TÜM YORUMLAR

Kurtlar, Sivas Kangal'ını telef etmişti! Uzman isimden uyarı geldi
Kurtlar, Sivas Kangal'ını telef etmişti! Uzman isimden uyarı geldi
GÜNCEL
03 Şubat 2021, 09:27
Kurtlar, Sivas Kangal'ını telef etmişti! Uzman isimden uyarı geldi
Sivas Doğal Irk Kangal Köpeği Sevenler ve Koruyanlar Derneği Başkanı ve köpek uzmanı Orhan Yalçınkaya, kış aylarında köylere inen ve köpeklere saldıran kurtlara karşı uyarılarda bulundu. Sürü sahiplerinin kurtlara karşı en az 3 orijinal Kangal köpeği beslemeleri gerektiğini belirten Yalçınkaya, aksi takdirde sürü halinde gelen kurtlara karşı köpeklerin tek karşılık veremeyeceğini söyledi.
YORUMLAR 25
 • cucu 8 ay önce Şikayet Et
  3 tanemi 1 tanesine bakmaiyor ac geziyo hayvanlar cobanlar kabahatli
  Cevapla
 • Gurbetci1905 8 ay önce Şikayet Et
  Tamam Kangal bize Ait Irki saglam bir Köpektir ama bir Kurtla bir köpek güc olarak hic bir zaman ayni katagoride degildir. bu ferrariyle Ford arabasinin kiyaslanmasi gibi birsey. kurtlar vahsi oldugu icin dürtülerinde durmadan parcalamak vardir, köpeklerde özelliklede kangallarda düsmanini parcalama duygusu vardir ama koruma özelligide oldugundan merhamet duygusuda var bu yüzden tam bir parcalayici degildir.
  Cevapla
 • Yavuz 8 ay önce Şikayet Et
  sıfırdan 100 e drag yarışı degil bu. güç ve tahribat meselesi. koy ferrarinin karşısına f serisi ford kamyonu ezsin geçsin o zaman. ferraridede buyuk araç ta yok :)
  Cevapla
 • AHMET 8 ay önce Şikayet Et
  Bilinçsiz
  Cevapla
 • AHMET 8 ay önce Şikayet Et
  Bu nasıl kangal arkadaş kangal kurtla oynuyo gerçek kangal aldımı indirir çünkü neden biliyormusunuz gerçek kangalda hırs vardır kangalıkangal yapan o hırstır kangalın adını lekelemiyelim
  Cevapla
 • Akıncı Imam 8 ay önce Şikayet Et
  Boş konuşma. saldiran yaban hayvan ve sürü ile saldiriyor. uzaktan kahvede oturur gibi ahkam kesmeyin...
  Cevapla
 • Yusuf 8 ay önce Şikayet Et
  İnsan havlamaya, boğuşmaya uyanmazmı. Bizimde kangalımız var kesinlikle bağlamıyor uz. Kangal bağlanmaz. Kangalımız 4 kurtu yalnız başına aldı köyden uzaklaştırdı. Biz ümidi kesmiştik tam 7 gün sonra kan içinde bitik bir şekilde geldi. Gözlerinden öpülmeyi hak etti.
  Cevapla
 • Erhanca 8 ay önce Şikayet Et
  gözlerinden öpmeyi bırak hayvana sahip çık. orijinalse çoğaltmaya bak
  Cevapla
 • Sabahattin 8 ay önce Şikayet Et
  Bir defasında köyde gece saat 00:1 de eve giderken kapının önünde .kar yağan bir havada 2 kurt görmüştüm.elimde bir çakı bile yoktu.korkudan dona kalmıştım.hiç hareket etmemiştim.bildiğim bütün duaları okumuştum.Neyse ki kurtlar bana acıdı.oynaya oynaya evin civarından koşarak ormana doğru gittiler.ve ben böylece kurtulmuştum.hiç bir zaman bunu unutamam.
  Cevapla
 • Adamoglu 8 ay önce Şikayet Et
  Kangalkopegini zincirlemiş yuva bile yapmamış kopeksaatlercehavliyo duymuyo hanzo sadist rezil Bir tuhaf kişi tek suçlu o ruhsuz kesimidir ne
  Cevapla
 • Doğacı Murat 8 ay önce Şikayet Et
  Bu doğanın kanunu, kurtların en tehlikeli olduğun dönemdeyiz, şimdi onların yani kurtların çiftleşme dönemi sürü halinde gezerler ve herşeye saldırabilirler, o yüzden tek köpeği olan cinsi ne olursa olsun eğer kapalı alanları varsa akşamları kapalı alanlarda tutmaları gerekmektedir
  Cevapla
 • ekrem 8 ay önce Şikayet Et
  istersen 10 çift saf kangalda beslesen,gelecek olan 5 kurt ortalığı dağıtmaya yeter..kocaman kangalların ufacık kurdu gördümü kaçacak delik aradığını gördüm
  Cevapla
 • Romans 8 ay önce Şikayet Et
  Mantık yürütüyorsunuz sadece ancak ge çekte işin aslı öyle değil,safkan bir kangal gormemissiniz belliki
  Cevapla
 • Sami Arslan 8 ay önce Şikayet Et
  Safkan Kangal hayatta bir kurttan kaçmaz kim diyorsa Kangal cinsi köpeği görmemiş derim.
  Cevapla
 • Kaya 8 ay önce Şikayet Et
  Yabani hayvanlar için telle çevrili alanlar yapmalarını söylemesini beklerdim. Tamam bugün köpeği yedi, yarın bir insanı yediği zamanda 3 kangalla mı gezsin diyecekler. İnsanları güvene alın artık çiftçi değil oralarda yürüyüş yapan gençlerde olabilir önce doğal yabani yaşam alanlarına giriş çıkışları engellenmeli ve uyarı levhaları olmalı. Bunu gelişmiş ülkelerden örnek alsınlar. Kimse bizi bu halimizle kıskanmıyor.
  Cevapla
 • Falco 8 ay önce Şikayet Et
  Dernek Başkanı Kangal Köpeği nasıl korunabilir değil de Acaba Kangal Köpeğinin satışını nasıl çoğaltabiliriz derdinde bir konuşma yapmış.
  Cevapla
 • Esila 8 ay önce Şikayet Et
  Şey madem kameralarda gözüküyor neden yardım etmemişler
  Cevapla
 • aklınyolu 8 ay önce Şikayet Et
  Birkaç sıradan büyük köpek beslemek yeterli. Taktınız Kangal'a. Bu ülkede bir sürü büyük köpek var. Sayıyı çok tutacaksın. Kurt sayıya bakar.
  Cevapla
 • mesut 8 ay önce Şikayet Et
  En iyisi Aksaray malaklısı. Kurt onu görünce cüssesinden korkar.
  Cevapla
 • İlhan Ayışığı 8 ay önce Şikayet Et
  Kurtlar akılı hayvanlar bufalolara bile saldırıyorlar bir Kangal ne yapabilir koysaydı oraya 10 tane Kangal tabi masraflı düşünmüş boğuşma sesini duymuştur boş verdi silah sesini duydumu kurt durmaz oralarda kaçar
  Cevapla
 • Haydar 8 ay önce Şikayet Et
  Köpek bağlı iken ne yapsin kurt sürüsüne
  Cevapla
 • DERMİŞİM 8 ay önce Şikayet Et
  eninde sonunda bu konuda iş bilen biri konyuşmuş aynı şeyleri yorum olarak yaptığımda bazı yorumcular cevap olarak bana prof cahil vs demişlerdi. şu anda bir çok kangal köpeği besleyenler boyuna posuna bakarak kangal beslediklerini sanıyorlar ama değil işte saf bir kangal yanında dişisi varsa sürü halindeki kutlarla baş edemez ise bile o sürüden 1-2 kurdu telef eder ki buda kurtlar için caydırıcıdır
  Cevapla
 • Bera 8 ay önce Şikayet Et
  SAF KANGAL Kangalların da sahtesi çıkmış demiş bir arkadaş. Sahte değil arkadaşlar onlara kırma deniyor yani karışık soylar. Toplamına verilen isim Türk Çoban Köpeği ismidir. Bu konularla özel olarak ilgilenmeyenler Anadolu çoban köpeklerine ve malaklıları da kangal diyorlar. Kangal çok iri olmaz. Ve fıtratında kurtlarla mücadele vardır. Saf kangalların tipi kısmen kurtlara da benzer zaten.
  Cevapla