TÜM YORUMLAR

Türkiye, sınırında İsrail modelini uygulayabilir mi? 'ABD ile ilişkiler daha da gerilir'
Türkiye, sınırında İsrail modelini uygulayabilir mi? 'ABD ile ilişkiler daha da gerilir'
DÜNYA
22 Şubat 2021, 10:04
Türkiye, sınırında İsrail modelini uygulayabilir mi? 'ABD ile ilişkiler daha da gerilir'
Haber7 yazarı Taha Dağlı, geçtiğimiz günlerde İsmail Hakkı Pekin'in İsrail örneğini verip "Türkiye ABD'nin gönderdiği TIR'ları vursun" önerisini köşesine taşıyarak, "Sınırda İsrail modeli uygulanabilir mi?" sorusuna cevap aradı. Dağlı, bu durumun halihazırda gergin olan ilişkileri daha da gerginleştireceğini söyleyerek, Emekli Kurmay Albay Ünal Atabay ve kendisinin öngördüğü iki farklı seçeneği yazdı.
YORUMLAR 46
 • Avrupali 2 ay önce Şikayet Et
  Katil siyonisler yapinca iyi oluyorda tirkiye yapinca sucmu olacak guldurmeyin insani yapinda dunya gorsun....
  Cevapla
 • Alim 2 ay önce Şikayet Et
  Düşmanı onun silahı ile vurmalıyız.Onlar Deaş PKK terörör örgütünü oluşturdu.Biz de böyle bir oluşum meydana getirip her türlü imkanı verelim ve salalım üzerlerine.Sonrada inkar edelim , bizim bu örgütle bir bağımız yok diyelim.
  Cevapla
 • Türk 2 ay önce Şikayet Et
  Vurun gitsin isimiz yok birde o bölgede polis mi oynamamiz lazim giden tirlar belli tiri vuramiyorsan giden yollari bombala gözdagi ver aklini basina almiyorsa gir bölgeyi yerle bir et daha fazla beklersek karsimiza tam donanimli düzenli bir terör ordusu cikacak ayni anda Yunanistanida üzerimize salacaklar tüm cephelerden saldiracaklar bize Türkiye Pakistandan atombombasi almak zorunda baska türlü olmaz ve artik savas ucaklari nereden alacaksaniz alin artik cok gec kaliyoruz bazi seylere
  Cevapla
 • vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  abd de iyi polis kötü polis oyunu var ve devam ediyor.kötü polis baba bush. iyi polis clinton yine kötü polis oğul bush peşinden obama yine kötü polis obama sonra iyi polis trump şimdi kötü polis te sıra.. yani bu dönemde ya irana ya türkiyeye saldıracaklar. iran hiçbir zaman ecnebiler ile savaşmadığına göre savaş sırası bizde.. bize acil olarak nükleer bomba lazım.. en ufak bana saldırıda golan tepelerine nükleer atarım israil ordan yukarı geçemez radyasyondan dolayı deriz..
  Cevapla
 • vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  onların mı örgütleri olacak hep biz de suriyede tko örgütü kuralım afgan çeçen suriyeli vb.. savaşçı bulalım eğitip donatıp salalım pyd ve abd nin üstüne olmaz mı.. bence olur..
  Cevapla
 • vedat 2 ay önce Şikayet Et
  Çok şükür ki Dünyada hiç bir asker Türk askeri kadar güçlü değil. O verdiğiniz silahlar hiç bir işe yaramaz istersen on mislini ve nerede onlarda savaşacak yürek.
  Cevapla
 • Celal 2 ay önce Şikayet Et
  Kimmiş o ABD konvoyunu durduracak babayiğit. Bu mümkün değil Ruslar bile yapamadı ,sürtünerek geçti konvoyu ama durduramadı. Dünyada Amerikan gemsini batıran bir tek ülke var o da İsrail başkası yok. Dünyayı kimin yönettiğini bilmeden bu işler yürümez. Ergene karı boşamak kolay . En güzeli Amerikanın bulunmayacağı yerlerde PKK nın anasını ağlatmak. Amerika her yerde de olamaz ya.
  Cevapla
 • tunctunc 2 ay önce Şikayet Et
  Uyan Türkiye uyaaaannn..amerika o bölgeyi i$gal ediyorr I$GAALL...Diger yandanda NATO´nun yaptigida DEA$ ayaklari ile TAM I$GAL PLANININ DIGER KOLUDUR..
  Cevapla
 • hACİ DAYİ 2 ay önce Şikayet Et
  Bırakın göndersinler nasılsa daha önce olduğu gibi hepsini bize bırakıp kaçacaklar :)
  Cevapla
 • Ahmet TUNA 2 ay önce Şikayet Et
  Bu Türk düşmanlarının artık Türkiye'den korkmasını bir şekilde sağlamak gerekiyor sanırım, taşınan bu silahların görüldüğü yerde vurarak bu işin oluşmasının gerekliliğini düşünüyorum. Başkada bir hal çaresi yoktur sanırım.
  Cevapla
 • Zekeriya 2 ay önce Şikayet Et
  Türkiyenin yapmasi gerek, Suriye topraklarinda daha da ilerlemek ve ilerledigi yere hic kimseyi sokmamak. o topraklar tamamiyla temizlendikden sonra oraya terörist olmayan halki yerlestirip en az 30 sene o bölgeyi Türk askeriyle kontrol altinda tutmali. Dünya ya ilan edecek o bölgelere 30 sene yabanci hic bir asker giremeyecegini ve girme tesebbüsünde olanlar saldirilacigi. Aynisi Irak in kuzeyinde de yapilmali.
  Cevapla
 • Oktay 2 ay önce Şikayet Et
  PKK ya giden silahları biz zaten operasyonlardan sonra bir kısmını ele geçiriyoruz zaten
  Cevapla
 • Hüseyink 2 ay önce Şikayet Et
  Ölen askerimiz? Pisliğin başı ezilmeli bedeli ne olur ise olsun
  Cevapla
 • TORUN 2 ay önce Şikayet Et
  Abd ye konvoyları ve bizde tehdit olacak üsleri vuracağımız açıkça söylenmeli ancak sonrası olabilecek olumsuzluklar için toplum ekonomik gelişmeler için hazırlanmalıdır.
  Cevapla
 • erol 2 ay önce Şikayet Et
  abd 13 kişinin ölüm emrini vererek savaş açmıştır.yaşım 50.bayrağım için ölmeye,şehadete hazırım.abd alttan aldığımız her konuda kalleşlik yapacaktır.Reis Cihad zamanıdır.
  Cevapla
 • TÜRK 2 ay önce Şikayet Et
  Bu işin daha kolay yolu cephanelikleri yok etmek operasyona falan gerek duymadan suriyeli bir grubu ayarla gönder uçursunlar toptan olamaz mı yani
  Cevapla