TÜM YORUMLAR

Macron'un Kuzey Irak oyunu: Bağdat'a Türkiye'ye karşı durma mesajı
Macron'un Kuzey Irak oyunu: Bağdat'a Türkiye'ye karşı durma mesajı
DÜNYA
04 Eylül 2020, 17:00
Macron'un Kuzey Irak oyunu: Bağdat'a Türkiye'ye karşı durma mesajı
Uyguladığı düşmanca tavırlarla Türkiye'nin bulunduğu her yerde karşısına çıkan Emmanuel Macron, bu sefer de Kuzey Irak'ta kendini gösterdi. Bağdat yönetimini Türkiye'ye karşı örgütlemeye çalışan Fransız lidere Türkiye'nin cevabı Barzani'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesiyle verildi. Türkiye'nin PKK'yla mücadelesini engellemeye çalışan Macron'un tavrı ve Barzani'nin ziyaretini uzmanlar Haber7.com'a değerlendirdi.
YORUMLAR 47
 • DİRİLİŞ 1 yıl önce Şikayet Et
  Makron seni kim takar.Deha aklı ile Sayın Cumhurbaşkanımız seni hallaç pamuğuna çerirdi.Artık sömüremeyeceksin.Müslümanların Kanını ememeyeceksin. Sülüğün başını eziyor Cumhurbaşkanımız.Kudurun Kudurun Sırtlanlar.
  Cevapla
 • somesto 1 yıl önce Şikayet Et
  Barzani pkk yı sevmez zamanında tsk ile beraber pkk ya karşı savaşmıştır bilip bilmeden kötülemeyin. Dost edinmeye bakın zaten etrafımızın fitne ile çevrili birde müslüman kardeşlerimize karşı cephe almayalım yok yahudiymiş ermeniymiş geçin bunları zaman birlik olma zamanı ayrıştırma zamanı değil.
  Cevapla
 • Reis111 1 yıl önce Şikayet Et
  Barzani Fransa ya yanaşması mümkün değil Türkiye eski Türkiye değil ürkiye'de artık İHA siha büyük kozlar var sınırda PKK'nın peşmergenin Türkiye'ye karşı oyun oynamaları mümkün değil
  Cevapla
 • Kerküklü 1 yıl önce Şikayet Et
  Makron Lübnan'daki Hizbullah'a yalvararak Irak Hizbullah'ı ekibimize Bağdat ziyaretinde saldırmasınlar yalvardı
  Cevapla
 • KONYALI 1 yıl önce Şikayet Et
  Fransadaki türkler sarı yelekliler kadar olamadınız.Fransız kalmayın
  Cevapla
 • karabahtim 1 yıl önce Şikayet Et
  Gurbetcilerimizi atese atmayin lütfen. Zaten yeterince nasyonalist asimile baskisi var üzerlerinde. Birde bunun üzerine tahrik ederek iyice simsekleri üzerimize cekersek,hitlerin yahudilere yaptigi soykirima benzer olaylar yasatabilirler gurbetcilere. Dikkatli olmakta fayda var.
  Cevapla
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Fransanin hem orta Doguda hemde Dogu Akdenizde ülkemize hasmane tutumlari irtada. Yunanistani üzerimize salanlada bunlar oldugunu göre , bu ülkenin mallarini boyket edelim. Özellikle arabalari kesinlikle alinip kullanilmamalidir. Fransaya ait vakif ve okullar hemen simdi kapatilmalidir
  Cevapla
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Barzangiller dün Irak,i bügünde baskka ülkeleri satarlar. Bunlara kesinlikle güvenilmez.Barzangiller firsat kollamaktadirlar. Türkiye güclü ve gerektiginde herkese posta koyacagini gördüler. Onun icin de yalakaciliga gelen bu Barzangiller diktatorial ailesine Türkiye kesinliklle güvenmemelidir. Türkiye bunlari kullanmalidir.
  Cevapla
 • SARIÇİÇEK 1 yıl önce Şikayet Et
  Fransayı Türk Milliyetçileri iyi kaşır kaşındırır marcon bunu hiç ummuyor
  Cevapla
 • İnce siyaset 1 yıl önce Şikayet Et
  Bölgenin sorununu bölgedeki meşru devletler çözer ne Fransa ne ABD ne Rusya ne bölgede aşiret devletlerinİn çözüm sürecine yönelik bir katkısı olur.Iranın ,Irak’ın ,Türkiye nin ve Suriye’nin sorunu kendileri çözmeli .Irakta saddam Hüseyin düşdü yerine bölünmüş bir Irak devleti oluştu .Bölgede barış Türkiye’nin şahlanış demektir, çünkü suriyede çıkartılan savaş Türkiye’nin bütçesi büyük darbe vurdu her yönüyle.
  Cevapla
 • Yorgun Yorumcu 1 yıl önce Şikayet Et
  Yüce Allah bize hain tuzaklar kuranların planlarını başlarına yıkan imanlı toplum ve yöneticiler nasip etsin vatanımiza.
  Cevapla
 • Asım 1 yıl önce Şikayet Et
  chp'nin pozisyonunu da görelim. Ne düşünür acaba kendileri?
  Cevapla
 • Van 1 yıl önce Şikayet Et
  Fransa afrikanın bir çok ülkesini sömürüyor. Biz afrikada örgütlenmiş bir gücüz afrikada bir çok bölgeyi fransaya karşı kullana biliriz. Afrika ülkeleri ile anlaşıp fransayı devre dışı bıraka biliriz. Savunma yetmiyor karşı atak şart
  Cevapla
 • Kemal 1 yıl önce Şikayet Et
  Barzani ne aptal... daha düne kadar bağımsızlık referandumunda bizimkiler Barzaniye bas bas bağırara "sen israil uşağısın" deyip sınırında tatbikat yaptılar.
  Cevapla
 • nurullah yılmaz 1 yıl önce Şikayet Et
  kemal barzaniden fazla senin zoruna gitmiş
  Cevapla
 • CELAL 1 yıl önce Şikayet Et
  Daha önce bir kadın vardı fıransız başbakanı Apoya gitmiş ve bir çanta dolusu para bırakmıştı. Eline ne geçti... Fransa bu bölgede bir şey yapamaz. İngiliz mafyasıda izin vermez.
  Cevapla
 • * L A Z * 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu fransa daki Türkler ne iş yapar acaba, şu makron denen hadsize karşı fransaya ince bir ayar çekmeleri lazım, anlayan anladı
  Cevapla