TÜM YORUMLAR

Rusya'dan 'Türkiye ile ikinci S-400 anlaşması' açıklaması
Rusya'dan 'Türkiye ile ikinci S-400 anlaşması' açıklaması
DÜNYA
20 Şubat 2021, 14:26
Rusya'dan 'Türkiye ile ikinci S-400 anlaşması' açıklaması
Rus devlet silah ihracat şirketi Rosoboronexport'un Başkanı Aleksandr Miheyev, Türkiye ile ek S-400 sevkiyatına yönelik görüşmelere ara verildiğine yönelik iddiaları yalanladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, daha önce yaptıkları açıklamalarda, ikinci S-400 sevkiyatının gerçekleşebileceğini söyleyip görüşmelerin devam ettiğini belirtmişti.
YORUMLAR 79
 • Nefer 9 ay önce Şikayet Et
  ABD nin tehdit etmesiyle beraber. Rusya Türkiye 'ye ne isterse verecek gibi görünüyor. Kıtalararası balistlik füze isteyelim... Çanımızı sıkarsa basarız düğmeye vururuz ABD yi... Nasıl olsa adımız çıkmış deliye...
  Cevapla
 • Dirilis 9 ay önce Şikayet Et
  S-400 un parasını verdiysek neden bu kadar geç sevkiyat yapıyor Rusya . Zaten F35 alamıyoruz bari 4 adet S-400 bataryamizi teslim etsinler
  Cevapla
 • Veli 9 ay önce Şikayet Et
  Hepsini aldık, bu ikinci sipariş.
  Cevapla
 • YURTSEVEN 9 ay önce Şikayet Et
  S 400 FÜZELERİ , ABD nin ve İSRAİL in gizli , TÜRKİYE üzerindeki planlarına büyük bir engeldir. Kaç parti olursa olsun , S 400 lerden çokça alınmasında sayısız fayda vardır....
  Cevapla
 • ALİ AK 9 ay önce Şikayet Et
  Aktifleştirelim Artık !!! Neyi Bekliyoruz. Yakındada Atom Bombamızı Yapmalıyız .
  Cevapla
 • Adem 9 ay önce Şikayet Et
  Zaten aktif ,savaş durumunda açarsın sürekli açık durmaz kulanımı o şekilde .)
  Cevapla
 • Rizeli 9 ay önce Şikayet Et
  Aktif zaten denendi de
  Cevapla
 • Ahir zaman 9 ay önce Şikayet Et
  1948 de uydurmadan kurulan Yahudi israile F 35 i ver Yunanistana ver Türkiyeye verme buradan ne anlıyoruz ..? Bilinçli olarak Türkiyenin hava savunması güçsüzleştiriliyor ,20 sene sonra israil bize Akdenizede çıkma demeye başlar ,,Sonra suriye ve ıraktada sınırımızda kurmaya çalıştıkları Amerikan Yahudi devletinin neden kurulmaya çalışıldığını anlarız ama iş işten çoktan geçmiş olur ya başlamadan önleyeceksin yada bu binlerce yıllık Türk devletinin tarihte görülmemiş tehlikede bir bekaa sorunu olmaya başlayacak ..
  Cevapla
 • Adsız 9 ay önce Şikayet Et
  S400 alındı da.. Şuan faliyettemi ? Olası bir tehtide hemen cevap verebilecek mi ? Bilen var mı ?
  Cevapla
 • İnanan 9 ay önce Şikayet Et
  Bize acil 5. Nesil savaş uçağı da lazım ilk uçaklarda bu yıl gelmeli Oda ancak Çin'in j 20 ve 31 uçaklarından en az 40 adet alınmalı. Bunların uçak gemisi versiyonuda var. Bize sadece çin satar. Rusyanın Su 57 si 4.9 nesil ve dahası kendi için üretecek Su 35 ise 4.6 nesil karşılığı Rafael uçağı veya F 15EX veya F 16 blok 70 serisi olabilir. Bizim Hürjet 4.2 nesil TFX uçağımızda 5.5 nesil olacak inşAllah.
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 9 ay önce Şikayet Et
  Artık bu iş kabak tadı vermeye başladı. Bu saatten sonra S-400 "Türkiye'nin itilip kakılan bir devlet olamayacağının " nişanesi oldu. Açık söylemek gerekirse 1nci kırılma noktası RAHİP BRUNSON'un salıverilmesiydi. Buna S-400'den vazgeçtik haberinin eklenmesini bir vatandaş olarak asla kabul edemeyiz...!!!
  Cevapla
 • LİDER 21 9 ay önce Şikayet Et
  Çok doğru ,Devlet Batının hain olduğunu ve zayıf zamanda vuracağını biliyor aslında.Benim diyeceğim, Dünya artık uzun vadeli düşünülecek yer değil. Ekonomik ve konjoktürel duruma göre hareket edilsede , Yinede Nato,dan ayrılıp.Varşova paktını kurmalıyız. Adı önemli değil tabii .Çünkü BATI hileyle bölgeyi kuşatmış durumda .Düşman ancak güçten anlar...Yani Büyük savaşlar kapıda.Bunu Stratejistlerde söylüyor..
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 9 ay önce Şikayet Et
  S-400??? S-400 Üst aklın planları/ Ortadoğu oyununda dengeleri alt üst edecek SAVUNMA sistemidir. SURİYE sınırına- TOROSLARA- veya EGE'ye koyduğumuzda 600km menzil ve 400 km etkili vuruş sahası ile "Türkiye'ye tarruz edecek ucak/cruise füzelerinden korkumuz kalmaz. Bize kazık atmayı düşünen dost düşman herkesin bölgede oyunlarının tekerine büyük bir çomak sokmuş oluruz..ALMAMIZ ELZEMDİRRRRR.....BÖYLELİKLE SİVRİNEKLERLE DEĞİL BATAKLIGA SU DÖKENLERİN CİĞERİNİ SÖKERİZ..(Şehitlerimizin ruhu şaad olsun..)
  Cevapla
 • LİDER 21 9 ay önce Şikayet Et
  Doğru.Aslında RUSYA ,Çin ,İRAN ile sıkı ilişkilere girersek DERİN ABD nin etekleri tutuşur... Geçmişte bizlere ve tüm dünyaya türlü hileler yapan İNGİLİZ ve Yahudiden başkası değil
  Cevapla
 • tunctunc 9 ay önce Şikayet Et
  Fabrikayi konyaya kurun S le ilgili ne varsa Konyada üretilsin..Hatt S-20 gibi S leyin beyaa..Füzeler konusunda Türkiye homorikaya kar$i merkez olmali ne uzatiyorsunuz dans yapmaya gerek yok.O kaaa..
  Cevapla
 • Hakkı 9 ay önce Şikayet Et
  Milli yüksek irtifa Hava Savunma Sistemi bitince , Kardeş Azerbaycan a satarız.Mevzu biter.
  Cevapla
 • Hacivat 9 ay önce Şikayet Et
  Tesekkürler müttefik rusya yeni bir varsova pakti na girmek istiyoruz sovyetler birligi yeniden kurulmali insan oglunun batinin eline birakamayiz tek kutuplu dünya kabul edilemez bati sömürgesine dur demenin zamani geldi
  Cevapla
 • Mutli 9 ay önce Şikayet Et
  Sen SSCB nin Müslüman Türk kardeslerimize yapmış olduğu toplu katliamlardan ve zulümlerden haberin yok galiba. Rus tarihinide hiç bilmiyorsun. SSCB nin kurulmasının Türk devletlerini yok edeceğinide göremiyorsun. Şu paktı bu paktı yok kardeşim. O da zalim buda zalim. Al birini vur ötekine. S400 alırız. Savunma ve diğer alanlarda ülkemizin menfaatleri doğrultusunda gerektiği zaman Rusya ile gerektiği zaman ABD ile veya başka bir ülke ile alışverişte yaparız. Fakat biliriz ki ayıdan post gavurdan dost olmaz.
  Cevapla
 • Fatih B. 9 ay önce Şikayet Et
  Ciddi misin sen
  Cevapla
 • canturk 9 ay önce Şikayet Et
  türkiye dünyada bir ilk yapıp 10 adet s400 alarak hem tarihe gecmeli hemde guvenlıgı yuzde 100 cıkarmalı 2 s400 kıprısa 2 s400 azerbaycana 2s400 libyaya ve 4 s400 de turkıyeye buyuk bır anlasma yaparak abd ve abrupaya buyuk bır gol atmalı f35 leri vermedıklerıne 1500 kere lanet okuyacaklar hemde rusyayı tamamen turkıyeye baglamıs olacaklar bolgede buyuk guc oldugumuzu dunyaya gostermelıyız +s500 leride turkıyede uretme kararı almalıyız rusyadan acılen 100 adet 150 adet su 57 alarakta bunu percınlemelıyız 500 adette yerlı ucagımız devreye gırdıgınde alım yaptıgımızda turkıye durdurulamaz bır guc halıne gelecektır hemde tum teknolojısını alma kaydıyla
  Cevapla
 • Metin Akyürek 9 ay önce Şikayet Et
  Rus füzeleri ve uçakları alırsak yazılımlarından dolayı onları Rusyaya karşı kkullanamazmışız. Hiç önemli değil. Zaten onlara karşı değil, AB-D ülkelerine karşı alıyoruz. Batıdan aldığınız silahları da Rusya'ya karşı kullanırız. İşte bu kadar basit. Kendi savunmamızı kurana kadar çatısız ve şemsiyesiz mi yaşayacağız? Keşke zamanda milli harp sanayine başlamış olsaydık.
  Cevapla
 • Cuma ali 9 ay önce Şikayet Et
  Ne S-400'zü ikinci parti alınacaksa S-500 alınmalı bizi gözleyen alçak irtifa düşman uydularını da vurmak olmalı.
  Cevapla