TÜM YORUMLAR

Suriye'de son dakika gelişme: Muhalifler Halep'ten çekildi
Suriye'de son dakika gelişme: Muhalifler Halep'ten çekildi
DÜNYA
16 Şubat 2020, 20:45
Suriye'de son dakika gelişme: Muhalifler Halep'ten çekildi
Gün boyu Rusya'nın havadan, İran destekli grupların ise karadan saldırı düzenlediği Halep'de endileşendiren bir gelişme yaşandı. Reuters'ın Suriye Devlet Televizyonu'na dayandırdığı son dakika haberine göre, Rusya destekli rejim ordusu Halep'in kontrolünü ele geçirdi. Esed rejiminin saldırıları sonucu bölgedeki muhalif gruplarının çekildiği belirtildi.
YORUMLAR 37
 • arif abi 3 ay önce Şikayet Et
  Hiç dostun kalmamışsa kendine bak der atalarımız. Bizi sevmeyen çok ise yine suç bizde. İlmi siyaseti beceremiyoruz demektir. Peygamber efendimiz bile bodoslama hiç bir işe dalmamış, gerekirse düşmanla anlaşma yapmış, orantısız ve zamansız saldırmamıştır. Birileri türkleri yok etmek istiyor olabilir, olabilir ama her cephede çatışırsak ekonomi çöker, ekonomi çökerse de savaşacak gücümüz kalmaz. Güçlü ekonomiden taviz vermek demek, savunmadan taviz vermek demektir.
  Cevapla
 • halo dayı 3 ay önce Şikayet Et
  Bakıyorum da Pkk kamplarını kuran , öcalan itini besleyen esed sivilleri vurmaz denecek neredeyse
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Hani Esed hep sivilleri vuruyordu!
  Cevapla
 • KRİPTO KUŞATMASI 3 ay önce Şikayet Et
  ASALA Rus destekli bir Ermeni terör örgütüydü. Ermenileri harcamak yerine Kürtleri harcayacakları bir yapı oluşturup PKK’ya dönüştü. Rusya’nın Kızıl Elması Kafkasya, Çeçenistan, Gürcistan, Ermenistan, PKK/YPG, M4 karayolu, Kobani, Lazkiye üzerinden Akdeniz’e açılmaktır. Bu planı yürütmek üzere Gürcü asıllı C.B. Putin, annesi Ermeni babası Yahudi asıllı B.B. Mihail ve Ermeni ayaklanmasını başlatan dedenin torunu D.İ.B. Lavrov görevlendirdi. Suriye senatosundan ermeni tasarısını geçiren Lavrov’dur. Ermeni asıllı FG’nin FETÖ’sü de bir kripto Ermeni örgütüdür ve 15 Tem. kriptoların yüzüncü yıl kalkışmasıdır. Suriye’deki katliamı destekleyen HDP, Perinçekler, KK ve ekibi de kriptolardandır.
  Cevapla
 • Saka 3 ay önce Şikayet Et
  İran destekli yabancı terörist gruplar deniyor neden tam açıklanmıyor bu gruplar Afgan, pakistan,ırak, o çok sevdiğiniz müslüman kardeşleriniz her zaman derim Türkiye nin tek güvencesi kendini bilen halkıdır hiç bir müslüman denen ülkeden hicazet almayız yardımda dahil onların ülkesi onlara
  Cevapla
 • vlk 3 ay önce Şikayet Et
  şii milis onlar Türkün Türkten başka dostu yoktu ya kıbrıslılar bizi istemiyor
  Cevapla
 • hakan yilmaz 3 ay önce Şikayet Et
  Rus domuzuyla iran acemine guvenmeyeceksin.
  Cevapla
 • Hıdır BUDUR 3 ay önce Şikayet Et
  Barış Pınarı Harekâtında TSK bir cerrah titizliğinde kuvvet kullanmıştı. Burada aynı titizlik devam ediyor, ama bir fark var, sahaya aktardığı güç Suriye Harekât Alanı icaplarına göre düzenlenmiştir ve emir beklemektedir. Halen sahada olmayan asıl stratejik güçler ise emirle harekât alanında sürpriz darbeleri gerçekleştirecektir. Bu noktada Rus ve İran birlikleri gözetilecektir.
  Cevapla
 • KABULLENEMİYORUZ 3 ay önce Şikayet Et
  Önünde sonunda Rus ve İran birlikleri ile karşı karşıya geleceğiz. Kimse görmek istemese de kabul etmese de Rusya ve İran çeşitli maskeler altında Türkiye'ye karşı savaşıyor. Onları maskeleri içindeyken vurmak maskelerini düşürmekten daha uygun olur.
  Cevapla
 • Hıdır BUDUR 3 ay önce Şikayet Et
  NATO devreye girecekse, Suriye için NATO’dan bir huzur planı yapması istenecek olunursa, bununla ilgili gerekçelerin ve referansların Birleşmiş Milletler’in kabul ettiği böyle bir ana planla tarif edilmiş olması gerekmektedir. Aksi taktirde durum belli, konu bir yönüyle Suriye ve Esad ise diğer yönüyle de NATO’nun birincil hedefi konumundaki stratejik tehdit ülke Rusya’dır. Bu gibi bir sağlam referans yok ise NATO sadece Türkiye’ye savunma sistemi, istihbarat ve lojistik destek yapar, hepsi bu kadar. Ama asıl Suriyelilerin evlerine güvenle dönmeleri meselesi yine ortada kalmış olur. Unutmayalım NATO’nun Balkanlar’daki Misyonu Dayton Planı çerçevesinde bu bağlamda gerçekleştirilmiş idi.
  Cevapla
 • SION'a AYKIRI 3 ay önce Şikayet Et
  Bu öneri ABD, Rusya ve İran'ın hesaplarına ve toplamda SIONistlerin SION ülkesi kurmasına ters olduğundan SIONist org.lar bunu uygulamaz. Türkiye tek başına ne yapabilirse yapacak başka çare yok. Bu güne kadar Türkiye’yi önce kripto ermeni örgütü olan FETÖ ile, sonra korku ile durdurdular şimdi de diplomasi ile durduruyorlar. İdlib tamamen düşmek üzere bir hafta sonra Ermeni destekçisi Rusya (Cumhur B., Başbakanı ve Dışişleri B.'nın kim olduğuna bakın!) Ermeni terör örgütü YPG (Kobani), ve Rejim askeri üniformalı İran (Yahudi destekçisi Müslüman avcısı Şii milisler) sınırımıza dayanacaklar. Biz uyurken içimizdeki Kripto Ermeniler de Esad’a sahip çıkıp içeriden C.B.’na saldırıyorlar.
  Cevapla
 • Memet 3 ay önce Şikayet Et
  Dünyaya verilecek en büyük ders kuranı yol edinip Osmanlı ruhunu yaşamaktır. Allah yanımızda ise başka . dosta ihtiyaç Yok
  Cevapla
 • Halim 3 ay önce Şikayet Et
  Zamanında söyledik RUSLARA GÜVEN OLMAZ. Ukrayna amcaoğlu adamlar onlara acımıyor.Müslümanlara mı acıyacak , iyilikten maraz doğar.Her dara düştüğümüzde Rusya ya ağlarsak MOGOL gibi gelirler.Hava kuvvetleri yok ise , Karada ANTİ TANK ve MANPADS ler olmadan kazanamazsın
  Cevapla
 • Ali 3 ay önce Şikayet Et
  İranın yatacak yeri yok Yemen ve Suriye yi mahvetti, Tarrih boyu hep Müslümanlarla savaştı
  Cevapla
 • Nesrin Kurnaz 3 ay önce Şikayet Et
  Ey Rabbim! Yeryüzünde zalimlerden hiç kimseyi bırakma !
  Cevapla
 • Harun DOGRU 3 ay önce Şikayet Et
  Amin
  Cevapla
 • Ekber 3 ay önce Şikayet Et
  Amin.
  Cevapla
 • Bjk56 3 ay önce Şikayet Et
  Halep diye bir yermi kaldı lanet olsun rus esed abd özellikle irana
  Cevapla
 • Son Osmanlı 3 ay önce Şikayet Et
  Hey gidi hey canım Ülkem Türkiyem , canım Milletim Türk milleti , 250 bin şehit verdiğimiz Çanakkaleden bir milim çekilmedik. Atatürk ben size ölmeyi emrediyorum dedi ,ÖLDÜK , ama çekilmedik. Sarıkamışta soğuktan donduk ama çekilmedik. Dağlıcada , Üzümlüde , Nusaybinde tüm bu coğrafyada binlerce şehit verdik hala da 7 düvele boyun eğmedik. SİZ NE DE KOLAY ÇEKİLİYORSUNUZ ÖYLE , SURİYEDEN ÇEKİLİN ,KIRIMDAN ÇEKİLİN ,TÜRKİSTANDAN ÇEKİLİN ,IRAKTAN ÇEKİLİN , HER YERDEN ÇEKİLİN ,NASIL OLSA BAKAN BİR TÜRKİYE VAR. Burayı da batırın bakalım başka nereye sığınabileceksiniz.
  Cevapla
 • okkes 3 ay önce Şikayet Et
  cekilin demesi kolay Allah kimseye yasatmasin
  Cevapla
 • muşlu 3 ay önce Şikayet Et
  sabırla bekliyoruz. Allah sabredenlerle beraberdir.
  Cevapla