TÜM YORUMLAR

Maske takmama cezası ne kadar? Maske cezası nereye ödenir, cezanın indirimi var mı?
Maske takmama cezası ne kadar? Maske cezası nereye ödenir, cezanın indirimi var mı?
GÜNCEL
10 Eylül 2020, 09:06
Maske takmama cezası ne kadar? Maske cezası nereye ödenir, cezanın indirimi var mı?
İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeye göre maske takma alanları genişletildi ve maske takmayana para cezası kesilecek. Peki maske takmama cezası ne kadar? Nerelerde maske takmak zorunlu?
YORUMLAR 15
 • Mehdi 10 ay önce Şikayet Et
  07,08 tarihinde kimlik köntröl yaparak ceza kesmişti, onu ben 20,10 ödedim. Herhangi bir borcum yoktu. Dün eletronik vergi dairesi ve e-devlet sitesinde baktığımda yine aynı cezayı yani 07,08 kesilen cezayı sisteme işletmiş, borç olarak gözüküyor, fatih vergi dairesine gittim herhangi bir cezanız görünmüyor diyor. Böyle sıkıntıyla karşılaşan var mı?
  Cevapla
 • enis 9 ay önce Şikayet Et
  bana da tebliğgah geldi ödediğim halde hemde iki ay sonra
  Cevapla
 • Vatandaş 10 ay önce Şikayet Et
  Benden test alınmamasına rağmen babaannem pozitif çıktı diye banada karantina vermişler haberim yoktu yinede evde duruyordum babanneme 10 vermişler 10 gün doldu bende market alışverişine çıktım zorunlu olarak evden kimse çıkamadığı için babam kronik hasta polisler çevirdi bana 14 yazmışlar haberim bile yok 3.100 lira yazdılar 3,4 ay oldu ödemedim kağıt da gelmedi eve hiçbi yerden de göremiyorum cezayı valla ödemicem kaç ay geçti kağıt fln hiçbişey yok ortada unuttum bile hatta ceza yazıldığını ödemicem kağıt fln imzaladım ama hiçbişey yok ortada ne kağıt geldi ne Bi yerden sorgulatma var bakalım nolcak
  Cevapla
 • Vatandaş 10 ay önce Şikayet Et
  Bana da kestiler çeneme indirdim soluklanmak için yakalandık bişey demedim ..cezayı yazdılar çalismiyorum paramda yok haciz gelecekmiş gelsin canimi alsinlar ..yapacak bişey.yok iyice sık boğaz ettiler insanları
  Cevapla
 • Hüseyin 10 ay önce Şikayet Et
  Mart tan itibaren bu cezayı ödeyen var mı .Bilgi istiyorum insanlar zor şartlar için de ilk defa maske kahvede arama sırasında çok kişiye 900 TL kesilmiş
  Cevapla
 • Gülsüm 10 ay önce Şikayet Et
  07.07.2020 tarihinde arabadan inmiştim markete girip maske almak için polis market kapısında görünce kimlik istedi zaten maske almaya geldim dedim. Bu sadece uyarı bi daha yakalanma dedi ve imzalattı tutanağı. Dün ceza kağıdı geldi tarih 03.12.2020
  Cevapla
 • Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  Cezayı kesen neye göre kesiyor. Resmen keyfiyet. Tamam herkes kurala uysun da kimse bir kolluk kuvvetinin insafına bırakılıp cezalandırılamaz. Millet krizde ben kolluk kuvvetinin keyfine göre 900 tl ödüyorum. Yanımdan geçene yazma bana yaz. Ne güzel hukuk ve sosyal devlet anlayışı.
  Cevapla
 • Nilüfer Tosun 1 yıl önce Şikayet Et
  Ben bir vatandaş olarak maske takmayan ve kurallara uymayanlar dan şikayetçiyim.Tekirdağ Süleymanpaşa ilçesinde bir çok kişi maske takmıyor ve kurallara uymuyor.Benim gözlemlediğim kadarıyla da hiç bir denetim yapılmıyor.Maske takmayanlara ceza falanda kesilmiyor.Zorunlu kalmadıkça dışarı çıkmıyorum.Bu denetimlere mahalleler,sokaklar caddeler dahil olmalı.Tabiki gerçektende denetim varsa.Ben olmadığına eminim.Neden denilirse ne gençlerimiz nede yaşlılarımız maske takmak yanlışı değil.Yaşlılae çene altına gençler ise kollarına takmayı yeğeliyor.Duyarlı bir vatandaş olarak bunları yazmayı kendime borç biliyorum.Tetbir bizden takrir Allah'tan.
  Cevapla
 • Mağdur vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Sokakta tek başıma yürürken maskem elimdeydi. Biraz soluklanmak istedim kimsede yoktu zaten. o sırada 2 ekip arabası yanımdan geçerken önce maskeni tak dediler tamam dediler sonra kimliğini ver dediler sonrası malum. Uygulama bu şekilde aşağıda kul hakkından bahseden halk adlı kişi umarım bunu okursun da kimin kimin hakkına girdiğini görürsün.
  Cevapla
 • Bilimci06 1 yıl önce Şikayet Et
  Para lazım galiba..Yeter biran önce kalksın artık bu saçma maske işi Danimarkada isveçte maskenin virüsü daha çok yaydıgı ortaya çıkınca Maske takmak yasaklandı. Neden hala bizde zorunlu D.s.ö ye ne zaman rest çekilecek acaba.?
  Cevapla
 • cesaret 1 yıl önce Şikayet Et
  Maske takmanın ne gibi bir faydası var akşama kadar mikrop topluyor maskeler ve bir maske günde defalarca elleniyor ardından günlerce kullanılıyor.Maske bir ticari sektör haline geldi artık neden bir liranın üzerinde ve sadece cerrahi maske dışında satılanları yasaklamıyorlar.İnsanalar kabinlerde terli terli onlarca kıyafet değiştiriyor
  Cevapla
 • akif 1 yıl önce Şikayet Et
  ben Manisanın Turgutlu ilçesinde bu yasakların uygulanacağına hiç inanmıyorum. Daha öncekiler de hiç uygulanmamıştı. Dostlar alışverişte görsün..
  Cevapla
 • halk 1 yıl önce Şikayet Et
  denetımler sıkı yapılmalı hiçbir şekilde taviz verılmemelı,kurallara uymayanlar cezayı hak edıyor,cezayı tc kimliğine işleyeceksın ,kendısıne yazılan cezayı 10 gun içinde odemeyenler ,hastaane dahil hiç bir kurumda iş yapamıyacak,bu ceza bu dunyadaki ceza asıl ceza kul hakkı dır mahşerde ödenır allah cc bile affetmıyor maske takmayıp senden virus bir başkasına bulaşırsa bulaşan kişi ölürse mahşerde ölümune sebebiyetten hakkına girmiş olursun
  Cevapla
 • murat can 8 ay önce Şikayet Et
  Adamı cehenneme sokacaksın neredeyse.. Sen Grip olduğunda grip bulaştığı için hasta olunca , bana bulaştıranın Allah belasını mı versin dedin bunca hayatında.
  Cevapla
 • murat 1 yıl önce Şikayet Et
  Aynı cezayı burnu açık olanlara da uygulamanız lazım. İnşallah bu da güzel ülkemde çiğnenmek için konulan kurallardan biri olmaz.
  Cevapla