TÜM YORUMLAR

NASA'dan Türkiye'ye kuraklık uyarısı: Barajlardan sonra yer altı suları da tehlike altında
NASA'dan Türkiye'ye kuraklık uyarısı: Barajlardan sonra yer altı suları da tehlike altında
DÜNYA
19 Ocak 2021, 08:48
NASA'dan Türkiye'ye kuraklık uyarısı: Barajlardan sonra yer altı suları da tehlike altında
NASA, Türkiye'nin yer altı su rezervlerini gösteren bir harita yayınladı. Bu haritadaki bilgilere göre; Türkiye'deki kuraklık tehdidi sadece barajları için değil, yer altı sularını da etkiliyor. NASA'nın paylaştığı bilgilere göre; Türkiye'nin büyük bir bölümünde yer altı suları ortalama seviyenin altında. Konya Ovası'ndan örnek veren NASA, "Bu koşullar devam ederse mahsul üretimi tehlikeye girebilir" dedi.
YORUMLAR 48
 • karanehir 4 ay önce Şikayet Et
  Haber doğru. Tekstil bu kadar yaygınlaşırsa yeraltında su kalmaz
  Cevapla
 • Vatandaş 4 ay önce Şikayet Et
  https://mgm.gov.tr/veridegerlendirme/kuraklik-analizi.aspx?d=aylik#sfB nasa işine bak diyenler bir de bu linke bakın.
  Cevapla
 • Abdullah küçük 4 ay önce Şikayet Et
  Nasa işine bak senin palavralarına karnımız tok
  Cevapla
 • DEDE 4 ay önce Şikayet Et
  nasa nedense hep türkiyeyi karalar durur sebebi yüzyıllar öncesine dayanır, TÜRKLERİ ZATEN SEVMEZLER
  Cevapla
 • hüseyin 4 ay önce Şikayet Et
  yapılacaklar şunlardır.11-küçüklüğüne büyüklüğüne bakmadan tüm akarsuların çevresindeki fabrikalar kapatılmalı 2-kışın tüm akarsular geçtiği güzergahlarda depo edilmeli3-en azından denize dökülen akarsuların dökülme miktarını azaltmak(balık nesli için bir miktar su geçişi sağlanmalı) sınırları aşan suların miktarını azaltmak (en azından kış mevsiminde)4- hepsinden önemlisi ev ve iş yerlerinde su israfını engelleyecek tedbirlerin alınması(kişi başı ücretlendirme)
  Cevapla
 • SONDAJI YASAKLAYIN 4 ay önce Şikayet Et
  Allah toprağın altında kat kat su geçirimsiz tabakalar yaratmış. Bu su geçirimsiz tabakalar yağmur ve kar sularının daha derinlere gitmesine mani olup, yeraltı sularının yüzeye yakın kalmasını, toprağın nemli olmasını ve basit su kuyularının suyla dolmasını sağlar. Her canı isteyen yüzlerce metre sondaj yaparak bu katmanları delik deşik edip kalbura çevirdi. Şimdi yeraltında suyu tutabilecek ne katman kaldı ne de yüzey suyu. Susuz kalan toprak ve tarım alanları patır patır çöküyor. Artık su geçirimsiz tabakaları delecek şekilde herkesin sondaj yapmasını yasaklayın, böylece su geçirimsiz katmanların derin sondajlarla delinip yüzey suyunun bu deliklerden daha derinlere akıp inmesine mani olun.
  Cevapla
 • K¹e⁴l⁵e³ş 4 ay önce Şikayet Et
  Gavurdan gelen habere inanma onun tersine bak onlar bize hayırli haber vermezler sağ gösterip sol vururlar.
  Cevapla
 • yorum 4 ay önce Şikayet Et
  aynı iklim yağış sıcaklık vs yunanistanda da avr ama orda hiçbir sorun yok oylemi nasa
  Cevapla
 • Zekeriya 4 ay önce Şikayet Et
  Cok önemli bir konu ve bu su sorununu cözmek icin artik deniz suyunu en azindan tarim icin kullanilir hale getirilmesi lazim.
  Cevapla
 • zeki 4 ay önce Şikayet Et
  Herkes istediği gibi sondaj kuyusu açarsa olacağı bu
  Cevapla
 • Zekeriya 4 ay önce Şikayet Et
  Türkiyede Ormanlar cogaltilmali. Agac olmayan yerler zamanla cöllesecektir bu da cok normaldir. Agac yerden suyu cekse de onu yine tabiata geriye verir. Bir de bu bati devletleri olumsuz ne varsa Türkiyede oldugunu gösterirler. Bizde yerin alti bombos onalara kalsa. Yani onlara göre hic bir maden de yok.
  Cevapla
 • hüseyin 4 ay önce Şikayet Et
  Artık yeni ormanlar besin ormanları şeklinde olmalı. zeytin badem fındık gibi.hatta yanan çam ormanları yerinede bu besin ormanları oluşturulmalı. üstelik zeytin çam gibi 12 ay yeşil
  Cevapla
 • MİSAFİR 4 ay önce Şikayet Et
  Yeraltı sularını görenler madenleri de görür petrolü de görür.
  Cevapla
 • Kaan 4 ay önce Şikayet Et
  O görünen Bor ve Altındır. NASA Yanlış görmekte.
  Cevapla
 • Ankaralı 4 ay önce Şikayet Et
  Türkiye Cumhuriyeti, ülkemizin hızla çölleşmeye doğru gidiyor olduğu bu yıllarda kuraklığa karşı çok acil önlemler almalıdır, bilimsel acil eylem planlamaları ortaya konulmalıdır, milli ağaçlandırma seferberliğinin her yıl 11 Kasım ile sınırlı kalmamalı, bütün yıla yayılmalıdır, milli seferberlik ruhu ile yasalar hazırlanarak her Türk vatandaşı her yıl 10 adet ağaç dikme zorunluluğu getirilmelidir, her yıl 1 milyar ağaç fidanı dikimi hedeflenmelidir, ormanlarımız çok iyi korunmalı, yakanlara ağırlaştırılmış müebbet cezası verilmelidir, yer altı suyu kullanan tarımsal ürünlerin tarımı yasaklanmalı, başka ürünlere kaydırılmalıdır, bunlar ve benzeri bir çok kararlar acil alınmalıdır,...
  Cevapla
 • bozkurt 4 ay önce Şikayet Et
  söylediklerinize katılıyorum. ağaç derken heryere bilinçsizce çam ağacı dikiliyor. bu ülkenin kendi öz mirası varlığı olan ağaç ve gerekirse çalımsı bitkiler dikilmeli (anadolu bozkırına bak çam ağacı mı görüyorsun yoksa kuşburnu, ahlat, iğde, badem ve yabani birçok tür mü görüyorsun. bunlar aynı zamanda yaban hayatı içinde vazgeçilmez besin kaynakları) . susuzluğa kuraklığa tuzluluğa dayanıklı kendimize toprağımıza ait türler dikilmeli. yer üstü bitki örtüsü ne kadar sık olursa yer altı ve yer üstü suların depolanması ve tutumu o kadar güzel olur.
  Cevapla
 • Egemen 4 ay önce Şikayet Et
  Bilincsiz agaclanma iyi olmaz. Bir ağaç kaç ton yer alti suyu çekiyor haberin var mi senin
  Cevapla
 • Vatandaş. 4 ay önce Şikayet Et
  Nasa kendi işine baksın.
  Cevapla