TÜM YORUMLAR

Diyanet'ten Ayasofya'daki freskler hakkında açıklama: Karartılmalı
Diyanet'ten Ayasofya'daki freskler hakkında açıklama: Karartılmalı
GÜNCEL
14 Temmuz 2020, 11:48
Diyanet'ten Ayasofya'daki freskler hakkında açıklama: Karartılmalı
Din İşleri Yüksek Kurulu, Ayasofya Cami'nde bulunan resimler ve mabede yapılacak ziyaretlerin şekli hakkında açıklamalarda bulundu.
YORUMLAR 76
 • Egeli 1 yıl önce Şikayet Et
  Emekliliği dolmuş ve zengin olan imamlar var, bunlar emekli edilsin, gençler iş bekliyor,adamlar yan gelirde olduğu için emekli olmuyorlardı, milletten bıktı bunlardan.
  Cevapla
 • Gerçekler 1 yıl önce Şikayet Et
  Yeter artık Avrupa ne der gibi pısırıkça yaklaşımlar bu halkı kızdırıyor. Avrupa denen vahşi topluluğun söz söylemeye hakkı yok. İspanya'da ve Balkanlarda yıkılan on binlerce Cami gerçeği varken ortada hemde. Kalan Camileride hakaret eder gibi uygunsuz yerlere çevirdiler. Mozaiklerin hepsi silinmeli. Onun yerine güzel hat çalışmaları yapılmalı bu kadar basit.
  Cevapla
 • Yavuz 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunun anlamı sadece ezandan sonra cemaatle namaz kılınabilecek, diğer vakitlerde kılınamayacak demektir. Ben şahsen resmin karşısında namaz kılmam. Kimse de kılınabileceğini iddia etmesin boş yere.
  Cevapla
 • Yekako 1 yıl önce Şikayet Et
  Daha emevi camisinde mosgavada namaz kılacız
  Cevapla
 • Mustafa Türkmen 1 yıl önce Şikayet Et
  Bazi mealci arkadaslar sacma sapan yorumlar yazmış tek referans Kurandir diye ama akılları sira 1500 yillik Ehli Sünnet itikatina kafa tutmaya cüret eden bu arkadaslar Kur'an'ı doğru okumamis ve islerine gelmeyen ayetle görmeden gelmişler. Eger boyle olmasaydi. Kur'an'in Peygamberimize kesin itati emreden ayetlerden haberleri olurdu. Bu insanların oryantalist bir projenin oyuncagi olduklarını gorememeleri ne acı.
  Cevapla
 • Gerçek 1 yıl önce Şikayet Et
  Geçenlerde kuranı anlarsın kuran yeter diyen birine verdim al dedim anla,kıvırdı meal oku dedi bu sefer.uzman alimler tefsir yazar yazmış ozaman anlarsın, meal okumakla yanlış mana verebilir uzman alim olmayan normal vatandaş meale.
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Karartılmamalı. Sökülmeli.
  Cevapla
 • Sevda 1 yıl önce Şikayet Et
  Ecdadımız yapmamış. Bize mi kaldı sökmek. Bu vakte kadar onlar orda kaldıysa Fatih Sultan Mehmet handan Sultan Abdülhamit'e kadar kimse el uzatmamış. Ancak namaz vakitleri dışında açılmasına da karşıyım. Hep karartılmalı
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Kalıcı olarak izlerin silinmesi gerekir. Bir daha müzeye mi çevrilecek sorusunu akla getiriyor.
  Cevapla
 • sakaryalı 1 yıl önce Şikayet Et
  86 yılda cami ye çevrilebilindi şükredelim zamanla herşey daha da güzel olur sabır edelim
  Cevapla
 • Gnl 1 yıl önce Şikayet Et
  Sürekli olumsuz yorum yapanlar biraz sabredin 86 yıldır Ayasofya'mızın açılması için dualar edildi bizim için neredeyse bir hayal olmuştu Allah'a şükür hayalimiz reisimiz in vesile olmasıyla gerçekleşti biraz sabredin zamanı gelince o resimlerde tamamen kaldırılacaktır reis adımlarını dikkatli ve sağlam atıyor lütfen önce Allah'a sonra reise güvenin ve sabredin.
  Cevapla
 • öyle 1 yıl önce Şikayet Et
  Namaz vaktinde karartma veya perde olacak diyor. Allahın her vakti namaz vakti, sadece cemaatle kılınmayacak ki arkadan yetişemeyen binlerce kişi her saatte namaz kılacak ona nasıl cevaz vereceksiniz. Bu diyanetin işlerine akıl ermiyor, her şeye kılıf buluyorlar, demiyorlar ki tamamen sürekli bir şekilde perdelensin...
  Cevapla
 • Gökhan 1 yıl önce Şikayet Et
  Emir2e cevap; Hadislerde vahiydir. İslamın delilleri 1 değil 4 tanedir. Kuran, Sünnet, İcma, Kıyas. Kuran dışındaki diğerlerinin kaynak olduğu ise zaten Kuranda da yazıyor, ilgili olanlar bakabilir.
  Cevapla
 • abdulkerim 1 yıl önce Şikayet Et
  Emin peygamber referans alinmaz mi, edille-i seriyhe referans alinmaz mi. mealciler gibi adama cevap veriyorsun
  Cevapla
 • Emin 1 yıl önce Şikayet Et
  Herşeye kılıf bulmak, ancak kuran dışı olan sözlerde aranır. Eğer kuran dan bir sözün dayanağı var ise, veyada kuran açısından bir itirazı yok ise bu makbul yani yapılabilir demektir. Niçin kuran dan başka bir aracı veya şahit aransınki, sonucta dinin bakılacak en sağlam kaynağı kuran dır.
  Cevapla
 • aabi 1 yıl önce Şikayet Et
  saçma sapan sağa sola yaranma işlerini tergeyin gayrı. böyle pusacaksanız açmasaydınız. bide kampanya yapın cami-kilise elele sonra diyalogculara yol verin
  Cevapla
 • akarsu 1 yıl önce Şikayet Et
  resimler tamamen kapatılıp açılmamalıdır unutmamalı burası camii dir.
  Cevapla
 • Isa 1 yıl önce Şikayet Et
  Hiristiyanlar gormeden inanmiyor onun icin canli resime heykele buyuk onem veriyorlar. Halbuki gormeden iman etmek gercek imandir. Miletimize hayirli olsun ve memleketde ki diger ibadet hanelerimiz bayramlar ve cuma gunleri gibi dolu olsun Insalalahuteala.
  Cevapla
 • Dadaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Ayasofya-yı Kebir Cami Şerifi adı üzerinde CAMİ... Camiye girmenin bir adabı muaşeresi var. Dini kimliğe uygun ziyaret edilmesi gerekmekte, rabbim tekrar cami olmasında emeği geçenlerden razı olsun..
  Cevapla
 • cemil 1 yıl önce Şikayet Et
  Biraz sulandirilmis, ayni uygulamayi Kurtubada veya camiiden kiliseye cevrilmis bir yerde görebiliyormuyuz, örnegin ben bir kac arkadas cemaatle namaz kilmayi kacirdik, kendi basimiza cemaat olacagiz, ne olacak o zaman, turistler yari ciplak sagimizda, solumuzda, duvarlarda resimler, bu isi bu kadar sulandirmaya gerek yok. biraz yürekli olalim.
  Cevapla