TÜM YORUMLAR

Büyük zaferin izinden: Kut'ül Amare
Büyük zaferin izinden: Kut'ül Amare
GÜNCEL
29 Nisan 2021, 11:33
Büyük zaferin izinden: Kut'ül Amare
Irak Cephesinde 29 Nisan 1916'da Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanan Kut'ül Amare Savaşı, I. Dünya Savaşı'nın temel muharebelerinden biri olarak kabul ediliyor.
YORUMLAR 15
 • vatandaş 5 ay önce Şikayet Et
  gerçek kahramanlar tarihten silindi, ingilizin ve siyonistlerin destekledikleri kahraman olarak yazıldı.
  Cevapla
 • Yerli ve Milli 5 ay önce Şikayet Et
  Bütün ŞEHİD'lerimizden ALLAHÜ TEALA makamını artırsın, Vatan Millet İslam için canlarını verdiler, onlara vefa ve şükran borcumuz vardır, İNŞAALLAH bizi de onların yolundan gitmek nasib etsin amin.
  Cevapla
 • 08' Lİ 5 ay önce Şikayet Et
  Beni düşündüren bu zafer neden tarih kitaplarında yer almadı, neden halk bilmiyor ve neden komutanın türkiyeye girişi yasaklandı.
  Cevapla
 • 66'li 5 ay önce Şikayet Et
  Okutulan bugünkü tarih kitaplarını bu milletin gerçek evlatlari hazırlayıp yayınlamadğı icin.
  Cevapla
 • salih 5 ay önce Şikayet Et
  cum huriyet tarihini kimler yazdı kimler imzaladı SORU ders kitaplaŕı kim hazırladı kimler imzaladı SORU söylersem inanmassın ögrenirsen inanırsın.
  Cevapla
 • Şehit Torunu 5 ay önce Şikayet Et
  ... ve bu ingilizler Türk askerini asitli suya soktu. Çoğu şehit oldu,
  Cevapla
 • ahmet sarmusak 5 ay önce Şikayet Et
  şanlı tarihimizde şanlı bir zafer ingiliz imp. rezil olduğu yerdir.
  Cevapla
 • htopcu 5 ay önce Şikayet Et
  Okuyamıyorum bile.Anneleri dogurdugunda Rabbim ŞEHİT ET denildi hepsine.Efendimizin evladları.
  Cevapla
 • Naciye Sobahan 5 ay önce Şikayet Et
  Allah rahmet eylesin hilafet ordusu şehidlerine, vesselam.
  Cevapla
 • salih 5 ay önce Şikayet Et
  7- sanki gelecekte kuracakları örtülü türk devletinin temellerini mi atıyolardı. çünkü daha sonra ellerini kollarını sallayarak istanbulu fetettiler. bi önceki savaşta 350 000 ölü verirken, istanbulu ne karşılığında bi kurşun sıkmadan terk ettiler ? ÇANAKKALE ZAFER MİYDİ İNANANLARIN KATLESİLMESİ İDİ? KUTUL AMARENİN . eğer ingilizler kalsa idi, neslimiz bu kadar inançsız- bu kadar zani- bu kadar lut kavminin durumunda- bu kadar ayyaş- bu kadar madde bağımlıs- bu kadar boşanmalar- bu kadar kadın darp ve cinayetleri .. olabilir miydi?
  Cevapla
 • salih 5 ay önce Şikayet Et
  6- anafartalar sperleri arası 6 metre. akş. mesai bitince, osmanlı askerlerinin taşa sarılı kağıtla atıp yaptıkları istekler ingiliz askerlerinin gitarlarıyla- ingiliz askerlerinin ayni şekilde yaptıkları istekler de osmanlı askerlerince sazlarla çalınıyo idi. yani, belirlenmiş osmanlı inanan askerler, karşılıklı olarak danışıklı şekilde katledildikten sonra, diğerlerini bırakarak ingilizler, görevlerini tamamlayarak çekiliyolardı.
  Cevapla
 • Şah Mat 5 ay önce Şikayet Et
  Kut'ül Amare dizisini tekrar televizyonlarda görmek istiyoruz. Bir zamanlar İngilizlerin isteğiyle tarih kitaplarımızdan çıkartılan o şanlı zaferin tekrar yayınlanması birilerine çok güzel kapak olacaktır.
  Cevapla
 • salih 5 ay önce Şikayet Et
  bu esirler ne oldu. mason osmanlı paşaları ne dolaplar çevirdi. 2- sanırım ölen osmanlı komutanı alman. o ölmese idi bu başarı olacağını sanmıyom. 3- çanakkalede de komutan alman ve boğaza döşenen mayınlar daha önceden, ingiliz teğmenin çizdiği plana göre döşeniyo ve ingilizler tarafından armut toplanır gibi toplanıp, osmanlı gemilerine karşı döşeniyo 4- nusret mayın gemisi komutanı yüzbaşı hakkı, elindeki yedek mayınları, inisiyatifini kullanıp, üst komutan paşalara haber vermeden şimdiki kolin oteli karşısındaki karanlık limana karaya parallel olarak döşüyo. batan ingiliz gemileri burada ki mayınlara çarparak batıyo.
  Cevapla
 • 1915 5 ay önce Şikayet Et
  Hadi oradan !..
  Cevapla
 • nevzat 5 ay önce Şikayet Et
  ingilizler bu hezimetlerini yenilgilerini nasılsa bizim tarih kitaplarımızda çıkarttırmış ve bize unutturmuşlar gerçekler böyle günyüzüne çıkar birgün işte
  Cevapla