TÜM YORUMLAR

Altan Tan'dan HDP'ye sert sözler! 'Joe Biden'a da söyledik'
Altan Tan'dan HDP'ye sert sözler! 'Joe Biden'a da söyledik'
SİYASET
16 Ekim 2020, 08:46
Altan Tan'dan HDP'ye sert sözler! 'Joe Biden'a da söyledik'
Tutuklu eski Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen'in ardından, eski HDP Milletvekili Altan Tan'ın da HDP'ye ilişkin açıklamaları, Türkiye gündemine oturdu. Tan, "PKK'ya tavrını net bir şekilde söylemesi lazım ve Türkiye kamuoyunu da bu konuda ikna etmesi lazım. Legalite ile illegalite arasında kalın çizgi çizmeli. İkincisi, Türkiye'nin bütün sorunlarıyla ilgilenmesi lazım" dedi.
YORUMLAR 48
 • Mgl 1 yıl önce Şikayet Et
  Herkes safını belirlemeli,hakta mı yer alacak batılda mı? Batıl yok olmaya mahkum,kim batılı seçerse batulla birlikte yok olmaya mahkum....
  Cevapla
 • narin 1 yıl önce Şikayet Et
  biz kurtlerin hic bir sorunu kalmadi tek sorun is as elinizi bizden cekin gidin basimizda bizi suriye gibi rezil edeceksiniz bizim bir devletimiz var oda TURKİYE dir istemeyen gitsin allah ulkemizi korusun
  Cevapla
 • Bitlis 1 yıl önce Şikayet Et
  Kendinizi yırtsanız da,bir Kürt olarak size yok
  Cevapla
 • İzci 1 yıl önce Şikayet Et
  HDP'nin kuruluş amacı ve ideolojisi bellidir . HDP 'ye çağrı yapıp Türkiye'nin tüm sorunlarıyla ilgilenen bir parti olmasını beklemek ,devenin hendek atlamasını beklemekle aynı şeydir . Partinin kuruluş amacı zaten PKK'ya hizmet etmektir ve yöneticileri de bu amaca hizmet için oradalar ve bu görüşleri değişecek gibi durmuyor ,dolayısıyla bu yönetimle bu parti ile bu iş olmaz .
  Cevapla
 • Vanli 1 yıl önce Şikayet Et
  CHP ile açık ittifak yapmak için kandille yolları ayırdık diyecekler. Biz kandile sırtımızı döndük bağımızı kopardık diye ip in ittifakta kalmasını sağlayıp seçmeni kandıracaklar. Bu yönde nabız yoklayıp açık ittifakın altyapısını oluşturmaya çalışıyorlar bence. Tamamen seçim yatırımı gibi bir kurgu. İp ve yeni yüzünü takınmış HDP yi CHP açık açık ittifaka sokmasa seçim zamanı sorun yaşayabilirler.
  Cevapla
 • Orhan 1 yıl önce Şikayet Et
  Aynen katılıyorum, bir nevi hile-i şer'iye yapacaklar..
  Cevapla
 • adnan 1 yıl önce Şikayet Et
  PKK bittti ya.... Şimdi, "Biz Türkiye partisiyiz" yarışı başladı. Partide yer kapmak için. Eskiden PKK üzerinden emperyalizme bağlıydılar, şimdi "ittifak" üzerinden bağlanacaklar.. Böylece Akşener'i rahatlatacaklar, milleti kekliyecekler. Katranı kaynatmakla şeker olmaz.
  Cevapla
 • bitmistir 1 yıl önce Şikayet Et
  hdp siyaset yapma hakkını kaybetmiştir. yöneticileride cezalarını çekmeli.
  Cevapla
 • selmani 1 yıl önce Şikayet Et
  Gerçekçi olmak lazım hükümetin içeride dışarıda bunların tepesine çökmesi zorladı. Zor oyunu bozar.
  Cevapla
 • medo 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar ya yine bir tezgahın, projenin, fırıldağın içindeler. Yada kendilerini kurtarmaya çalışıyorlar. Madem biliyordunuz da şimdimi aklınız başınıza geldi. Zaten bunu söylemeniz bir marifet değil PKK ile HDP nin aynı olduğunu iki gram aklı olan herkes bilir.
  Cevapla
 • Araphan 1 yıl önce Şikayet Et
  Müslüman Kürt kardeşler her parti içinde olabilir ama Ermeni ve ABD uşakları kendini belli etmeli Kürt kardeşler onlardan ayrılmalı
  Cevapla
 • K¹e⁴l⁵e³ş 1 yıl önce Şikayet Et
  Utanma falan yok zerekadar bir dünya menfaatı için bukadar fırıldak olmaya gerek yok kimlerle iş çeviriyor katil sürüleriyle utan be edebiyat yapma
  Cevapla
 • Uygur 1 yıl önce Şikayet Et
  Hainlere merhametli olma Turkiyem
  Cevapla
 • karafırtına 1 yıl önce Şikayet Et
  hain işte biden le konuşuyorlar. size abd den yer versin orda yaşayın o zaman
  Cevapla
 • Ali Çipil 1 yıl önce Şikayet Et
  Siz deĝilmiydiniz kandilde poster, poster resim çektirenler. Niye şimdi konuşuyorsunuz? Korkuyordunuz çünkü devlet kandilin başını ezince size cesaret geldi, ellam.
  Cevapla
 • dosttt birrr 1 yıl önce Şikayet Et
  gerçek kürtler şu hdp yi bitirip yeni partilerini kursunlar artik doğu terörden bıktı. difuya fabrika yol çeşme hastane lazım egitim neredeyse hiç yok. gerçek Kürtler tarafını belirtip ermeni asala örgütü pkk ypg yi bitirmelei bence zamani Kürtler artık bir nefes alsin. kürt türk kardeşliği sadece turkiyede degil tum bolgede etkin hale gelmeli . olmasi gereken budur. bölge batili guclerden tamamen temizlenmelidir.
  Cevapla