TÜM YORUMLAR

KKTC'de Kur'an kursları kapatıldı! Türkiye'den sert tepki!
KKTC'de Kur'an kursları kapatıldı! Türkiye'den sert tepki!
DÜNYA
15 Nisan 2021, 23:59
KKTC'de Kur'an kursları kapatıldı! Türkiye'den sert tepki!
KKTC'de Anayasa Mahkemesi, Laiklik ilkesiyle ters düştüğünü gerekçe göstererek Kur'an kurslarının kapatılması yönünde karar aldı. Türkiye'den jet tepki geldi.
YORUMLAR 320
 • Kon 1 ay önce Şikayet Et
  Kibris Turkiye ye baglanmasi gerekir oraya da vali atasinlar yoksa bun larin sonu yine kotu olur
  Cevapla
 • Selcuk 1 ay önce Şikayet Et
  Kur'an kursunu kapıyan zihniyet Müslüman olamaz yüzde 99 kâfirlere uşaklık edenlerdir Tatar ne işe yarıyor orda süsmü olarak duruyor
  Cevapla
 • xy recep 1 ay önce Şikayet Et
  kanları bozulmuş bunların
  Cevapla
 • Şafak 1 ay önce Şikayet Et
  Ha Türkiyede ha Kıbrısda bu Anayasa mahkemeleri kime hizmet ediyor bilmek isterdim.Açık açık söyleseler Millet tabiiki hain olduklarını bilecekler. Korkmasınlar Adalet eninde sonunda üzerlerine tecelli edecek kukla ipleri kopacak.
  Cevapla
 • 1571 1 ay önce Şikayet Et
  Bre gafiller münafıklar zındıklar densizler vatan millet düşmanı hain dinsiz imansızlar sizleri cehennemle müjdeliyorum !..
  Cevapla
 • Türk 1 ay önce Şikayet Et
  Kıbrıs il olmalı. Oraya bir vali yeter. Küçücük adaya Başbakan v.b şeyler fazla geliyor. Laiklik yasaklamak değil. Yolların ayırımıdır. Din işleriyle uğraşanlar istediği gibi kuran kursu açabilir. Acilen tekrar geri açılmalı. İdam olsada Kıbrıs Başbakanını alıp assak
  Cevapla
 • Kamil 1 ay önce Şikayet Et
  Bu kararı alanları ve destekliyenleri rum kesimine göndermeli ve Kıbrısı Kuran kursları ve ilim talebesi yetiştiren yerlerle doldurmalı ve asker ve polisimizi oraya yığmalıyız.Gazino ve kumarhane ve hertürlü şeytani yerleri kapatmalı islami turizim dışındaki herşey yasaklanmalıdır.Bunların arpaları fazla geldi.Kıbrısı yeniden almalıyız
  Cevapla
 • Metin k 1 ay önce Şikayet Et
  Bu ülkeden askerlerimiz çekilmelidir. Her AY gönderilen para yardımı kesilmelidir. Bunlar kudurmuşlar
  Cevapla
 • İlyas 1 ay önce Şikayet Et
  Allah bunları ıslah etsin nasıl biliyorsa öyle yapsın
  Cevapla
 • Vatandaş rıza 1 ay önce Şikayet Et
  Rumların yapamadığını türk kılığına giren Rumlar yapmış hepsi asılmalıdır
  Cevapla
 • Yüksel ks 1 ay önce Şikayet Et
  Acilen kıbrıs bize bağlanmalı bunların ipi çok uzadı yakında rum kesimini istiycekler çok yakında Sasirmayn
  Cevapla
 • YILDIRIM 1 ay önce Şikayet Et
  Bu nasıl bir Laikliktir ki insanların Din ve İbadet Özgürlüğüne kast ediyor. Bizim bu Laikçilerden hep duyduğumuz, Laiklik; Din ve Vicdan özgürlüğünün teminatıdır deniyordu. Şimdi ne oldu ki teminatı olduğu din özgürlüğüne saldırıya geçti, yoksa bu laiklik ZOMBİleşti mi? Yoksa durduk yere teminatı olduğu bir şeye niye kast etsin. Aslında bu yapılanlar Laiklik falan değildir. Düpedüz Dinsizliktir ve Tepeden inmeci Jakobenliktir. Ancak insanların dinine saldırmaya açıktan cesaretleri olmadığından, Laiklik kisvesinin arkasına saklanarak saldırıyorlar. Anlaşılan miadını doldurduğu için cami duvarına bulaşıyor.
  Cevapla
 • Çankırılı 1 ay önce Şikayet Et
  Osmanlı 'nın yadigarı kıbrıs bugunleride mi görecekti acilen kktc turkiyeye bağlanmalı korkarım ilerde yunan i bile isteyebilirler.
  Cevapla
 • YILDIRIM 1 ay önce Şikayet Et
  Bu alçaklar hala “Üstenci” dilden gram-milim şaşmamışlar. Bir taraftan burnumuzun dibinde; Suriye, Irak ve nice yerlerde teröristlere silah desteği vereceksin, öte taraftan biz NATO da müttefikiz diyeceksin. Bu nasıl bir alçaklık, hiçbir seviyeleri kalmamış. ABD’yi hala dünyanın güç-ağırlık merkezi sanıyorlar. Artık güç merkezleri dünya dağılıyor ve İnşallah daha da dağılacaktır. Ancak o zaman dünyaya huzur gelir. Allah Kur’an-ı Kerim’de mealen diyor ki; “Onlara yer yüzünde niçin bozgunculuk yaptıkları sorulunca, onlar da bilakis biz düzeni inşa ediyorduk diyecekler”. Yüce Kitabımızın bildirildiği üzere bu bozguncular, terörle masum kanı dökerek dünyayı inşa ettiklerini sanıyorlar.
  Cevapla
 • Osman 1 ay önce Şikayet Et
  Şu aziz mübarek günlerde yaptıklarına bakın. Hıristiyanlıkla yönetilen ve müslüman olmayan ülkelerde bile Kur'an Kursları hizmet veriyor. Kıbrıs Türklerini O rumların zulümlerinden kurtaran ve sizler için şehit olan 498 Türk Askerinin kemiklerini sızlatmayın. Kendinize gelin. iblise uymayın.
  Cevapla
 • orhan 1 ay önce Şikayet Et
  anayasa mahkemesinin savcıları yunan her halde böyle bir karar almışlar yazıklar olsun en kısa zamanda bu dinsizler bu makamlardan alınması lazım
  Cevapla
 • Alperen 1 ay önce Şikayet Et
  Türkiye, üstüne yük olan kktc'ye yardımı kesmeli. Ne halleri varsa görsünler.
  Cevapla