TÜM YORUMLAR

Karanfilin faydaları nelerdir? Karanfil ağız kokusuna iyi gelir mi?
Karanfilin faydaları nelerdir? Karanfil ağız kokusuna iyi gelir mi?
SAĞLIK
15 Haziran 2020, 09:12
Karanfilin faydaları nelerdir? Karanfil ağız kokusuna iyi gelir mi?
Karanfil, içerdiği antioksidanlar sayesinde vücudun toksinlerden arınmasına yardımcı olan çok etkili bir baharat çeşididir. Değişik kullanım şekilleriyle sağlığa birçok faydası bulunmaktadır. Ayrıca kendine has aromasıyla yemeklerde ve tatlılarda kullanıldığında farklı bir tat vermektedir. İşte karanfilin sağlığa olan faydaları ve kullanım şekilleri
YORUMLAR 7
 • Furkan Salih 3 ay önce Şikayet Et
  Oruclunun ağız kokusu Allah katinda misk kokusundan daha degerlidir.
  Cevapla
 • corona 3 ay önce Şikayet Et
  Kuvvetli mikrop öldürücüdür. Dişlerinizle hafif ezerek emerseniz, boğazınızı yakar ve kuluçka süresindeki mikropları boğazdayken öldürür. Düzenli kullanımda solunum yollarıyla bulaşan hastalıklara yakalamazsınız.. Grip olmayı unutursunuz. Kronik farenjiti karanfil ile 3 ayda yendim, 10 yıldır kullanıyorum...
  Cevapla
 • zafer gülten 3 ay önce Şikayet Et
  ağız kokusuna iyi geldiği yıllardır bilinen bir gerçek,hangi lokantaya giderseniz gidin kasanın yanında bir tabak içinde karanfil görürsünüz.alıp ağzınıza atmanız için.
  Cevapla
 • Lütfi 3 ay önce Şikayet Et
  Her gece bir bardak çay içine 3 karanfil ve küçük dilim limon koyarak içerim.Dinlendirir.Rahat uyutur.
  Cevapla
 • Vatandaş 3 ay önce Şikayet Et
  Karanfil ödem atıyor bende sabahları ağzımda tutup yavaş yavaş tüketirsen.
  Cevapla
 • vatandaş 3 ay önce Şikayet Et
  ülkemizde baharat karanfil yetiştirilmiyor. bizdeki karanfil denen bitki çiçek. baharat olan karanfil dev ağaçlarda yetişiyor.
  Cevapla
 • zafer gülten 5 ay önce Şikayet Et
  karanfilin başka faydalarıda var,bir limonu kesip,içine 10-15 karanfil batırıp bir köşeye koyarsanız sinek kovucu ve koku giderici etki verir.elma,ayva kompostosu yaparken meyvelerin üstüne birkaç karanfil saplarsanız aramolı bir tat elde edersiniz,ayrıca çay demlerkende 1-2 adet atabilirsiniz.değişik tat ve koku verir.
  Cevapla