TÜM YORUMLAR

Hem F-35 hem Su-57 için bomba gelişmeler! Ölümcül hata ortaya çıktı
Hem F-35 hem Su-57 için bomba gelişmeler! Ölümcül hata ortaya çıktı
DÜNYA
11 Kasım 2019, 16:03
Hem F-35 hem Su-57 için bomba gelişmeler! Ölümcül hata ortaya çıktı
F-35 savaş uçaklarında kullanılan yüksek teknolojik kaskta ölümcül bir hata tespit edildi. Pentagon sorunun çözümü için anında harekete geçti. Öte yandan Rus Hava Kuvvetleri'nin beşinci nesil savaş uçağı olacak Su-57, test aşamalarını tamamlayarak seri üretime girdi. Fabrikadan çıkacak ilk seri imalat Su-57’nin yıl sonunda hizmete girmesi beklenirken, uçaktan ilk görüntülerde Rus medyası tarafından paylaşıldı.
YORUMLAR 27
 • Hıdır BUDUR 1 yıl önce Şikayet Et
  Benim en çok dikkatimi çeken nokta: "Türkiye F-35 ve S 400'leri aldığında kullanacak, tatbikatlar yapacak ve F-35'lerin radarda görünmez özelliğinin başarılı olup olmadığını test edebilecek." Eğer S-400'ler, F-35'leri mağlup ederse ABD'nin yaptığı yatırımların boşa gideceğini söylemesi gündem olacak
  Cevapla
 • yediyaman. 1 yıl önce Şikayet Et
  Bize ne su lazım nede Gazoz biz kendi uçağımızı kendi yapacağız Allah'ın izni ile.
  Cevapla
 • yalnız kurt 1 yıl önce Şikayet Et
  Elalemin yaptığı uçukları konuşacağımıza acilen kendi milli uçağımızı ve nükleer silahımızı yapmamız gerekir yok sa ülkemizin güvenliği ileride çok zor olacaktır.
  Cevapla
 • Koray 1 yıl önce Şikayet Et
  Koral çalıştımı Bizim yazılım yüklü teyyareler hariç gökyüzünde kaç tane ister görünsün ister görünmesin, casper hayalet olsun isterse en hızlı uçak olsun, örümcek agına takılan sinek gibi KORAL indirir 5.nesil uçakları teneke eder.
  Cevapla
 • yiğido 1 yıl önce Şikayet Et
  Bizim milletimiz her şeyi biliyor Maşaallah ya, kardeşim devletin o kadar mühennisi var , yatmasınlar onlar konuşsun. ha biz Halk olarak abd yi avrupayı istemiyoruz.
  Cevapla
 • Kerem 1 yıl önce Şikayet Et
  F35 ve S57 işe yaramaz F15 ayarında büyüklüğünde şimdilik yapın geçin.
  Cevapla
 • caylak 1 yıl önce Şikayet Et
  ben su- 57 tarafiyimm
  Cevapla
 • ben 1 yıl önce Şikayet Et
  biraz araştırdım. bırakın su-57 yi su-35 bile tek başına 5 tane f-35 i düşürebiliyor. üstelik su-35 en iyi manevra kabiliyetine sahip uçak. f-35 ten çok daha fazla silah taşıyor, daha hızlı ve daha uzun menzile sahip. fiyatı da yarı yarıya sayılır. yani çok fonksiyonlu. bu radarda görünmeme masalı 30-40 senedir var ve her seferinde fos çıkıyor. abd nin f-117 hayalet uçağını düşük teknolojili sırplar düşürmüştü. bize çok mühimmat taşıyan, uzun menzilli, daha hızlı, üstün manevra kabiliyetli uçak lazım şu anda su-35 en ideal tercih. su-57 henüz rüşdünü ispat etmiş değil. f-35 ise su-35 in yanında çok hantal kalıyor.
  Cevapla
 • Mert 1 yıl önce Şikayet Et
  F 35 ler tam bir fiyaskoooo almayalım.yoksa başımıza sorun olacaklar daha tesbit edilemeyen ne arızalar var Allah bilir.
  Cevapla
 • mühendis 1 yıl önce Şikayet Et
  Ruslar yazılım konusunda oldukça iyidir. F35lerin görünmez olmadığı geçen ay Alman radarları tarafından tespit edildi. SU57 F35 e göre 2 kat daha uzun süre havada kalıyor, daha fazla mühimmat taşıyor, çok daha hızlı. Ayrıca ABD f35 yazılımlarını kimseyle paylaşmaz, uzaktan bir düğme ile bu uçaklar havadayken düşürülebilir. ABDye güven olmaz, ABD'nin malına güven olmaz.ABD'nin izni olmadan bu uçaklar kullanılamaz. Devlet büyüklerimiz F35 almayı asla ve asla düşünmemeli!
  Cevapla
 • Banned 1 yıl önce Şikayet Et
  Bazı malların dediği bir söz vardı s400 ler gelmiycek şimdi kurulmuyacak kurulsada sarayı koruyacak kurulunca kuduracaklar
  Cevapla
 • Recep arda 1 yıl önce Şikayet Et
  Ee Ruslar sana kafana göre kullan mı diyecek. Onlar da sana engel koyacak benim uçağımla kafana göre iş yapma diyecek. Rusları kahraman görmenin anlamı yok. Abd ne ise Rusda odur. Kim ürettiyde kuralları o koyar. Ayrıca sadece uçak değil bu mesele. Alt yapın nato rus uçağına uygun değil mühimmatın uygun değil iletişim sistemin uygun değil hangarın pistin pilotun uygun değil. Bir su-57 bunlarıda eklersen eğer 200-250 milyon dolara gelir adet olarak. Balıklama atmanın gereği yok. Elimizde kilerle idare edip kendi muharip uçağımızı kendimiz yapana kadar beklememiz gerekiyor yada f35 alacağız. Su-57 hem bize uygun değil hemde daha seri üretimi yeni başlamış ne defoları olduğu belli bile değil.
  Cevapla
 • oldukça iyi? 1 yıl önce Şikayet Et
  f35 radarda görünmek istiyor ondan görebiliyorlar. Hava savunma sistemlerine saldırmadıkça reflektör denen radar yansıtan aparat ile görünür durumdadır f35 ler zaten. rus yazılım firması kaspersky dışında ben duymadım rusların bir markasını, abd nin gerisinde rusya her alanda.
  Cevapla
 • Plt 1 yıl önce Şikayet Et
  Tespit mespit yok yaaa. F-35’ler reflektörle uçuyor yani zaten radarda görünüyorlar sadece savaş durumunda o reflektörler çıkarılacak uçak o zaman görünmez olacak yani radarda düşük iz bırakacak. Ayrıca ABD aptal mı niye Almanya’nın böyle bir şey yaptığını bilmiyor mu ? Türkiye F-35’leri alacak ABD verecek uçakları bakın görün ayrıca bu Rus hayranlığı nerden çıktı böyle ? Rusya sütten çıkmış ak kaşık mı ? SU-57 havada daha uzun kalsa ne olacak bizim işimizi görmedikten sonra ? Uçağı almakla bitmiyor iş biz kendi ürettiğimiz hiçbir mühimmatı Rus uçaklarında kullanamayız. Pilotların eğitimleri sil baştan başlayacak onca ek masraf çıkacak. SU-57 işi S-400’lere benzemez
  Cevapla
 • Asım 1 yıl önce Şikayet Et
  animasyon dewresinde hata war. Ledler RGB yanıp sönmüyor, _GB olunca uçak düşer.
  Cevapla
 • Son Osmanlı 1 yıl önce Şikayet Et
  F35 donanım,yazılım ve teknolojik olarak daha öndedir. Görünmezlik seviyesi su57 den çok daha ileridir. Su 57 manevra kabiliyeti ve hız olarak sadece daha iyidir onun dışında eski versiyonundan çok aşırı farkları yok. Ayrıca 5. Nesil olarak üretilecekti sonradan 4.nesil olarak revize edildi. 5.nesil uçak çok ciddi maliyetli abd gavuru çok büyük paralar harcadı bu uçak için. Rus uçakları herzaman sorunlu çünkü uçak pazarları zayıf ve ciddi bi yatırım yapmıyolar. Kısaca f35 su57den çok daha iyi bir silahdır zaten o yüzden bu projedeyiz. Kesin çözüm ise bu iki emperyalist islam düşmanı ülkeye ihtiyaç duymadan milli uçağımızı gerekli yatırımları yaparak üretmektir
  Cevapla
 • Cemil 1 yıl önce Şikayet Et
  İkisi aynı branşta değildir f35tüg sıklet ruslarınki ise ağır sıklet f35Nisan micradir f22 sır Rusların dengi uçak
  Cevapla
 • mühendis 1 yıl önce Şikayet Et
  Çok ciddi olarak saçmalamışsın dostum. Bilgisayar mühendisiyim. Ruslar yazılım konusunda oldukça iyidir. F35lerin görünmez olmadığı geçen ay Alman radarları tarafından tespit edildi. SU57 F35 e göre 2 kat daha uzun süre havada kalıyor, daha fazla mühimmat taşıyor, çok daha hızlı. Araştırmadan sallamışsın
  Cevapla
 • türk 1 yıl önce Şikayet Et
  israil f 35 inin suriyede s 300 ler tarafından düşürüldüğünü bilmiyorsun sanırım. görünmezlik hikaye...
  Cevapla
 • Analiz Hatalı 1 yıl önce Şikayet Et
  Yanlışarla dolu bu analiz. RAM boya değil. Evet radar sinyalini azcık azaltan boya var ama RAM Radar Absorbeleyen Materyal demek. Boya yapmakla su57 stealth olmaz f35 gibi. su57 nin zayıf yani stealth 5. nesil olmasını engelleyen motor değil o ve mini awacs gibi çalışan f35 yanında ilkel kalan sensör ev yazılımlar. Yoksa f35 5. nesil ama daha hantal ve yavaş. Motormuş hızmış önemsiz yani. Görünmeden gidiyor o sayede tüm s400leri falan saatte kaç km hızla gidip vurduğunun önemi yok. O iş hallolunca geriye hava alanına ve yerdeki uçaklara füze yağdırmak, bombardıman uçakları ile ülkeyi zayıflatmak ve en son karadan işgal kalıyor.
  Cevapla
 • HATCA 1 yıl önce Şikayet Et
  iyice rus yanlisi olduk
  Cevapla
 • Yozgatlı 1 yıl önce Şikayet Et
  Sen hangi yanlısın ? Bu durumda terörist abd kalıyor. Bence kendimiz üretelim hepsinden iyi.
  Cevapla
 • abdullah‘’ 1 yıl önce Şikayet Et
  Yani..? bíze para vereceksiniz
  Cevapla