TÜM YORUMLAR

Sürpriz rapor yayımlandı: NATO da Türk S/İHA'sı Bayraktar TB2'nin gücünü tescilledi
Sürpriz rapor yayımlandı: NATO da Türk S/İHA'sı Bayraktar TB2'nin gücünü tescilledi
DÜNYA
04 Mart 2021, 08:26
Sürpriz rapor yayımlandı: NATO da Türk S/İHA'sı Bayraktar TB2'nin gücünü tescilledi
BAYKAR tarafından geliştirilen ve Suriye, Libya, Dağlık Karabağ'da rüştünü ispat eden Bayraktar TB2, dünyada ses getirmeye devam ediyor. Onlarca ülke bu silah sistemini alma niyetini açıklarken, uluslararası basın da Türk İHA'larını sayfalarına taşıyarak, savaşlarda oyun değiştirici bir etki yarattığını kaydetti. TB2'nin gücünü son tescil eden ise NATO oldu. Yayımlanan bir rapor İHA'nın başarısını gözler önüne serdi.
YORUMLAR 61
 • Mesut 10 ay önce Şikayet Et
  Devletimiz tabiki bu sistemin gercek versiyonu tsk nin kullandigi iha yaziliminidisariya verecegini sanmiyorum ukrayna gibi hemen iha ya karsi silah gelistirme ve deneme icin bizden alip anti iha silahi yapabilirler devletimiz zaten kendi kullandigi yazilimli ornegini disariya satacak kadar saf degildir merak etmeyin devlet sihayi urettirirken tedbirinide aliyor
  Cevapla
 • Vatandaş 10 ay önce Şikayet Et
  Yanlışlıkla elim dokundu şikayet deyil bizi menfaatları için övü yolar bizimde işimiz düşüşün bizi kapıda bırakıyorlar geçmiş den ders çıkarmamız lazım
  Cevapla
 • Türk 10 ay önce Şikayet Et
  Kısmen olabilir eskiyen sistemi verebiliriz yüksek ücretle tabiiki. Son sistem devlet sırri ve güvenliği ile ilgili olduğundan verilmez.
  Cevapla
 • Türk 10 ay önce Şikayet Et
  Bizim ihaları asla natoya entegre etmemeliyiz..
  Cevapla
 • Yallah şöför 10 ay önce Şikayet Et
  Bunlar suikast silahi gibi. Buyuk devletlere etki edemez. Turkiye termonukleer silahlara sahip olmali. cunku tehdit altindayiz.
  Cevapla
 • Elâzığ 10 ay önce Şikayet Et
  Natoya uygun değil sırtımızı sıvazlıyorlar yigitsin derler canımızdan ederler sakın vermeyin ne natosu
  Cevapla
 • Hasan 10 ay önce Şikayet Et
  Titreyin vatan millet düşmanları bu SİHA ları ve onları üzerinde konuşlandırarak MAVİ VATANI koruyacak olan TCG Anadolu uçak gemimizi gündeme alan Reisimiz Recep Tayyip Erdoğan dır. O Recep Tayyip Erdoğan ki Fetö alçağına diz çöktürmüş ve sürüm sürüm süründürmektedir. Buralarda trollük yapmayla siz onu ve projelerini küçültemezsiniz.
  Cevapla
 • Aman kardeşim 10 ay önce Şikayet Et
  Allah nice başarılar versin fakat aman kardeşim geliştirdiğiniz sistemlerin SIRRINI lütfen iyi muhafaza edin. Yani savaş SIRdır, hiledir. Elimizde ne var ne yok herkesle paylaşmayalım, bunların korumasını, bize karşı kullanılmasına ve düşmana tehdit olmaktan çıkmasına fırsat vermeyelim.
  Cevapla
 • vatan sevdalısı 10 ay önce Şikayet Et
  KAYBEDECEK VAKTİMİZ YOK ARTIK.!!! Ok yaydan çıkmıştır. Geri dönüş yok artık. Ya var olacağız ya yok. Tek yol, tek çare; Milli Ekonomi, Milli Endüstri, Milli Teknoloji, Milli Enerji, Milli Siyaset, Milli Düşünce, Milli Ordu, Milli Silah, Milli Sanayi, Milli Hukuk, Milli Eğitim, Milli Diyanet, Milli Medya, Milli Duruş, Milli Güç, Ve tek kurtuluş MİLLİ İRADE... YARINLAR DÜNLERİ UNUTTURACAK. SABRET. İnşeallah
  Cevapla
 • Cenk 10 ay önce Şikayet Et
  TSK hiçbir şey paylaşmaz o yüzden içim rahat. Ayrıca Elektronik Harp olmasa 150km hızla giden İHA/SİHA ne yapabilir ki. Önemli olan başka unsurlar. Kombinasyon önemli. Yoksa kendilerinde bizden daha gelişmiş İHA/SİHALAR var.
  Cevapla
 • Zafer 10 ay önce Şikayet Et
  İyi sallamışsın da Rusya da ,Almanyada itiraf etti kendileri İHA teknolojisini yakalıyamadıklarını ,bizden geride olduklarını. Belki dünyada ABD ve İsrailden sonra üçüncü durumdayız . Kendiniz ezik olabilirsiniz ama ülkenizi ezmeye hakkınız yok.
  Cevapla
 • Teknolog 10 ay önce Şikayet Et
  Bir kere burada hatalı bir tespit var. Rusya'nın pantsir sistemleri İHA vurmak için tasarlanmamıştır. Onlar düzenli savaş doktrinine uygun olarak radar izi yüksek olan uçak,helikopter ve füze vurmak için tasarlanmıştır. Bayraktar TB2 İHA'ların radar izi düşük olduğu ve boyut olarak da küçük olduğundan ve de gövdesinde birçok kompozit malzeme bulunduğundan radara yakalanması çok daha zordur. Ama demek değildir ki hiç bir TB2 düşürülmedi. Suriye'de resmi olmayan kaynaklara göre 27 tane TB2 düşürüldü. Yani malesef medyamız ver mehteri modunda olduğu için gerçekçi tesip ve analizlerden uzak haberler yapılıyor.
  Cevapla
 • Zafer 10 ay önce Şikayet Et
  Yalan Yalan yalan ,tek derdiniz ülkenizi kötülemek . Elinize ne geçecek acaba Alman,Abd, Rus hayranlığıyla ,biraz da özünüze dönmeyi deneseniz. Her yana dönmekten usanmadınız mı. Şimdi senin bu yazdıklarına sayfalar dolusu cevap yazardım ama değmez. 27 tane TB2 düşmüşmüş breh breh. Sen bu düşüncenle Türk ordusunu iyice kukla yaptın ,itibarsızlaştırdın. Suriye gibi dandirik bir ülkede 27 SİHA mız düşecek ve bu ordu hala aynı SİHA ları satın alacak. Papua Yeni Gine ordusu mu bu ordu.
  Cevapla
 • Baksen 10 ay önce Şikayet Et
  savaş bu düşerde düşürürsünde önemli olan kazanmak kazandıkmı evet kaldıki düşürülen drone sayısını bile biliyorsun 27 diyorsun sen yalan söylemiyorsunda medyamı söylüyor.. bence öz eleştiri yaparken doğruluğunu teyit ettirmek gerekiyor ermenistan şimdi canlı yayınlamıştı dronların düştüğünü onlar bile açıklayamazken sen bir başka yazmışsın bu yorumun hiç iyi niyetle yazılmamış kime hizmet ediyorsun evet diyeceksinki ben kimseye hizmet etmiyorum ee buda benim yorumum benim düşüncem sence ikimizde bu düşünceyle haklımıyız.
  Cevapla
 • (x²+y²-1)³=x²y³ 10 ay önce Şikayet Et
  Yavaş ve şarjları yetersiz olan dronları çatışma alanına hızla taşıyacak bir İHA veya uzun menzilli füze kullanın (S-400’ün bir füzesini buna uygun hale getirin.) İHA veya füzenin içine onlarca dronu yerleştirin. Mesela 300km uzakta bir çatışma alanı veya hedef ortaya çıktı diyelim. Dron yüklü füzeyi hedefe gönderin. Füze hedefe yaklaşınca gövdesini açıp dronları salar. Dronlar çok kısa süre içinde çatışma alanına veya hedefe ulaşır ve hedefi kuşatır. Bu sırada manyetik gövdeli bir ANA-İHA görevi biten dronları toplamak üzere dronların bulunduğu yere gider. Örümcek yavrularının annelerinin gövdesine tutunduğu gibi dron sürüsü de manyetik gövdeli ANA-İHA’nın gövdesine yapışır ve eve döner.
  Cevapla
 • Adanalılar 10 ay önce Şikayet Et
  Tb 2 leri çözmek için etkisiz kılmak için abd, ab, ve rusya harıl harıl çalışıyor bu amaçla nato da dahil oldu, bunlar bizim düşmanlarımız dikkat edelim
  Cevapla
 • Zafer. 10 ay önce Şikayet Et
  Yoo asıl düşmanlar onlar değil içimizdekiler , bak hepsi burada yazıyorlar. Soros destekli içimizdekiler bizim İHA ları küçük düşürmek için elllerinden gelen gayreti gösteriyorlar. Zaten dediklerine kendileri de inanmıyor , eğer ki Suriyede 27 SİHA mız düşse bu hainler zil takıp oynayacaklar. Onun için fazla uzağa gitmeye gerek yok şu anda burada yorum yazarak bizim milli projelerimizi itibarsızlaştırmaya çalışan hain,alçak,çapulcu takımının eline üç beş sırrını ver bu silahların ,hemen bir kaç dolara satarlar. Hatta bir dolara satarlar bu tutulmuş hainler. BAKTILAR Kİ DÜNYA TAKDİR EDİYOR NAAPALIM BİZ DE KÖTÜLEYELİM BELKİ İNANAN BİRİLERİ ÇIKAR.
  Cevapla
 • .çakırgöz 10 ay önce Şikayet Et
  nato onaylaya bilir.fakat chp nin onayı gerekli.
  Cevapla
 • nimet 10 ay önce Şikayet Et
  Hamdolsun, gurur duyuyoruz. NATO yu bile buna MECBUR ettiği için..
  Cevapla