TÜM YORUMLAR

Son dakika! Bakan Akar duyurdu! Üretim başladı...
Son dakika! Bakan Akar duyurdu! Üretim başladı...
GÜNCEL
04 Nisan 2020, 09:59
Son dakika! Bakan Akar duyurdu! Üretim başladı...
Milli Savunma Bakanı Akar,"Dikimevi Müdürlüklerince haftada 1 milyon maske, 5 bin tulum, İlaç Fabrikasınca 5 bin litre dezenfektan üretiliyor" dedi.
YORUMLAR 10
 • n100 papr yapın 4 ay önce Şikayet Et
  Yapılacaksa yarım yapılmasın bir iş mesele sadece öksürüğü tutmak değil virüs zaten havada ve her yerde her nefeste risk katlanıyor ucuz maske çocuk da yapar atkı da o kadarını becerir koca devletten beklenen n100 papr yapabilmesi. o heryerde satılan maskeler yüzde 50 ila 80 virüsü durduruyor doktorlara o yüzden bulaşıyor tutamadıklarından dolayı HEPA da yetmez özel ULPA kumaştan yapılmalı maskeler ULPA olanlar 1 ay n95 olanlar 2-3 hafta kullanılabilir. ULPAlar ön kısımlarına virüslü elle değilse de sorun yaratmaz diğerlerinin atılması gerek . En iyisi filtre cihazın içinde fanla çalışıp elle temas etmeyen insanı tüm gün hiç daraltmayan ısı birikmeyen lityum pilli papr maskeler.
  Cevapla
 • Ems 4 ay önce Şikayet Et
  Pamuklu bir bezden biz kendimiz diktik evde ihtiyacımız kadar. Hem de yıka tekrar kullan
  Cevapla
 • Realist 4 ay önce Şikayet Et
  Maske fiyatlarının neden bu kadar yüksek seyrettiği ile alakalı bir çalışma olmayacak mı? 2 haftadır evdeyiz, işimizden gücümüzden olduk, gelir kalemimiz kalmadı, hazırdan yiyoruz. Bu kadar yük olmayalım diye uğraşırken maskeli soygunculara vatandaşı kurban etmeyin. Maliyeti 80 kuruş olan maskeyi 4 liraya 5 liraya satmaya çalışıyorlar. El insaf.
  Cevapla
 • yazın 4 ay önce Şikayet Et
  Bravo bakanım. Umarım diyanet başkanı hükümetin salgını kontrol altına alma çalışmalarını baltalamaz.
  Cevapla
 • koca yusuf 4 ay önce Şikayet Et
  avrupa maske taşıyan gemilere el koyuyorkenebiz kendimiz yapıyoruz, Avrupa bitmiş.
  Cevapla
 • C.Türk 4 ay önce Şikayet Et
  Aynen! Avrupada Ülkeler birbirlerinin koronavirüs sarf Malzemelerini çalıyor? Chp,liler Hırsız arıyorsa dışarda arasın? :)
  Cevapla
 • kadir 4 ay önce Şikayet Et
  masallah emegi gecenlerden ALLAH razi olsun devlet demek milletine hizmet etmek demek boyle hukumet olmayi herkes beceremez ozellikle chp liler asla beceremez chp demek yalan iftira zirva camur demek onlarin oldugu belediyelerde fahis koli hazirlanip millet kandirilmaya calisilir bizde halk a ucuz maske dezenfektan saglayalim diye bir calisma yapilmaz.
  Cevapla
 • vatan millet 4 ay önce Şikayet Et
  Evet devletimiz ucuz maske satsın. Maskeler çok pahalı.
  Cevapla
 • Mete TÜRK 4 ay önce Şikayet Et
  Sayın bakanım bu güzel haber ama piyasada bir adet maske beş tl ye satılıyor. Bu nasıl oluyor? Bir kullanımlık maske beş tl olur mu? hemde maliyeti 20 kuruş olan bir maske!!!
  Cevapla
 • Fatih 4 ay önce Şikayet Et
  Hocam fiyatı talep belirler. Daha önce ayda 250 bin adet bile satılmayan cerrahi maskelere şimdi günde 10 milyon üzerinde talep var. Üretim henüz bu talepleri karşılayacak seviyede değil bu nedenle fiyatların bu şekilde olması normal. Ne zamanki üretim bu talepleri karşılayacak seviyeye çıkarsa fiyatlar o zaman düşer. Normalde ilanla 3 ayda satılamayacak bir arabanın fiyatı bir sebepten dolayı her gün 1000 kişinin almak için birbirini ezmeye başlarsa artık o araba fiyatı aynı olur mu?
  Cevapla