu.?
  Cevapla
 • yakup kocaeli 2 yıl önce Şikayet Et
  uçakları verecek başka çareleri yok
  Cevapla
 • muhammed 2 yıl önce Şikayet Et
  Verseler almayın bu küresel silahları. Tam bir fiyasko olacak tüm alanlar için
  Cevapla
 • FM.. 2 yıl önce Şikayet Et
  Istersen S400 kurulumu tamamlandıktan sonra o aldığınız dünyanın en pahalı hurda yığınlarını bir test edelim, bakalım ne kadar görünmezmiş
  Cevapla
 • ugur Mustafa 2 yıl önce Şikayet Et
  Iki yüzlu Hollanda, șeytanın ülkesi
  Cevapla
 • mustafa 2 yıl önce Şikayet Et
  o uçaklar buraya gelecekkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
  Cevapla