TÜM YORUMLAR

Sürpriz gelişme: Oxford Üniversitesi koronavirüs aşısının tarihini öne çekti
Sürpriz gelişme: Oxford Üniversitesi koronavirüs aşısının tarihini öne çekti
DÜNYA
09 Nisan 2020, 17:46
Sürpriz gelişme: Oxford Üniversitesi koronavirüs aşısının tarihini öne çekti
İngiltere'de aşı çalışmalarının merkezindeki Oxford Üniversitesi, yeni tip koronavirüs aşısının 6 ay içinde hazır olabileceğini duyurdu. Araştırmacılar, fon eksikliğini dile getirip 18 ve 55 yaşları arasındaki 500'den fazla kişinin testler için gönüllü olduğunu ve eylül sonuna kadar çalışmaların tamamlanabileceğini açıkladı. Daha önce bir aşının geliştirilip dağıtılmasının 12 ile 18 ay sürebileceği açıklanmıştı.
YORUMLAR 28
 • Gurbetci AK-BOZ KURT 2 ay önce Şikayet Et
  Oyunu Turkiyemiz bozdu. Baktilarki Turkiyemiz damara 1500 ml C vitamini enjekte ederek bu hastaligi yeniyo hemwn asinin tarihini kefere one cekti.
  Cevapla
 • Mgl 2 ay önce Şikayet Et
  Milleti zehirlemeyin kendi milletinize deneyin önce...ingilizler insanlara faydali olacak
  Cevapla
 • Hyr 2 ay önce Şikayet Et
  Diyelim aşıyı ürettinşx ama hızlı çoğaltmayı bilmiyorsunuz değil mi...
  Cevapla
 • Almanya 2 ay önce Şikayet Et
  Eskiden de bazı cahiller 1998 de yok gezegen düşecek.. yok 2002 de kıyamet kopacak gibi . Bu yalancilarda 12 ay sonra diye yutturmaya çalışıyor. Boş konuşmayin. Aşı ilacı nezaman bulunursa ozaman gelin bulduk diyin.. Bütün ülkeler herkes çalışma yapmakta. Şuana kadar sözde çin İran Rusya ABD Belçika bulduk dedi.. şimdi İngiltere hep aynı söz, 8-12 ay sonra.. eskiden ölme eşeğim ölme derdik.
  Cevapla
 • Asım 2 ay önce Şikayet Et
  ingiliz kafası, insanlara faydalı bir şey bulamaz. Bulsa da , insanlar istifade etsin demez, içine dolambaçlı bir şey koyar, fayda görür gibi olursun ancak daha kötü olursun.
  Cevapla
 • Cıvatacı 2 ay önce Şikayet Et
  Bizim yolcular ne yapıyor acaba. Daha önce ufleyerwk çelincır mekiğini düşürmüştü hani..
  Cevapla
 • misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Koronavirüsün aşısıda ilacıda var
  Cevapla
 • Mrt 2 ay önce Şikayet Et
  Alayı yalancı bu namussuzların. Fon bulamıyorlarmış. Tercümesi parası olan alacak.
  Cevapla
 • Ofli 2 ay önce Şikayet Et
  Hazır olan bisey
  Cevapla
 • Trabzonlu 2 ay önce Şikayet Et
  bu ayakları bırakın bu virüsü dünyaya siz bela ettiniz, şimdide aşıyı bulma çalışmaları ni daha aşağıya cekeceklermis, plan işliyor
  Cevapla
 • Muhammed 2 ay önce Şikayet Et
  Amerika perişan oldu şu anda suriyeden berbat duruma geldi oxford uyumaya devam etsin onlar aşıyı piyasaya sürene kadar beşşar esed gibi bir hayvan bile üretir tabi o zaman abd de insan kalırsa
  Cevapla
 • Abdülhamid Han 2 ay önce Şikayet Et
  Keçiboynuzu pekmezi kadar kan değerlerini düzenleyen bir mucize yiyecek daha yoktur , alerjiyi onunla yendim akciğer tansiyonu ,alerjik astım , romatizma onunla gitti , kan değerlerin iyi ise hiçbir hastalık kolay kolay gelemez , akciğerlerde bilinmeyen enfeksiyon ve virüslerle savaşır , Akdeniz anemisinde kan değerlerini Keçiboynuzu olağanüstü düzeltir , ALLAH MAZLUMLARI SAKLASIN , selamlar
  Cevapla
 • mehmet 2 ay önce Şikayet Et
  asiyi bulan bu kDar aleni birsekilde aciklamaz cunki formul calinma riski olur asi yi bulanlara operasyon hersey yapilabilir onun icin bizim ulkemizdeki doktorlarimizdan umitliyim rabbim yardimcimiz olsu. bize nasip etsin bu devayi insallah
  Cevapla
 • Fikret Hoca 2 ay önce Şikayet Et
  Eğer Türkiye gibi bir çok ülke aynı anda aşı üretme çalışmalarına başlamasaydı evet 1-1,5 yıl aşıyı bulsalar bile piyasaya sürmezlerdi. Baktı ki pazar kaybolacak yarın bile aşı sürebilirler piyasaya.
  Cevapla
 • Ali 2 ay önce Şikayet Et
  Kendi aşımızı kendimiz yapmazsak bittik demektir.başka ülkelerin bize aşı diye neyi enjekte edecekleri belli değil.Allah yardımcımız olsun.
  Cevapla