TÜM YORUMLAR

Dikkat çeken analiz: Rusya ile Türkiye arasında 4 senaryo
Dikkat çeken analiz: Rusya ile Türkiye arasında 4 senaryo
GÜNCEL
17 Şubat 2020, 13:13
Dikkat çeken analiz: Rusya ile Türkiye arasında 4 senaryo
Suriye'de yaşanan son gelişmeler sonrası Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin nasıl şekilleneceği merak konusu. Haber7 Yazarı Taha Dağlı, Rusların gündeminde olan 4 senaryoyu yazdı.
YORUMLAR 36
 • Hedef turan 7 ay önce Şikayet Et
  Çok sürmez bu gün yarın Türkiye topyekün bir saldırı gerçekleştirecektir.
  Cevapla
 • hıghlander 7 ay önce Şikayet Et
  Ben onu bunu bilmem.Ayet'' kafirleri dost ve arkadaş edinmeyin''...''onlar verdikleri sözlerde durmazlar''...çağları aşan Yüce Kur'an'ın ikazıdır bu. Türkiye ve TSK ve hükümet şu anda asla duygusal davranmasın ve Rusya ile savaş,Batının da bu arada sırtımızdan hançerlenmesi şeklinde ki bir durum için 83 (veya 73) milyon insan tedbir alamaya başlasın. Hükümet,içeride GBT kayıtları üzerinden temiz olan vatanperver her vatandaş için sınırsız silah edinme kanununu acele çıkarıp,silahları vergiden muaf kılsın.Çünkü bu ülkede o kadar çok hain var ki,savaş durumunda iç güvenlik harekatı birliklerinin ve polisin,vatandaşın yardımına ihtiyacı olabilir.
  Cevapla
 • özmuşlu 7 ay önce Şikayet Et
  Bu saatten sonra Türkiye geri vites yapmaz bu yapılanı da esad a bırakmaz.Rusya da geri vitese takar yoksa o geri vites elinde patlar.Demedi demeyin.
  Cevapla
 • Levrok 7 ay önce Şikayet Et
  Bakin, buna kesinlikle inanabilirsizniz. Eger Suriye Askerlerimizi sehit etmeye devam ederse, 100 de 100 garantisini veririm, Türkiye Sam a girer ve Esed i etkisiz hale getirir. Rusya da hic bir sey yapamaz, belki bir kac kez haince saldirir masalariyla ama engelleyemez.
  Cevapla
 • Hıdır BUDUR 7 ay önce Şikayet Et
  Rusya Özellikle Libyalara kadar uzanan Türk diplomasisinin başarılarını " Türkiye sen Libya ile uğraşacağına, burnunun dibindeki İdlip sorununu çöz" mantığında Suriye'nin İdlip bombalamalarına göz yumdu.. Hadi bakalım bu planı tutacak mı? Türkiye'yi test etti. Buna karşılık sabrı tükenen Türkiye çıtayı Ukrayna ve KIRIM'a koyacak,Belki de Montrö'yü delerek savaş gemilerinin Karadenize geçişine izin verecek? Rusya Türkiye'yi tekrar masa başına çekmeye çalışacak ve Rusya "Pirince giderken İdlip'den de olacak"!!!
  Cevapla
 • Hıdır BUDUR 7 ay önce Şikayet Et
  Yüzyıllardır küs olan VATIKAN ve RUS KİLİSELERİNİN barışması yakın zaman önce olmadı mı? Rus askerleri Hristiyan papazlarca kutsanarak Suriye'ye gönderilmiyor mu? Netenyahu zırt pırt neden Rusya'ya gidiyor ve İsrail Suriye'de Rus hava savunma sistemlerine rağmen nasıl sık sık hedeflere taarruz edebiliyor? PUTIN'in Mason olduğu dedikoduları mevcutken, nasıl ki PYD=PKK lideri Şahin Cilo; RF/ABD tarafından ortak muhatap alınabiliyor? Rusya ile ABD arasında "Ben büyük Kürdistan'ı kurayım, sen de büyük Ermenistanı kur" şeklinde gizli bir anlaşma var mı acaba?
  Cevapla
 • MANTIKLI 7 ay önce Şikayet Et
  Üçüncü Senaryo; “Esed rejimi İdlib’teki ilerleyişini durdurur, kısmen çekilir, çekilmediği bölgelere karşılık, Rusya Türkiye’ye PKK-PYD’nın işgal ettiği noktaları verebilir”. Bu öngörüyü savunanlar Rusya’nın PYD konusunda ciddi görüşmeler yaptığını da iddia ediyor.
  Cevapla
 • hasan 7 ay önce Şikayet Et
  rusları tıpış tıpış etmnin tek çözümü milyonlarca mülteciyi gürcistan sınrına dayamak ordanda rusyaya yollamak.bak ozaman merkel gibi putin nasıl sıkışır.üstüne basarak söyliyorum tek çöz bu
  Cevapla
 • Temel 7 ay önce Şikayet Et
  Hasan aga rusları tanımadığın belli.mülteciler buhar olur.arasanda bulamazsın bi sene sonra ab ye benzemez yunanı mumla aratır.suriyeye göstermelik gönderdiği yardım paketlerine bi bak.gülersin
  Cevapla
 • DÜŞMANINI TANI 7 ay önce Şikayet Et
  Rusyayı Ruslar yönetmiyor (Rusyayı yönetenlerin soyuna sopuna bir bak!) Göçmenler Gürcistan'a girerler ama Kafkasları geçemezler. İdlib'in sahiplerini kendi evlerinde bombalayan Ermeni-Yahudi kontrolündeki Rusya, bütün göçmenleri gözünü bile kırpmadan bombalar.
  Cevapla
 • mustafa 7 ay önce Şikayet Et
  bırıncı ıblıb ıkıncı barıs pınarı ucuncu lıbya hep karsımıza cıkıyor su rus ya
  Cevapla
 • misafir 7 ay önce Şikayet Et
  5.senaryo idlibi kara operasyonu ile terörden arındırmalı sivilleri rejim bölgesine teslim etmeli
  Cevapla
 • ISTEMEŹÜK 7 ay önce Şikayet Et
  Nasil bir senaryo bu adamlar zaten rejimden kaciyor sen ne diyosun ?
  Cevapla
 • ALİ ünlüler 7 ay önce Şikayet Et
  İlişki kurabileceklerimiz duşman(Suriye), kuraramayacaklarimiz ile de iş tutan (pyd, deaş) dış güçlere sahmat yapmalıyız. Suriye ile görüşmeye razıyız. Bak o zaman batı ve Rusya ne yapacak. Önce şok olacaklar, bu şok sonrası yeni bir strateji uygulamaliyiz. Yoksa resmi hükümeti devirip terör yapıların önünü açılmasına destek vermiş olacağız, yine bize bela ve uğraş olacak
  Cevapla
 • ben 7 ay önce Şikayet Et
  iki yüzlü ruslar iranda oldu bitti bizi sevmez zaten çok fitne fesat bir millet Esed de ortada durumumuz zor olacak allah mehmetlerimizi korusun inşallah.
  Cevapla
 • orjan 7 ay önce Şikayet Et
  dünyanın mutabakattan anladığı tek şey türkleri kandırmak ve oyalamak... biz mutabakatlardan bıktık artık...
  Cevapla
 • Doğan 7 ay önce Şikayet Et
  Barış pınarı harekatında oldugu gibi agzımıza bir parmak bal çalar konuyu kendi çıkarlarında kapatırlar.Bizde zafer kazanmış gibi seviniriz
  Cevapla
 • xxlxx 7 ay önce Şikayet Et
  Kendimizi en kötü senaryoya göre hazırlayalım.
  Cevapla