TÜM YORUMLAR

Sokağa çıkma yasağı uyarısı: Devlet ve toplum çöker!
Sokağa çıkma yasağı uyarısı: Devlet ve toplum çöker!
GÜNCEL
25 Mart 2020, 10:55
Sokağa çıkma yasağı uyarısı: Devlet ve toplum çöker!
Dünyada hızla yayılan, Türkiye'de de şu ana kadar 44 can alan Koronavirüs salgını ile ilgili son günlerde sokağa çıkma yasağı getirilsin önerileri yüksek sesle dile getirilmeye başlandı.
YORUMLAR 24
 • Siirtli 2 ay önce Şikayet Et
  15 Temmuz'da sokağa ilk çıkarlardanım. 9 veya 14 günlük sokağa çıkma yasağı niye bize çökertiyor anlamadım. Dahasi bunu tedbir olarak teklif edenleri hain/provokatör diye yaftalayanlara yuh diyorum. Daha önce birçok kez 9 günlük bayram tatilleri yaptık. 2 hafta sonu+5gun hafta içi bile sorunu çözebilir. Nitekim dünyada epey ülke sokağa çıkma yasağı ilan etti.
  Cevapla
 • Serdar silistre 2 ay önce Şikayet Et
  Bu maddi yükü kaldıra bilecek bir güce sahip değiliz demekli bu yüzden herkes kendi karantina sını kendi yapsın diye bir ifade kullanıyor bizim büyüklerimiz .
  Cevapla
 • R t e 2 ay önce Şikayet Et
  İşi olan korkuyor sokağa çıkmaya işi olmayanda fırsat biliyor atıyor kendini dışarı biz fransada çıkmıyoruz dışarıya okul yok işde yok 15 gün oldu alış verişe bile gitmedik normal zamanda evde hiç eksik bitmezdi rabbim bereket veriyor işi gücü olmayan keyif çatmak için çıkmasın Allah rızası için
  Cevapla
 • halil 2 ay önce Şikayet Et
  fetöşcüler darbe yapacaktır rahat rahat bu haberleri alın içerı
  Cevapla
 • Yasin 2 ay önce Şikayet Et
  O zaman zenginleride çıkar,işçinin anası babası, çocuğu yokmu.Allah korusun vakalar artarsa görürsün
  Cevapla
 • Birdost 2 ay önce Şikayet Et
  Sokağa çıkma yasağı saçmalık ! O kadar da milleti ürkütmeyin! Sadece yetkililerin söylediği önlemleri alin. İşi olmayan sokağa çıkmasın, işine giden değil! Okullar zaten kapalı. Bir çok işyeri kapalı. Dolayısıyla zorunlu üretim yapan yerler açık olmalı ve hayat devam etmeli. Zaten şuan halkın yarısı ya evinde ya köyünde,; Dolayısıyla sokağa çıkma yasağına hiç gerek yok !
  Cevapla
 • Levent 2 ay önce Şikayet Et
  Çıkma yasağı ilan eden ülkelerde bu dedikleriniz mi olacak ? 10 - 15 gün sonra tablo ağırlaşırda doktorlar hastaneler vakalara yetişemez ise ne olacak ? Bu süreci 1 ayda çözeceğimize 3 5 ay uzarsa ülkenin ekonomisi ne olacak ? Bunlarıda düşünen birileri vardır umarım ! Bir vatandaş olarak aklıma gelen sorular bunlar.
  Cevapla
 • Sahtekar bozan 2 ay önce Şikayet Et
  Kardeş onlarda bizdeki gibi vatan hayini yok. Bu yorumu yaparken kendini ABD de yada AB de yasamiyorsun. Yoksa bu yorumu yazmayacagina inanıyorum. Türkiye'de yazıyorsan bu yorumu ya aklında ya kanında bir sorun var.
  Cevapla
 • Giresun çepnisi 2 ay önce Şikayet Et
  Anadolu çiftçisi tarlasını ekip dikemezsse korona değil açlık öldürür milleti..Temel gıda ürünlerini üretmekten vazgeçmek toplu intihar olur..bence sokağa çıkılmasın diyenler bu ülkeye en büyük düşmanlığı besleyenler edenlerdir
  Cevapla
 • Baba 2 ay önce Şikayet Et
  Doğru uygulanırsa 15 günde biter... Doğru uygulanamayan bu süreç ne kadar sürecek peki?.. İnsanların birbirine hastalık bulaştırmasının önüne geçemiyorsun izole olmadan bu iş başarılamaz... Herkese 3 gün vakit, git evinin eksiğini tamamla yoksa biz tamamlayalım dersin insanlar 15 gün birbirinden uzak kalırlarsa bu iş çözülür bu fikir benim art niyetle söylediğim bir şey olabilir mi kardeşim?.. Herkesin yakını sevdikleri var ölmesinler demek mi art niyet?
  Cevapla
 • misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Sn Editör Yazdıklarınıza katılmamak elde değil lakin bu toplum akdeniz kültürü taşıyan bir toplum 5 gün önce HT TV ye italyadan bayan türk doktor baglandı...açıklamaları aynen şöyleydi... İtalya hükümeti otorite gibi tavsiye kararı aldı... Halk tınlamadı sonuç ortada ... Şimdi italyan otoritesi daha sıkı tedbir sokağa çıkma yasağı aldı daha fazla can kaybı olmasın diye... Zaman korkularımızı yenme vakti...
  Cevapla
 • Serdar 2 ay önce Şikayet Et
  3 hafta sonra İtalya gibi vakka artarsa sonuç ne olacak bunun garantisi varmı
  Cevapla
 • vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  Kimlerin sokağa çıkma yasağı için canhıraş saldırdığına dikkat ediniz lütfen. Vatandaş mı başka emeller mi? Abdullah Ağar'a öngörü için teşekkürler.
  Cevapla
 • şahin avcı 2 ay önce Şikayet Et
  aynen katılıyorum ve sanki bazıları resmen provokasyon yapıyor devlet yasak ilan etsin diye, hayatın durması virüsün etkisinden bin kat daha fazla etkiler ortaya cıkarır, kesinlikle tam yasak ilan edilmemeli
  Cevapla
 • ne fayda 2 ay önce Şikayet Et
  abartmatın bayram tatilinde çoğu sene 10 gün kadar tatil oluyor battıyor muyuz iç şavaşmı çıkıyor?15 günlük bir yasak getirilsin hasta olanlar tesbit edilir en azından bulaş riski azalır insanlar konunun ciddiyetini anlar dalga geçen insanlar çok fazla.Asıl ekonomi herkes aynı anda hastalanınca çöker.15 günlük yasağa direnecek güçümüz yok mu şimdi?Bunu mu söylüyorsunuz?
  Cevapla
 • Mehmet 2 ay önce Şikayet Et
  Sokağa çıkma yasağı getirilsin diye bütün haberlerin altında nara atan, ülkenin sosyo ekonomik durumundan bihaber, sadece yorum yapmış olmak için yorum yapan güruhlar bu yazıyı iyi okusunlar. Haber7’de de gördüm böyle tipler... Eskilerinde dediği gibi “biliyorsan konuş ibret alsınlar, bilmiyorsan sus adam sansınlar.” Başka bir şey söylemeye gerek yok.
  Cevapla
 • Vatandaş46 2 ay önce Şikayet Et
  Bir Zaralı varsa Akıl nimeti ile önlem alınır. İllaki güç kullanmaya ne gerek var. Vatandaş tedbirini alsın Cumhurbaşkanından bakanına işin ehli olan herkes ne yapılması gerektiğini söylüyor. Kabadayılığın lüzumu yok Kuralları ihlal ederek Kul Hakkına girilmesin.
  Cevapla