TÜM YORUMLAR

Erken seçim isteyen muhalefet hazır değil!
Erken seçim isteyen muhalefet hazır değil!
GÜNCEL
31 Mayıs 2021, 14:06
Erken seçim isteyen muhalefet hazır değil!
OPTİMAR Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir, seçim barajının düşürülmesinin partilere etkisini konuştuğumuz yazı dizsinin ikinci bölümünde muhalefet partilerinin sık sık erken seçim çağrısında bulunmasının altında yatan nedeni açıkladı.
YORUMLAR 152
 • Trtr 5 ay önce Şikayet Et
  Koşun millet ittifakına verin şu yorumlara bak ya sizin için gırtlak sevdası ülke sevdasını geçmiş zaten hdp ye 2 bakanlık verecek miş chp teröristlerle koyun koyuna yaşarsınız mideniz geniş nasıl olsa ülke mi kimin umrunda aç karnını doyu anca dünyanın en leziz yemekleride olsa huzurun , hürriyetin yoksa soğan ekmeğe değişmem hain olmadıktan sonra
  Cevapla
 • nimet 5 ay önce Şikayet Et
  2024 e kadar DAHA ÇOK CANLARI YANACAĞI İÇİN, acaba ne yapabiliriz.. Kazanamazsak ta başta İsrail Abd ve Ab yi arkamıza alır, kargaşa ve sokak olayları çıkarırız diye düşünüyorlar.. Bizim için sorun yok, biz hazırız. YA SİZ HAZIR MISINIZ ÖLMEYE..
  Cevapla
 • emekli..42 5 ay önce Şikayet Et
  Bulgur pilavımızı soğanla yeriz ..Reyimizide cumhura veririz..Parayla dolarla pulla bizi kimse tehdit edemez....konyada davutoğlu,babacan ve karamollaya insanlar ateş püskürüyor...
  Cevapla
 • Poyraza 5 ay önce Şikayet Et
  Bir anönce vatanı teslim edip aha kurtardım demek bu benzemezlerin derdi
  Cevapla
 • Abdulbaki Yeşil 5 ay önce Şikayet Et
  Gerçek sathi çok daha ciddi düşünme gerektirdiği için hiç kims e HDP ye milli savunma ve içişleri bakanlığı verilmesine razı olmaz. Her aileden şehit var bubülkede. Hergün patşayan bombalar kopan kollar bacaklar kafalar gelir gündeme. Metro duraklarında 13 14 yaşlarında tinerci eroini hapı içmiş yatan gençlèr gelir gündeme. Diğer alanları saymaya bil e gerek yok.
  Cevapla
 • bulent 5 ay önce Şikayet Et
  bugün ülkenin başına chp gelsin felaketimiz olur
  Cevapla
 • Hoca 5 ay önce Şikayet Et
  Seni öyle inandırmışlar hocam
  Cevapla
 • Vefalı Turk 5 ay önce Şikayet Et
  Siz hala anlamadınız millet bu sistemden kurtulmak istiyor.
  Cevapla
 • Mesut 5 ay önce Şikayet Et
  bu söylentilerle insanımızın, ülkemizin gördüğü zarar muhalefetin umurunda değil. erken seçim kötü yönetimle çıkmaza girilmişse ortada çözüm yoksa, muhalefette de çok iyi bir aday varsa düşünülebilir. oysa hem muhalefette adam gibi lider vasıflı biri yok hemde ülkenin kötü yönetildiğine dair emare yok. bizim çapsız muhalefetin ve işbirlikçileri emperyalist ülkeler, terörist örgütlerin şikayet ve iftiralarına karşılık dünyanın bizim durumumuzdaki tüm halklarının sevgi ve takdirini kazanmış bir hükümetimiz var .
  Cevapla
 • Kerem YILDIRIM 5 ay önce Şikayet Et
  Reis var yeis yok. Cumhurla devam inşaallah. Bu ülkede zillete asla yer yok.
  Cevapla
 • Muşlu 5 ay önce Şikayet Et
  chp enflasyonunu mu düşürecek imf daha iktidar olmadan otellerde imf ile görüşen öztırrik hemen imf ye koşar, sonra bidona gider kemal 2 milyar dolar borç ister. bidon koltugun köşesine oturmuş kemal dilenci gibi. nerden mi biliyorum biz bunları yaşadık. siz Türkiye'nin düzelmesini istiyorsaniz adam gibi muhalefet olup hdppkk fetö ile işbirligi yapmayi kesin peyker bea nın kucağında o ağlıyor bizim muhaleft mafyanin agzi ile konuşuyor.ulkeiyi seviyorsanız peykerin bu ülkede 2000 den sonra mafya olmadı onu palazlandiran eski yonetimlerdir.
  Cevapla
 • Ali 5 ay önce Şikayet Et
  Müslim brothers analiz yapmış,yorumlamış Kalender ise kendi dileğini yazmış. Nerede analiz,nerede istatistik Boş lafla ,seçim kazanılmaz,yorum,zamanlama,strateji,kamuoyu desteği,işsizlik,pahaliliga çözüm vb masaya yatırılmazsa,kazanmak garanti değil,rehavete kapılmamak lazım....
  Cevapla
 • Muşlu 5 ay önce Şikayet Et
  iyi de enflasyonu kralını bir gecse yüze de 7500 faizi biz dsp zamanında gördük bunu yapnlar bugun CHP sözcüsü Öztrakin kemal dervisin dönemi bu adamlar mı bu ülkenin ekonomisini düzeltecek imf ye giderler bunlar. hele pandemi suriye ırak bu halde iken.
  Cevapla
 • Okur 5 ay önce Şikayet Et
  Muhalefetin yandaşlarının ve muhalefeti destekleyenlerin (Biden ve batı ülkeleri ) erken seçim istemesinin diğer nedenlerinden bazıları ; iktidarın 2023'te açılışını yapacağı önemli projelerin olumlu etkisinden çekinmelerinden kaynaklanmaktadır.. Yerli otomobil ,doğalgaz, 2 adet nükleer santral ,yerli uçak ,uzay proeleri vs.
  Cevapla
 • Emekli GÜRSES 5 ay önce Şikayet Et
  Oyumuz Reisindir... Durmak yok , yola devam...
  Cevapla
 • Muslim Brothers 5 ay önce Şikayet Et
  dolar 8,50 enflasyon (tüfe % 18, üfe% 35) muhalefetin bu zamanda erken seçim istemesinden daha doğal bir şey yoktur. biz 19 martta kendi ekonomik krizimizi kendimiz yarattık. Muhalefet dahil kimseyi eleştirmeye hakkımız yok. bahçeli,ecevit,yılmaz koalisyon hükümetide tam ekonomik krizin ortasında erken seçime gitmişti 2001 sonuç 3 partide barajın altında kaldı muhalefet bunu iyi biliyor o yüzden erken seçim istiyor.
  Cevapla
 • Doğan 5 ay önce Şikayet Et
  2002de vatandaş planı projesi olan adam gibi adama oy verdi, şimdi reisin karşısında kime verecek. Bu beş benzemezler somut olarak ne vadediyorlar sen biliyorsan vizede şöyle brothers.
  Cevapla
 • Vanli 5 ay önce Şikayet Et
  Muhalefet kazanırsa enflasyon sıfırlanacak, dolar 1tl olacak :)) muhalefetin seçim kazanması için önce siyaset üretmesi lazım ve milletin güvenini kazanıp ülke sorunlarını çözebileceğini kanıtlaması lazım. Ama bizdeki muhalefetin tek derdi Erdoğan'ı devirmek sonra nasıl olsa ülke bitmiş toplamamız zaman alacak gibi bahanelerle devletin kasasını boşaltıp, bankaları hortumlayıp, Erdoğan yanlısı işadamlarının mallarını gasp edecekler.... Başka türlüsünü beklemek bence hayal ve fazlasıyla saflık olur. Partcilik adam kayırma CHP'li belediyelerde zaten hat safhada ve persembenin gelişi çarşambadan belli olur.
  Cevapla
 • kırşehir..40 5 ay önce Şikayet Et
  Dolar 15.00 de olsa oyumu R.Tayyşp ERDOĞAN vereceğim anladın.
  Cevapla
 • Kemal makber 5 ay önce Şikayet Et
  kısmen haklisin kismenlihin de türkiye ye yapılan baskıları görmemek ve abd baydın on söylemelerini yaptıklarını anlamamak muhalefetin kimlerle beraber olduğunu görememek daha saymayayım yeterli galiba
  Cevapla
 • GÜRSES 5 ay önce Şikayet Et
  millet ittifakı 2023 de seçim kazanamaz...
  Cevapla
 • kalender 5 ay önce Şikayet Et
  eee herşey düzelecekmi birkaç sene içerisinde anlatılan badi reler neydi dolar ve saydığın şeler niye çıktı bi koalisyon ol saydı nasıl olurdu ve bunlar Türkiye adım atmasın ilerleme sin diye olmuş olabilirmi içeri deki satılıklar,da yardım etmiş olabilimi acaba
  Cevapla
 • FANİ YOLCU 5 ay önce Şikayet Et
  Ölümüne Recep Tayyip Erdoğan diyoruz inşaAllah..... RABBİM CC, REİSİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN İNŞAALLAH AMİN AMİN AMİN
  Cevapla