TÜM YORUMLAR

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş noktayı koydu: Teravih namazı camilerde kılınacak mı?
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş noktayı koydu: Teravih namazı camilerde kılınacak mı?
GÜNCEL
08 Nisan 2020, 16:16
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş noktayı koydu: Teravih namazı camilerde kılınacak mı?
Koronavirüs önlemleri kapsamında camilerde cemaatle namaz kılınması askıya alınmıştı. Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte teravih namazlarının camide kılınıp kılınmayacağı merak ediliyordu. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Ramazan'da teravih namazları camide kılınmayacak" diye konuştu.
YORUMLAR 149
 • abdullah 23 1 yıl önce Şikayet Et
  zaten kıldıran azdı o da kapanmış oldu.cemaat hangi cami daha çabuk kıldırır diye cami seçiyordu.biz secdeye giderken imam secdeden geliyordu.sabah namazına gelmeyenler teravih namazına geliyor.teravih sünnet sabah namazı farz.ibadeti Allah için yapmalıyız hakkını vererek.
  Cevapla
 • Celal 1 yıl önce Şikayet Et
  Farz olan günde 5 vakit namazı kılmayız, sabah ezanı okunur, yatakta diğer tarafa döneriz, ramazanda teravihe (sünnet), mevlitlerde (sünnet bile değil) , camiye koşarız... Böyle de garip bir halimiz var.
  Cevapla
 • Adalet 1 yıl önce Şikayet Et
  Dinyanet deyil hiyanet cemat düsmanlari yazık size
  Cevapla
 • Hamo 1 yıl önce Şikayet Et
  Kardeşim niye öğle diyon adamlar önlem ağlıyo sen nediyon
  Cevapla
 • ver yansın 1 yıl önce Şikayet Et
  hele o gün gelsin de inş virüsten kurtulmuş oluruz.
  Cevapla
 • Muratk 1 yıl önce Şikayet Et
  Hz. Peygamber (s.a.s) bir hadiste: "Allah size Ramazan orucunu farz kılmıştır, ben de size gece namazını (teravihi) sünnet kıldım" (İbn Mâce, İkametü`s, Salâ, 173; İbn Hanbel, I,191 vd.) diyerek buna işaret buyurmuştur .
  Cevapla
 • Halis Batmaz 1 yıl önce Şikayet Et
  "Kapatılan Camiler" ibaresi yanlış. Lütfen düzeltin Camilerimiz açık sadece Cemaat ile namaz olmayacak
  Cevapla
 • Muratk1 1 yıl önce Şikayet Et
  "Sizin cemaatla teravih namazini kilmaya ne kadar arzulu oldugunuzu görüyorum. Benim çikip, size namazi kildirmama engel olan bir husus da yoktu. Ancak ben size, teravih namazinin farz olmasindan korktugum için çikmadim" (Buharî, Teheccud, 57).
  Cevapla
 • ibrahim 1 yıl önce Şikayet Et
  fazla takıntıya gerek yok.bu ortamda camiide teravih namazı kılmak doğru olmaz.farz namazları kılamıyoruz da sünnetımı kılacağız camilerde.kılmak isteyen evinde kılar.
  Cevapla
 • Osman 1 yıl önce Şikayet Et
  Diyanet maalesef o kadar personel ve imkanına rağmen çok pasif kaldı süreçte...Camileri kapattık, yatsıdan sonra da aynı duayı edelim yeter diyen bir anlayıştan ötesi lazım bize...kusur bakmayın
  Cevapla
 • Abdullah 1 yıl önce Şikayet Et
  Her taraf adam kaynıyor sosyal mesafeyi koruyarak ya da dezenfekte tedbiri alınarak çare üretmek daha iyi değil mi? Camileri münferit ziyaretler yapılabilir diyor ama imamların camileri açmadıklarından haberi yok sayın başkanın. Zaten cemaatten “münferit te olsa gideyim camimiz cemaatle namaz olmasa da cemaatsiz kalmasın“ diyen de yok. Allah sonumuzu iyi etsin ne diyelim.
  Cevapla
 • Abdullah 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah büyük Bildiğimiz gibi değil gerçekten Allah bilenin ve bilinebilecek olan bütün büyüklüklerin üstünde büyük...
  Cevapla
 • Bir Ensar 1 yıl önce Şikayet Et
  Ülkemizde sözde müslüman olan ama dinini bilmeyen büyük bir çoğunluk var.Bırakın virüsü soğan sarımsak yiyen birinin bile cemaatle namaz kılınması uygun görülmemiş.Tabiki doğru karar virüs bitene kadar cemaatle kılınmasın virüs bitincede tüm camiler cemaatle dolar taşar inşallah.Yanlız diyanet işleri başkanı bir zahmet insanlara iyi örnek olsun toplu cuma yakışmaz hocam.Ayrıca nijeryada 2 ay elektrik faturasını devlet ödeyecekmiş bizimkilerde yapsın bir zahmet.Ülkemizde yardım yapılan kişilerin sigortası evi barkı olmayan kişiler birde ailesinde sadece bir kişi çalışan ve yetiştiremeyen insanlarada yardım yapılsın.
  Cevapla
 • adil 1 yıl önce Şikayet Et
  Teravih Namazı Peygamberimiz evinde kılmıştır. Sonra Halife döneminde Ceaatle kılınmaya başladı. Yani illa Camiide kılınacak diye birşey yok. Ama bazı kafalar bunu yine idrak edemez. Çünkü onlar İslamiyeti bildikleri için değil, sandıkları gibi yaşarlar. Bunda en büyük payda Hocalara düşüyor.
  Cevapla
 • Hayzum 1 yıl önce Şikayet Et
  Peygamber efendimiz sav ümmete farz olmasın diye camide kılmadı. Daha sonra Hz. Ömer R. Anh insanlar sağda solda kimi münferit kimi cemaat halinde dağınık kıldığı için dağınıklığı toparlamak için cemaat halinde kıldırmıştır. Sünneti müekkededir. Cemaat ile kılınması çok büyük fazilettir. Fakat böyle olağanüstü durumlarda biraraya gelmek sakıncalı olduğu için evde kılınmalıdır.
  Cevapla
 • Mülayim 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu soruyu soranlar ya cahil veya hinlik olsun,şeytanlık olsun diye sormuş.Farz olan vakit namazları cemaatle kılmak mahzurlu iken sünnet olan teravih namazını sormak ilk okul seviyesinde din bilgisi olan bir müslümanın sorusu olamaz.Diyanet işleri de olaya ciddi cevap vermeye çalışmış devlet memuru olarak.Hele hele ''virüsten korkacağınıza Allah'tan korkun ''diye yazan cahile ne demeli ? Hz.Ömer r.a olsaydı bu sapıklara tazir cezası uygulardı cami kapısında milletin huzurunda.Güya Allah'tan korkuyor.Git bir ilmihal ve İslam Akaidi kitabından başla bir şeyler öğren şu günlerde.Fitne fesat yapacağına.
  Cevapla
 • milletin avukatı 1 yıl önce Şikayet Et
  biraz fazla korktu insanlar
  Cevapla
 • hans 1 yıl önce Şikayet Et
  ne avukati fazulyie mi
  Cevapla