TÜM YORUMLAR

Trump-Erdoğan görüşmesi sürerken Pentagon'dan 'F-35-Türkiye' bombası
Trump-Erdoğan görüşmesi sürerken Pentagon'dan 'F-35-Türkiye' bombası
DÜNYA
14 Kasım 2019, 12:57
Trump-Erdoğan görüşmesi sürerken Pentagon'dan 'F-35-Türkiye' bombası
Dünya gündemi Beyaz Saray'daki Erdoğan-Trump görüşmesine dikkat kesildiği sırada Pentagon'dan çok kritik bir açıklama yapıldığı ortaya çıktı. İkili görüşme devam ederken Türkiye'nin çıkarıldığı F-35 programının yöneticisi Korgeneral Eric Fick son dakika açıklamalarda bulundu.
YORUMLAR 61
 • İsmail 10 ay önce Şikayet Et
  Bizim de teslim edilen 5 uçağın Türkiye'ye getirilmemesi durumunda üretilen parçaların naklinin engelleneceği tehdidinde bulunmamız karşılıklılık ilkesi gereği son derece yerinde olur. Baharda da zaten ne olacaksa olur, ya çıkarırlar ya da onlar boyun eğer. İmalatçı firmaların yapacağı ihracat rakamlarını içimizden birilerinin dile getirip kendimize karşı argüman olarak kullanmaları aşağılık bir davranıştır. Gerekirse o gelirden vazgeçilir ama Devletimizin çıkarları muhafaza edilir.
  Cevapla
 • Hıdır BUDUR 10 ay önce Şikayet Et
  ; Cumhurbaşkanımızın "1940'lı yıllarda pervaneli 4 uçağı Kayseri de toprağa gömmüşler, onların çıkartılması için talimat verdim" dediği günlerde ülkemin 70-80 adet F-4 FANTOM uçağı birden "uçan tabut ilan edilip " nasıl oldu da birden uçuştan alınıp, çöpe atıldı ve nasıl "F-35 uçağı alımı hızlandırıcı toplantılara geçildi"...DIŞ ETKİ KONUSUNDA F-35 İLE ORANTILAYIN DURUMU ARTIK..!!!
  Cevapla
 • agah 10 ay önce Şikayet Et
  Madem Türkiyeyi programdan çıkardılar, Türkiye neden hala tedarikçi pozisyonunda muhtelif parçaları üretip onlara veriyor..? Vermesin onlarında satışı geciksin ve zarar etsinler...
  Cevapla
 • Ahmet 10 ay önce Şikayet Et
  2020’nin Mart ayında çıkaracaklar bizi daha henüz tam anlamıyla çıkarmadılar. Ama ben çıkaracaklarını sanmıyorum yoksa S-400 meselesi gibi olursa ABD kendi kalesine gol atar
  Cevapla
 • Fatih 10 ay önce Şikayet Et
  Uretmediğimiz hiçbir şey bizim değil fazla söze gerek yok
  Cevapla
 • Fatih Sultan 10 ay önce Şikayet Et
  TSK Artık yerli millî silah kullanıyor, zoruna mı gitti
  Cevapla
 • Petlass 10 ay önce Şikayet Et
  Blöf olsada olmasada f35 hantal bir uçak, geleceğin uçakları yerde kokpiti havada insansız savaş uçakları, kokpit 360° dönebilen kask değil organik ekran kaplı uçağın içinde olan bulunan bütün kumanda paneli, olmayan tek bir şey var ! Ci kuvveti denen basınç yüzünden bayılma kanın beyne ordan bacaklara gitmesi evet bu negatif etki yok, kısacası F35 çok abartılıyor. KORAL yazılımı yüklü oyuncak dronlar bile uçağın beynini uçurur, bitkisel hayata bağlar.
  Cevapla
 • hakan 10 ay önce Şikayet Et
  sen film senaryosu yazsana fena tutulur
  Cevapla
 • İsmâil UÇAK 10 ay önce Şikayet Et
  Kendimiz üretmemiz gerekir!
  Cevapla
 • mehmet sahin 10 ay önce Şikayet Et
  ABD,leri boyle oyalamaktan Rusyayla iy giden iliskileri guclendirmek icin SU 35,leri almak en akilli olani yapilmis olur ilerde birlikte s 500,leri uretme imkani dogar yoksa daha cok abd,leri oyunuyla uzun yillarca boyle eli kolu bagli bakar kaliriz.
  Cevapla
 • Bilge kral 10 ay önce Şikayet Et
  Güldürdün ya beni sana yazı yazmaya usendim arkadas açıklamış zaten
  Cevapla
 • Ertan 10 ay önce Şikayet Et
  Gene saçma bir yorum ve görüş açısı.. biz şuan da geçici olarak bunları alıyor ve göz dağı veriyoruz adamlar bize nasıl alternatifiniz var diyorsa..
  Cevapla
 • Ahmet 10 ay önce Şikayet Et
  Az miktarda eğer S-400’de ki acil ihtiyaç olursa alınabilir. Ben F-35’i verecekler diyorum ama eğer vermezlerse ve bizde yine Batı bloğu bir uçak alırsak örneğin Gripen gibi bu seferde Almanya, İngiltere ve Fransa gibi ülkelere bağımlı oluruz çünkü parçalarının çoğu bu ülkelerden. Fransa’dan da Rafale uçaklarını alacak halimiz yok ya sonuçta bu son zamanlarda yaptıklarıda ortada ayrıca Doğu Akdeniz’de ki haklarımızdan vazgeçmediğimiz için bütün AB bir oldu en baştada bu saydığım ülkeler hepsi üzerimize geliyor. EF-2000 uçağı ise aşırı masraflı. Tamam bizim sisteme uysa bile yinede farklılıklar var. Yunanistan bile Fransız uçaklarıyla ABD uçaklarını birbirinden ayrı yerlere konuşlandırmış.
  Cevapla
 • Sezer KAYA 10 ay önce Şikayet Et
  Böylece Rusya ya bağımlı olalım dimi. Şunu da unutma Türkiye NATO uyumlu bir altyapıya sahip. Rusya gibi doğu bloğu bir ülkeden alınan uçağı uçurabilmek için yeni bir altyapı, sıfırdan eğitilmesi gereken personel gerekli buda ciddi zaman ve para kaybı demek. Bunun yerine batı bloğu bir ülkeden acil ihtiyacı karşılayıp en kısa sürede milli uçağı envantere sokmak çok daha akıllıca bir haraket olur.
  Cevapla
 • saim33 10 ay önce Şikayet Et
  Kürecik radar üssünün fişini çekme zamanı gelmedi mi?
  Cevapla
 • BILAL BAS 10 ay önce Şikayet Et
  Yok daha gelmedi orada iki ABD var turkiye karsiti olan tarafin elini guclendirmek ahmaklik olur.
  Cevapla
 • şimdi 10 ay önce Şikayet Et
  ""Türkiye'nin programdan çıkışı Mart 2020'yi bulacak." niye? çünkü siz tedarikçilerinizi bulabilesiniz diye. türkiye tedarikleri derhal durdurmalı. hadsiz yere bizi çıkarmaya kalkan onlar, o zaman tedarik sürecinide biz belirleriz deyip hemen durdurmalıyız.
  Cevapla
 • Hızır İlyas HASTA 10 ay önce Şikayet Et
  Uluslararası anlaşmalara dayanarak hareket etmeliyiz. Suçlu duruma dusmemeliyiz
  Cevapla
 • Selami Nallar 10 ay önce Şikayet Et
  Ben olsam şu an dahil abdye bırak uçak parçası 500cc şişe su vermem
  Cevapla
 • Didididi 10 ay önce Şikayet Et
  Usa vermesse rusyadan almaliyiz usa.aya inadina rusyayla güclenmeliyiz usa terör yetistiren bir devlettir musluman düsmani terörist yetistiren devlettir ayni eu gibi
  Cevapla
 • Milli Nükleer Silah 10 ay önce Şikayet Et
  Yazılımı verilmedikten sonra alsak ne olur almasak ne olur. Ayrıca tek motorlu.
  Cevapla
 • Halit 10 ay önce Şikayet Et
  İnşaallah F-35'i bize kakalamazlar,tarihin en pahalı uçan kazığı.
  Cevapla
 • aaaaaaaa 10 ay önce Şikayet Et
  üst resimdeki uçağın kanadındaki davudi haçı ne.. bir ilimizde valilik binası bile bunlarla süslenmiş ne iş ise. anlamak zor. anlayamayan valilere de anlatmak lazım..
  Cevapla
 • şems 10 ay önce Şikayet Et
  rusya ve milli uçak icin uğraşın
  Cevapla