TÜM YORUMLAR

Ermenistan'a Scud füzesi desteği! Kirli oyunun arkasında o ülke var
Ermenistan'a Scud füzesi desteği! Kirli oyunun arkasında o ülke var
GÜNCEL
15 Ekim 2020, 13:12
Ermenistan'a Scud füzesi desteği! Kirli oyunun arkasında o ülke var
Azerbaycan ve Ermenistan arasında yaşanan savaşta terör örgütü PKK'nın rolü ve Ermenistan'a gönderilen Scud füzeleriyle ilgili köşe yazısı kaleme alan Yenibirlik Gazetesi Yazarı Faruk Aktaş, önemli değerlendirmelerde bulundu.
YORUMLAR 59
 • erdalos 4 ay önce Şikayet Et
  amerika, israil ve avrupa, rusya ile birlikte türkiyenin askeri gücünü test etmek için böyle projelere soyunuyorlar kanımca, çokta deşifre etmemek lazım kendimizi. zira türkiye artık bir kara kutu gibi onların gözünde.
  Cevapla
 • BirBilen 4 ay önce Şikayet Et
  Anlatsalar güler geçerdim ama biliyorum: Küfür milleti zaman makinası yaptılar ama işe yaramıyor. Hala bir gedik arıyorlar. Vermemek için zaten devlet gerekeni yapıyordur.
  Cevapla
 • Necdet 4 ay önce Şikayet Et
  İranda 500bin türk yaşıyor ne yapar bu türkler
  Cevapla
 • Valisoy 4 ay önce Şikayet Et
  45 milyon Azərbaycanlı var...
  Cevapla
 • Alper Kara 4 ay önce Şikayet Et
  Bi karar verin kaç türk var :-)
  Cevapla
 • azeri 4 ay önce Şikayet Et
  Bilinen 17 milyon azeri var
  Cevapla
 • Mıstık 4 ay önce Şikayet Et
  Ne yüzde elişi kardeşim İran'ın hepsi Türk yahu, bir kaç kişi hariç olabilir.
  Cevapla
 • Derya 4 ay önce Şikayet Et
  Herkes Türkiye gibi saf değil, memuriyetini yabancılara dağıtsın. Iran da hicbir Azeri Türk devlet memurluğuna giremez, sadece küçük esnaf olabilir. Haliyle ülkede hicbir etkisi yoktur. Ne yaptıklarına gelince, bir çok prostesto oldu, fotoğraf çekilip yayınlandı, Iran ermenistana silah gönderiyor diye, sen napiyordun, görmedin.
  Cevapla
 • Vatandaş 4 ay önce Şikayet Et
  Bu zamana kadar ne yaptılar? Koskocaman bir hiç.
  Cevapla
 • Ertan Sarikaya 4 ay önce Şikayet Et
  ķürt alevi olamaz. osmanli zamaninda ermeniler vergi vermemek icin ķürt ve aleviyiz dwmisler. halbuki tarihde hakiki kürt asla alevi olmamistir. eger pkk ya bakilirsa genellikle bu kesimden olusur. yani kanı bozuktur. kürt halkını kendi tarafina cekmek icin cesitli oyunlar oynayip, musluman kürtleri de kandirabilmistir. kökeni ermeni oldugu icin, ermenistandan da hep destek görmüstur ve musluman düsmanidir. bildigim kadariyla kilicdaroglu da aleviyim ve kürtüm diye övünür ve bubunla oy toplamaya calisir. onun asli da oraya dayanmaktadir.
  Cevapla
 • Yavuz Selim 4 ay önce Şikayet Et
  mustafa keçigözü eski Türk Tarik Kurumu başkanı Prof Dr Yusuf Halaçoğlu Osmanlı belgelerine göre tunceli malatya sivas üçgeninde bir buçuk milyon ermeni görünüyor ben bilim adamıyım lak lak yapmam belgelere göre konuşurum kürtün alevisi olmaz hepsi sünni ve şafiidir demişti ermeniler soykırım yaptı Osmanlı onları sürmeye kalkınca sürülmemek için biz kürtüz aleviyiz dediler bunlar tarihi gerçek niye rahatsız oluyorsun ?
  Cevapla
 • Mustafa keçigözü 4 ay önce Şikayet Et
  Sen kan değerlerini ölçtürdünmü ak mı kara mı? Bakıyorsun ağrı dan tut taaa urfaya kadar iran kıyı şeridi ırak kıyı şeridi suriye kıyı şeridi kürtleri başkanları yüzde doksan sunni şafi buna nediyeceğiz ?
  Cevapla
 • vatandaş 4 ay önce Şikayet Et
  Bu iran'a ne zaman hesap sorulacak?.. Sürekli bizim düşmanlarımızın yanında yer alıyorlar! Ekonomik olarak ambargo uygulasak açlıktan ölürler.
  Cevapla
 • Altaylar 4 ay önce Şikayet Et
  Artık İran’ın bölünmesi ve Türk devletinin ortaya çıkması gerek, yeniden Selçuklu devletini kurmak gerek
  Cevapla
 • Altaylar 4 ay önce Şikayet Et
  Kim ne derse desin, ne düşünürse düşünsün, bu iran denen fitne olduğu sürece İslam ülkelerinde karışıklık bitmeyecek. Hele hele 1000 yıldır bizle olan dertleri bitmedi, İran’a bir ders vermediğimiz sürece bunlar fitneye devam edecek. İran’daki Türklerin buna dur demesi gerek, tabiiki bizim desteğimizle
  Cevapla
 • tarih 4 ay önce Şikayet Et
  Scud füzesi olayı pkk nın boyunu fersah fersah aşar.Bu füzenin depolanması, saklanması öyle kolay bir şey değil. Pkk'nın elinde bu füzeden olsaydı bize karşı çoktan kullanırdı. Scud füzesi hangi ülkelerin envanterlerinde bulunduğu belli.Birinci şüpheli İran, ikincisi Esed üçüncü de Ruslar.
  Cevapla
 • Ramazan OKCAN 4 ay önce Şikayet Et
  PKK nın Ermenistan'a SCUD füzesi göndermesi çok fazla zorlama olmuş. Direkt İran göndermiş olabilir, PKK oradan oraya füze gönderemez. Elinde olsa bize atar.
  Cevapla
 • Alparslan 4 ay önce Şikayet Et
  İran'ın yarısı Türk. İran'ı Selçuklu'dan önce bile Türkler yönetirdi. Bilirsiniz ki Göktürk - Sasani savaşlarında Türkler ile Bizans birlik olup Pers imparatorluğunun belini kırmıştı. Sonrasında ise Arap İslam Orduları gelip Perslerin imparatorluğunu yıkmış ve halkının çoğunu yok etmiştir ve sonrasında bölgeye ilk Araplar sonrasında ise Türkler yerleşmiştir. Oradaki Türkleri ayaklandırmak gerekir. Yetti bu iran ve ingiliz beslemesi farsların ihaneti. İngiliz ve ruslar genetik olarak farsları kendilerinden gördükleri için 100 yıl önce Türkleri öldürüp onları başa getirmişlerdi.
  Cevapla
 • Birisi 4 ay önce Şikayet Et
  Lafla olduğu kadar kolay değil. Kaç bin yıllık devlet gücü olan bir ülke, sünnî düşmanı.Ayni anda yüz cephe aç ki yıkılışın kolay olsun öylemi??? Osmanlı onca gücüne rağmen, en çok onlarla mücadelede zorlandı. Zamanı gelince olur. İranin 2/3 si Türk ama etkisiz, hiçbiri devlet kademesinde değil. Hayal yani...
  Cevapla
 • abdullah 23 4 ay önce Şikayet Et
  iran tarih boyunca hep hainlik içinde olmuş bir ülkedir.islamla hiç bir alakası yoktur.her zaman içindeki ehli sünnete zulüm etmiştir.bunlar yahudi abdullah ibni sebenin torunlarıdır.
  Cevapla
 • Hacı Şaban 4 ay önce Şikayet Et
  ah iran ah iran sana söyleyeceklerimi burda yayınlatmazlar senin ihanetini kafirliğini münafıklığını kitaplara sığdıramazlar viran ol iran viran ol iran eğerki Hazreti Ali Hazreti Hasan Hazreti Hüseyin Hazreti Fatıma eğer sizi görseydi bunlar bizden değil bizde bunlardan değiliz der ve yüzünüze tükürürlerdi Allahın ve yarattıklarının tüm laneti iranın üzerine olsun amin Allahümme amin
  Cevapla
 • bilen 4 ay önce Şikayet Et
  ateşle oynuyorlar,çünkü TÜRK ün sabrını zorlayıp başlatılan savaşın sonucunda geriye düşmandan bişey kalmıyor,keşke bu kadar kzıdırmasaydık diyecekler
  Cevapla
 • toprak 4 ay önce Şikayet Et
  benim 20 yillik tezimi şimdi anladılar pkk ermeni terör örgütünün asalanin devamidir yanindakilerde kandırılmış veya kacirilimis Kürt kardeşlerimizdir
  Cevapla
 • Aynsahra 4 ay önce Şikayet Et
  İnşallah zafer yakındır ve zafer sabredenlerle beraberdir.
  Cevapla
 • ENÇOK HAİN BİZDE 4 ay önce Şikayet Et
  Bunların hepsi hain kefere ve maşa, derhal devlet Turkiyede kaçak çalışan ermenileri geri göndersin. Onlar bize ve müslümana acımaz, bizim içimizdeki ermeniler çok fazla ama...
  Cevapla