TÜM YORUMLAR

Misyonerliğin arka bahçesi: Robert Koleji
Misyonerliğin arka bahçesi: Robert Koleji
GÜNCEL
22 Kasım 2020, 16:03
Misyonerliğin arka bahçesi: Robert Koleji
Misyonerlik faaliyetleri yurt dışında olduğu kadar bu coğrafyada da yıllar boyunca kendini göstermiş gizli oluşumlardan biri oldu. Türkiye'de İstanbul merkezli faaliyet gösteren misyonerlerin merkezi Robert Koleji olarak bilinir. Robert Koleji ülkenin en köklü eğitim kurumlarından biri olsa da her zaman Türkiye'deki misyonerlerin arka bahçesi oldu.
YORUMLAR 37
 • Fatih Osman 2 ay önce Şikayet Et
  Bu ülkedeki tüm yabancı okullar ya kapatılmalı ya da bizim denetimimizde müfredat hazırlanmalı...
  Cevapla
 • Dede 2 ay önce Şikayet Et
  yasaklanmalı
  Cevapla
 • ELMASCI 2 ay önce Şikayet Et
  Gayri müslimler tarafından açılan okullara müslüman çocuklar gitmeyince fetönün okullarını açıp 50 yılda yetişip memleketine faydalı olacak bir nesli heder ettiler.
  Cevapla
 • Yerli ve Milli 2 ay önce Şikayet Et
  Bu yabancı okullar, vakıflar ve patrikhane tam bir nifak ve ajan yuvası. Alayı kapatılıp sınır dışı edilmeli. Patrikhane lideri Ayasofya Cami olarak tekrar açıldığında Cumhur Reisimizi tehdit edecek kadar küstah ve cesurdu. Nereden geliyor bu cesaret derken birde baktık geçen gün ABD'li Pompeo işi gücü bırakıp sırf Patrikhane lideriyle görüşmek için Türkiye'ye geldi.. Sümela manastırı tez zamanda Yatılı Kuran Kursu yapılmalı. İstanbulun sahil bölgesi Müslüman Türk milleti için imara açılmalı. İçerideki hainler İstanbulun en değerli yerlerini Bizansı kurmak isteyen Vatikan için saklıyor..
  Cevapla
 • Gerçekler 2 ay önce Şikayet Et
  Bu yabancı okullar, vakıflar ve patrikhane tam bir nifak ve ajan yuvası. Alayı kapatılıp sınır dışı edilmeli. Patrikhane lideri Ayasofya Cami olarak tekrar açıldığında Cumhur Reisimizi tehdit edecek kadar küstah ve cesurdu. Nereden geliyor bu cesaret derken birde baktık geçen gün ABD'li Pompeo işi gücü bırakıp sırf Patrikhane lideriyle görüşmek için Türkiye'ye geldi.. Sümela manastırı tez zamanda Yatılı Kuran Kursu yapılmalı.
  Cevapla
 • Haçlılara Boykot 2 ay önce Şikayet Et
  Ben sizde daha tehlikeli birşey söyliyeyim. İstanbulun sahil kesimi neden Müslüman Türk milletinin faydalanması için imara açılmıyor. Yoksa oralar yeniden Bizansı kurmak isteyen Vatikanın baskıları sonucumu imara açılmıyor. Pompeo işi gücü bırakıp Türkiye'ye Fener Rum Patrikanesini görmeye geliyor. Ayasofya tekrar Cami olarak açıldığında Patrikanenin lideri Türkiye Cumhuriyeti Reisini tehdit edecek kadar küstahlaşıp Avrupa ve Amerikaya bizi hedef gösteriyordu. Bu gerçeklerin sabah akşam medyamızda tartışılması gerekirken gündemi sürekli işgal eden bu Sabetayist-Ermeni-Rum kriptoları Müslümanlara zulüm etmeye devam ediyor..
  Cevapla
 • habbek 2 ay önce Şikayet Et
  Yalnızca bu okullar mı var? İstanbul Maltepe'de çarşıda Diriliş Kilisesi, hatta bir amerikalı ile tanıştım, ailece burada yaşayıp dil eğitim adı altında misyonerlik yapmaktalar. Bunu yapmakta serbestler, sahilde oturuyoruz, üç bayan çantalarında İncil," sizi seviyoruz sizin için dua ediyoruz, bu incili size hediye ediyoruz" Gençlerinde ilgisini çekiyor... Yazık
  Cevapla
 • a.colak 2 ay önce Şikayet Et
  Chp nin %80 i burdan mezun.
  Cevapla
 • FERHAT 2 ay önce Şikayet Et
  biliyosanız kapatın ak neden hala aktifler.
  Cevapla
 • Deniz 2 ay önce Şikayet Et
  kapatin batinin okullarini, kolejlerini, bunlarin Türkiye'de ne isleri var
  Cevapla
 • Alanyalı 2 ay önce Şikayet Et
  Bu bilgiler Ayağa kadar düştüğü halde Devlet gerekeni yapmıyorsa diyecek bişey yok, Meşhur Karaoğlan da Bu okuldan mezundu, bilmeyenler duyurulur, Halkçı, sosyal demokrat, emekçinin yanında bir siyasetçi, gariban... Kahrolsun Amerika diye slogan atan embesiller karaoğlanın etrafında toplanıp bu sloganları atıyorlardı, ne Garip değil mi!?
  Cevapla
 • Ferhat 2 ay önce Şikayet Et
  Kendi dergisinde tam sayfa İncil reklamı vardı.
  Cevapla
 • evladifatihan 2 ay önce Şikayet Et
  turkiyedeki butun yahudi ve hristiyan vatandaslarimiz cocuklarini bu okulda okutup yurtdisinda egitimlerini tamamlatip turkiye siyasetine ve sanayisine yön verdiler o yuzden turkiyenin en iyi yerlerinde oturup en guzel yerlerine sahip oldular bizler varoslara hapsedildik hicbirzaman onlarin muhitlerine yaklasamadik sosyal yasam ucgeninin ust tabakasinda onlar vardi biz hep alttabakada idik ve isimleri bizimkiler ile ayni oldugu icin onlari hic farkedemedik ama devran dönüyor dunya artik herkese ayni sansi tanima comertligine geciyor. haydi turkiyem uyan artik
  Cevapla
 • avam 2 ay önce Şikayet Et
  Sadece Amerikalıların mı ? Fransız Katolik anlayışıyla ,Fransızlar tarafından Osmanlıya zorla açtırılan okullar var mı ? Fransızı , bulgarı ,Avusturyası vs.. Tevhid-i Tedrisatta Anadolyudaki Kayseri,Tarsus , İzmir ve İstanbuldakiler hariç kapatılmıştı..
  Cevapla
 • EGELİ 2 ay önce Şikayet Et
  Türkiyede alman ingiliz italyan amerikan okulları var niye o ülkelerde Türk okulları yok? açmaya kalkın bakalım müsade edeceklermi??
  Cevapla