TÜM YORUMLAR

Sosyal medyanın yeni akımı veri gizliliğini ihlal ediyor mu?
Sosyal medyanın yeni akımı veri gizliliğini ihlal ediyor mu?
TEKNOLOJİ
20 Ekim 2020, 14:05
Sosyal medyanın yeni akımı veri gizliliğini ihlal ediyor mu?
Uzmanlar, cep telefonu numarasının son hanesinde bulunan rakamın bir altına ya da üstüne denk gelen numaraya mesaj gönderilmesine dayanan akımda, özel bilgilerin paylaşılması ve kişisel verilerin gizliliği nedeniyle hukuki problemlerin yaşanabileceği uyarısında bulundu. Hukuka aykırı olarak alenen ifşa eden kişinin 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası alabileceği belirtildi.
YORUMLAR 22
 • Altaylar 4 ay önce Şikayet Et
  Kapı komşusunu tanımayan bir toplum olduk, ama telefon komşusu olmak istiyoruz. Ne kadar kişiliği bozuk bir toplum oluşuyor. Karşısındaki kişiye kendini ifade edemeyen, toplumda kendine yer edilemeyen yada toplumdan uzak duranların çıkış yolu. Tanımadığım kitinden gelen mesaja cevap vermem, ısrar ederse de ya hakaret ederim yada Kanuni haklarımı sonuna kadar kullanırım. Bu kadar hengame içinde bir de sapkın insanlara ayıracak boş vaktim yok
  Cevapla
 • Fatma 4 ay önce Şikayet Et
  Aylak tazı kuyruğuyla oynarmış.
  Cevapla
 • hallo 4 ay önce Şikayet Et
  nerde akım kelimesi geçiyorsa ordan uzak durmak gerek. her zaman işe yaramıştır
  Cevapla
 • Dr.. 4 ay önce Şikayet Et
  Hastahanelerde doktorun anlattıklarını gizlice kaydetme hastalığı da, ciddi cezası olan suçtur. Kimsenin sesini/görüntüsünü izin almadan kaydedemezsiniz. Üzerinizde bu kaydın olması bile suçtur. Hastahanede bunun yapılması 2 kez suçtur. Doktor güvenliği için odaya kamera koysa ve sizi kaydetse hoşunuza gider mi?
  Cevapla
 • vatandaş 4 ay önce Şikayet Et
  sapıttılar iyice
  Cevapla
 • marangoz 4 ay önce Şikayet Et
  lüzumsuzluk (malayani işler bunlar)
  Cevapla