TÜM YORUMLAR

Kimse tahmin edemedi! Şifalı diye içiyorlardı ne olduğunu öğrenince şoke oldular
Kimse tahmin edemedi! Şifalı diye içiyorlardı ne olduğunu öğrenince şoke oldular
GÜNCEL
15 Eylül 2020, 10:50
Kimse tahmin edemedi! Şifalı diye içiyorlardı ne olduğunu öğrenince şoke oldular
Muş’un Gümüşali köyünde, böbrek taşını erittiği iddia edilen ve bölge halkının tüm uyarılara rağmen içmeye devam ettiği suyun, mikrop saçtığı ortaya çıktı. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Afet Yönetim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İskender Dölek, "Bu su içilebilir bir su değil. Buraya uyarıcı tabelalar asılmalı" dedi.
YORUMLAR 10
 • C.Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Artık Allah korkusu kalmayan İnsanlar o kadar bozulmuşki Şifalı diye Lağım suyunu bile insanlara içirirler!.
  Cevapla
 • Muşlu Tekin 1 yıl önce Şikayet Et
  Akraba evliliği sakat bırakır, süt kardeşle evlenmekte bir sakınca yoktur diyen de modern tıp değil mi? Yani İslâm ne diyorsa tam tersini söyleyen. Birçok şeyde olduğu gibi ne yazık ki tıpın ipi de bazı İslâm düşmanlarının elinde. Siz siz olun çok güvenmeyin. Yoksa ilaç şirketlerinin kölesi olursunuz.
  Cevapla
 • Muşlu Tekin 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne bekliyordunuz? Üniversite bu su gerçekten şifalı dese doktorlara tedavi edecek böbrek hastası kalır mıydı? Böbrek taşı için ilaç üreten firmaların işine gelir miydi? Demem o ki halkımız eskiden beri bu suyu içiyor ve kimse de zehirlendim vakasıyla hastaneye gitmiyor. Halkın tecrübesi ve bundan şifa bulmuş hastaların şahitliği yeter.
  Cevapla
 • Avni 1 yıl önce Şikayet Et
  Ortada bilimin sunduğu bir analiz var. Bundan daha üstün bir şahit olabilirmi?
  Cevapla
 • Aydın 1 yıl önce Şikayet Et
  Yaşlı adam gider suyu karisiyorr diyor. Analizlerde bunu doğruluyor, hala lağım sutu karışmış su içmeye inatla devam ediyorsun , Allah akıl fikir versin ...
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Cehalet kötü. Cahil insan çok memlekette.
  Cevapla
 • Ali veli 1 yıl önce Şikayet Et
  Suda bakteri varmış. Araştır kirlenmeye tespit edip önle, depo yap klorla. Şifalı değilse bile içme suyu olsun. Bunları yapan da su gibi aziz olsun.
  Cevapla
 • Asabi Kedi 1 yıl önce Şikayet Et
  O bölgede kapı gibi bilimsel raparu halka kapı kapı dolaşıp gösterseniz ciddiye alacaklarını sanmıyorum. Ya üzerine beton döküp kapatılması lazım, yada bölgenin en çok sevilen şıhlarına söyleyip onlar kanalları ile anlatmanız lazım. Devlet yetkililerini dinlemezler. Tecrübe ile sabittir.
  Cevapla
 • Emekli 1 yıl önce Şikayet Et
  Milletin fosseptik suyunu şifalı diye içiyorlar, Allah akıl fikir versin.
  Cevapla
 • Mustafa TOPCU 1 yıl önce Şikayet Et
  Böbrek taşı ağrısını çekenler bilir. dolayısıyla her öneriyi ister istemez dikkate alıyoruz. Allah kimseye vermesin böyle sancı
  Cevapla