TÜM YORUMLAR

İngiltere, Türkiye'nin uçak gemisi talebini reddetti! Yerli ve millisini yapma kararı
İngiltere, Türkiye'nin uçak gemisi talebini reddetti! Yerli ve millisini yapma kararı
DÜNYA
04 Şubat 2021, 05:41
İngiltere, Türkiye'nin uçak gemisi talebini reddetti! Yerli ve millisini yapma kararı
Türkiye'nin geçtiğimiz yıl içinde İngiltere ile uçak gemisi almak için talepte bulunduğu, ancak Londra'nın bu teklifi geri çevirdiği iddia edildi. Türkiye'nin daha sonra yerli ve milli bir uçak gemisi yapma kararı aldığı belirtildi.
YORUMLAR 100
 • VEYSEL 11 ay önce Şikayet Et
  İNŞALLAH en kısa zamanda bir uçak gemisine yaparız ve kullanmaya başlarız ALLAH YÂR VE YARDIMCIMIZ OLSUN ÂMİN
  Cevapla
 • Mehmet 11 ay önce Şikayet Et
  Biz vermeyiz, sizin yaptığınıza da destek verir gibi yapıp casusluk yaparız demektir. Bu oyuna gelirsek ohooo
  Cevapla
 • Alto 11 ay önce Şikayet Et
  İnşallah Allah'ın izniyle en kısa zamanda yaparız.AMIN
  Cevapla
 • Muzaffer Ay 11 ay önce Şikayet Et
  Kâfir İngiltere Abdülhamid zamanında parası ödenmiş gemileri vermediler. Şimdi ABD F35 leri vermiyor. İngilizlerin yaptığı zorumuza gitmesin onlara Uşaklık yapmayalım yeter. 15 Temmuz darbesini İngiltere ABD ortak yaptı. Devlet bunu benden daha iyi biliyor. Bakan Süleyman Soylu bugün net bir şekilde açıkladı. Bzde İttihat Terakkiciler oldukça daha çok dalga geçerler.
  Cevapla
 • misafir 11 ay önce Şikayet Et
  Gözümüzün önünde Boğazlardan 30-40 milyon dolara VARYAG gitti. Çinin ilk uçak gemisi olarak şimdi sefere çıkıyor... Bedeli Ne uğruna o geminin boğazlardan geçişine izin verildi yıllardır bunun sebebini bir türlü çözemedim.
  Cevapla
 • erkan 11 ay önce Şikayet Et
  ben sana yardim edeyim , karsiliginda fuze teknolojisi alindigi söyleniyor.
  Cevapla
 • Mehmet Demir 11 ay önce Şikayet Et
  İngilizler 104 yıl önce parasını ödediğimiz iki gemimizi gasp etti halen daha bunlara nasıl güveniliyor.
  Cevapla
 • ucrun 11 ay önce Şikayet Et
  Osmanlı döneminde yaptıkları hainliği unutmayalım...
  Cevapla
 • Wanted 11 ay önce Şikayet Et
  ucak gemisi demek bir ulkenin yuzen askeri havaalani demektir ingilizler vermiyorsa her hangi baslka bir ulke ilede olsa ulkemizde uretilsin bizim muhendislerimizde isin icinde olsun insallah o gunleride gormek nasip olur durmak yok yola devam kiskannanlar catlasin
  Cevapla
 • Gurbetci kus 11 ay önce Şikayet Et
  Yav önce bir tanesini bitirin arsiz cocuklarin önündeki sekerlemelere saldirir gibi yapmayin
  Cevapla
 • alper 11 ay önce Şikayet Et
  siz vermeyin biz daha iyisini yaptığımızda ah vah ediyorsunuz :)
  Cevapla
 • İrfan ekiz 11 ay önce Şikayet Et
  Yani 100 yıllardır iç denizlerde takılan bir donanmaya sahip ordu başarı grafiği yüksek amirallerimiz.ucak gemimizle okyanusta gezip ne yapacaz japonya bile o kadar tesisatla elinde hiç bir şey kalmadı.osmanli hic bir zaman okyanusya hayali kurmadi biz şu anda mazlumlarin Uhut tepesiyiz mevzimizi korumalı yeyse kapilmamaliyiz.o kadar fille İran 300 yunanliya yenildi aylardan beri silah yatırımlarımız ovulup duruyor Allah sani büyüğü unutmayalım bu kadar yeter.dusmanida korkudan saldirtmayalim.vatandasin ihtiyaçlarına yonelelim 2006 2012 yıllarını tekrar yaşatın yeter
  Cevapla
 • Selim 11 ay önce Şikayet Et
  Küçük düşünürsen böyle olur ama büyük düşünürsek bir uçak gemisi belki de nükleer güçten sonra en caydırıcı ikinci güç. Fransa, İngiltere, İtalya gibi ülkelerin var bizim niye olmasın ? Bu uçak gemisi zaten bugün için değil 10-20 yıl sonrası için gerekli.
  Cevapla
 • Yavuz Sultan Selim 11 ay önce Şikayet Et
  dibimizde sürekli bizim topraklarımızı işgal etmiş bugüne kadar özellikle çoluk çocuk demeden Sünni Müslüman soykırımı yapmış bir iran nükleer silah yapıyor biz seyredelim mi yani ?
  Cevapla
 • Osmanin izinde 11 ay önce Şikayet Et
  senin vizyonun dar Osmanli zamaninda bütün akdenizi donanmasiyla domine eddiyordu
  Cevapla
 • ucrun 11 ay önce Şikayet Et
  "Düşmanınızın silahı ile silahlanın..." buyurmuş Efendimiz (a.s)
  Cevapla
 • Ccc 11 ay önce Şikayet Et
  İngilizlerle birlikte yapacağımıza yalnız yapalım hem daha çabuk biter hem de daha iyisi olur. İngiliz hiç bizim uçak gemisine sahip olmamızı ister mi?
  Cevapla
 • 1461 11 ay önce Şikayet Et
  Sübersiniz.
  Cevapla
 • Nefer 11 ay önce Şikayet Et
  Ingiltere sayesinde uçak gemisi yapacağız ne güzel... Arap ligi nin yaptığı gibi hazır alıp gavuru zengin edeceğimize kendimiz yaparız sanayimiz gelişir. Yapa boza iş öğrenilir...
  Cevapla
 • DERMİŞİM 11 ay önce Şikayet Et
  uçak gemisi bizi başka lige falan taşımaz sadece bize ekonomik yüktür. ona harcayacağına şu uçağımızın 5. nesil diyoruz ya üzerinde biraz daha durulup 6 nesle yakın bir şey olmasını sağlamak yani bir an önce bu uçaklarımızın A-B-C versiyonlarını tamamlamak çak gemisi yapmak istiyorsan nükleer olsun ki habire yakıt aramayasaın onn için buna sıra var
  Cevapla
 • Selim 11 ay önce Şikayet Et
  DERMİŞSİN aynen evet ama büyük güç olmak istiyorsan lazım uçak gemisi. Millet benim burnumun dibinde yüzdürecek bende mal gibi bakacak mıyım ? Sen daha hiç uçak yapmamışsın MMU’ya 5.nesil dediler ama bunun zorluğunu görünce ilk etapta 4,5.nesile döndüler lakin STM bizim uçak gemisi yapabilecek kabiliyetimiz var diyor. Uçak önce 4,5.nesil sonradan yavaş yavaş 5.nesil olacak. Allah aşkına ayaklarınız bir yere bassın. Daha sen bırak 5.nesili 2.nesil bir uçak bile yapmamışsın 6.nesili nasıl yapacaksın ? ABD’de bile yok olsa onlarda olur. Uçmayın artık Allah aşkına
  Cevapla
 • takoz 11 ay önce Şikayet Et
  uçak gemin yoksa o uçaklar sadece kendi bölgende oynatırseni. hani ötüyor ya bazı arkadaşlar türkistan türklerine şunlara bunlara yardım diye. nasıl gideceksin neyle gideceksin yardıma.
  Cevapla
 • Muttaki 11 ay önce Şikayet Et
  Sizin dediğiniz şey önümüzde basamakları duran bir merdiven varken, birinci ikinci basamaklara basmadan üçüncüye zıplamak! Önce emeklemeyi öğreneceğiz ki, sonra yürüyelim, koşalım. Uçak gemisi evet, maliyetli bir şey. Ama Türkiye için artık şart olmuştur, çünkü karşımızdaki güçler TCG Anadolu'yu uçak gemisi gibi kullanamayalım diye bize F-35'lerimizi vermiyor. Bu durumu ancak gerçek bir uçak gemisine sahip olarak aşabilirsiniz. TFX ilk olarak 4'ncü nesil bir uçak olacak, sonraki bloklarda 4.5 nesil özelliği kazanacak ve sonrasında ise belki 5'nci nesile dönüşecek. 6'ncı nesil ancak bundan sonra hayal edilebilir. Ki o da zaten 2040-2050'lere ancak olabilecek bir şey.
  Cevapla
 • DİYEMEMİŞSİN 11 ay önce Şikayet Et
  Deniz hakimiyeti ve ana kara dışında kalan bölgelerde hakimiyet kurmak için gereklidir. Amerika savaş çıkardığı tüm bölgelere önce savaş gemilerini gönderir ve kendine denizde bir üst kurar. Düşmanın silahıyla silahlanmaz isek kaybetmeye mahkum oluruz.
  Cevapla