TÜM YORUMLAR

KKTC'de seçim sonuçları açıklandı
KKTC'de seçim sonuçları açıklandı
GÜNCEL
11 Ekim 2020, 20:33
KKTC'de seçim sonuçları açıklandı
Son Dakika Haberi; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) bugün yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 50'nin üzerinde hiç bir aday oy alamayınca, seçimler ikinci tura kaldı. 18 Ekim’deki ikinci turda, Başbakan Ersin Tatar ve Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı yarışacak. Sandıkların tamamı açılırken oyların yüzde 32,34'ünü elde eden Başbakan Tatar ilk sırada yer alıyor.
YORUMLAR 424
 • Kerem 1 yıl önce Şikayet Et
  Kıbrıs halkının önemli bir kısmı çoktan asimile olmuş. Buradan göç eden Türkler olmasa Akıncı muhtemelen 1. olurdu. Halk bu kadar hayati bir seçimde bile %58 katılım göstermiş. Yazıklar olsun...
  Cevapla
 • Bey 1 yıl önce Şikayet Et
  Aynen
  Cevapla
 • veysel 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu gidişle Kıbrısı kaybedeceğiz. Bizim paramızla bize hainlik yapıyorlar. Ya birleşelim adam gibi bizim yönetimimizle kendilerine gelirler. Ya da bütün muslukları keselim ,ne halleri varsa görsünler.
  Cevapla
 • Ayhan 1 yıl önce Şikayet Et
  Rumlar sizi keserken o zaman koşa koşa bizden yardım istemeyin . Sizin için ölmeye meraklı değiliz. Kendiniz ölün. Ayrıca Türkiye'de ki Kıbrıslıları da sürelim . Kıbrıslılar buraya giremesin.
  Cevapla
 • Avşar 1 yıl önce Şikayet Et
  Bazı Kıbrıslılar ne diyor biliyormusun, bize para vermeyin bizi rahat bırakın ki ab ye girelim.
  Cevapla
 • zafer 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu iş bitmiş ,akıncı ikinci turda her türlü hileyi kullanarak seçimi alır. Rum dönmesi hain. Keşka Tatar kazansaydı.
  Cevapla
 • Misaki Milli 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu arada sadece Maraş değil, tüm Kıbrıs Türkiye'ye aittir. Rumları adaya İngilizler demografik yapı değişsin diye sürdüler. Rumlar savaşmadan adayı gasp ettiler, Osmanlıdan kalma Camileri ve Müslümanlara ait kültürel tarihi yok ettiler. İlk fırsatta Kıbrısın tamamını almalıyız. Kıbrısın acil Müslümanlaştırılması lazım, mültecileri Kıbrısa yollasın devletimiz. Yerli ve milli Müslüman nesiller yetiştirecek bir eğitim sistemi getirilmeli. Yoksa Rumlaşma kaçınılmaz olur. Ruma ve dış güçlere ait ne kadar vakıf varsa kapatılmalı. Oralar nifak yuvaları oluyor..
  Cevapla
 • Misaki Milli 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu arada sadece Maraş değil, tüm Kıbrıs Türkiye'ye aittir. Rumları adaya İngilizler demografik yapı değişsin diye sürdüler. Rumlar savaşmadan adayı gasp ettiler, Osmanlıdan kalma Camileri ve Müslümanlara ait kültürel tarihi yok ettiler. İlk fırsatta Kıbrısın tamamını almalıyız. Kıbrısın acil Müslümanlaştırılması lazım, mültecileri Kıbrısa yollasın devletimiz. Yerli ve milli Müslüman nesiller yetiştirecek bir eğitim sistemi getirilmeli. Yoksa Rumlaşma kaçınılmaz olur. Ruma ve dış güçlere ait ne kadar vakıf varsa kapatılmalı. Oralar nifak yuvaları oluyor.
  Cevapla
 • OSMANLI TORUNU 1 yıl önce Şikayet Et
  ersin tatar yerli ve millidir müslümandır
  Cevapla
 • Cengiz 1 yıl önce Şikayet Et
  Kıbrıs türkiye ye katılmalıdır akıncı ve onun destekçileri kıbrısı satar
  Cevapla
 • Mbyr 1 yıl önce Şikayet Et
  Yani ne demeli bilmiyorum. Adam Türkiyeye posta koymaya çalıştı orasını da geçtik, her türlü demecinde Türkiye aleyhtarlığı da bir yana, yahu en son rumlara toprak vermekten bahsetti %29la ikinci oldu. Teşekkürler Kıbrıs halkı, sizi canı gönülden kutluyorum!!
  Cevapla
 • Muhtar 1 yıl önce Şikayet Et
  Adamın soyadı Akıncı. Manidar değil mi? Hainlerde 25 Temmuz da bu devleti yıkmak için Akıncı hava üssü nü karargah yapmışlardı. Bu adam bu hainlikle bile bu kadar oy alıyorsa, burada durup bir düşünmek gerekiyor. KKTC yi Türkiye ye bağlamak ve vilayet yapmak şart oldu.
  Cevapla
 • Behlüldane 1 yıl önce Şikayet Et
  Rum sever Emperyal yalka Mustafa akıncı ve solcu Erhürmanın toplam oyu %48 durum kritik vahim
  Cevapla
 • Halil 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu adama okadar oy gidiyorsa isler vahim kibrista adam dun cikti rumlara toprak verelim dedi ve okadar oy aliyor sa bence musluklari keselim kibris direk ankaraya baglansin oldu bitti
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Baştan beri yapılması gereken kıprısı Türkiye ye bağlayıp oraya vali atamak olmalıydı. Yavru vatan gibi sözler saçma, orası Türkiye toprağı. Bundan rahatsız olanda Türk olamaz, defolup gitsin karşı tarafa.
  Cevapla
 • Bekr 1 yıl önce Şikayet Et
  Kıbrıs'ın maaşlarını ve sularını azaltmalıyız. Nankörler sürüsü olmuşlar.
  Cevapla
 • Güzelbey 1 yıl önce Şikayet Et
  Kıbrıs için rotamız Hatay formuĺü olmalıdır. Ortamiı oluşturup meclis kararıyla Türkiye'ye ilhak gerçekleşmelidir. Aksi halde sürpriz soytarılık yapanları yemlemek zorunda kalmaya devam edeceğiz demektir.
  Cevapla
 • Barboros 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayın kiprislilar aklınızı başınıza alın Tatar gelsin
  Cevapla
 • erdal 1 yıl önce Şikayet Et
  Şu Akıncı yı YOLLAYIN
  Cevapla