TÜM YORUMLAR

Üçüncü cemre ne zaman düşecek & ne anlama gelir: 3. Cemre nereye düşecek? (2020)
Üçüncü cemre ne zaman düşecek & ne anlama gelir: 3. Cemre nereye düşecek? (2020)
YAŞAM
02 Mart 2020, 11:14
Üçüncü cemre ne zaman düşecek & ne anlama gelir: 3. Cemre nereye düşecek? (2020)
Bahar mevsiminin gelmesini temsil eden görülmeye değer doğa olaylarından yalnızca bir tanesi olan cemrenin ne zaman ve nereye düşeceği gün yüzüne çıktı. Hava sıcaklıklarında her geçen gün iyiden iyiye artış yaşanmasına katkıda bulunduğuna inanılan Cemre nedir? Sırasıyla ilk etapta havaya, akabinde suya ve son aşamada ise toprağa düşecek olan 2020'de üçüncü cemre ne zaman nereye düşecek? İşte, merak duyulan tarihler!
YORUMLAR 8
 • Ahmmmm 1 yıl önce Şikayet Et
  Bende 90 lı yıllarda küçükken ava gittim kar vardı dondu ama yarım metre civarı vardı.havadan yere doğru canlı şekilde küçük ivez benzeri sinekler düşüyordu şaşırmıştım bu sovukta sinek ne gezer diye.rahmetli babama sordum o da bana demekki bugün havanın közü düştü demişti.arkadaş havaya düştüğünü görmedim demiş de ben gördüm:)
  Cevapla
 • sami 1 yıl önce Şikayet Et
  kendimi bildim bileli cemre deniyor ancak ne olduğunu bir gün dahi araştırmak aklıma gelmedi
  Cevapla
 • MİTOLOJİ 1 yıl önce Şikayet Et
  Cemre (KOR) mitolojik bir inanç , coğrafya bilimiyle ilgisi yok...
  Cevapla
 • qhelerich 1 yıl önce Şikayet Et
  senin bilim dedigin sey 20 sene evvel en tehlikeli yiyecek olarak tereyagini gosteriyordu. eskiler en dogrusunu bilir. bilimden de iyi bilir. bu arada tereyagi tuket sagliga cok faydasi var.
  Cevapla
 • AHMET İŞSEVER 1 yıl önce Şikayet Et
  Cemrelerimiz hayırlı olsun. Esen kalın.
  Cevapla
 • zozay 1 yıl önce Şikayet Et
  Katiliyorum
  Cevapla
 • notto 1 yıl önce Şikayet Et
  çocukken suya cemre düştü derlerdi, tarla aralarındaki hendeklerde ufak su birikintilerinde kurba yumurtaları, balık benzeri bir şeyin yumurtaları görürdüm tabi içlerinde bir şey var belli, kımıldıyor bazen, bunları cemre zannederdim, havaya düşeni az aramadım, toprakta böcek yumurtası, salyangoz yumurtası var onlarda toprak cemresi :) çocuk kadar saf, temiz olsa aklım yine...
  Cevapla
 • habibe 1 yıl önce Şikayet Et
  yinede mantıklı bşeylerin doğuşuna benzetmeniz .bahar demek yeniden doğuş bir yandan çocukken güzel bir ruhunuz varmış:)
  Cevapla