TÜM YORUMLAR

Rapor ortaya çıkardı! İşte müsilajın nedenleri...Çarpıcı 'Zeytin' detayı
Rapor ortaya çıkardı! İşte müsilajın nedenleri...Çarpıcı 'Zeytin' detayı
GÜNCEL
17 Haziran 2021, 10:27
Rapor ortaya çıkardı! İşte müsilajın nedenleri...Çarpıcı 'Zeytin' detayı
Marmara Denizi’ndeki kirliliğin nedenlerinin araştırıldığı raporda, bölgeyi etkisine alan müsilajın sebebine işaret edildi.
YORUMLAR 31
 • Hakkı An 4 ay önce Şikayet Et
  Arkadaş ATIN ama usturuplu atın; Ne raporu bu; FAL BİLİM mi? Yahu akıl var izan var. MARMARA havzası ne kadar su alır belli; açık sistem sürekli su girişi var KOCA BİR NEHİR kadar. İkincisi soylenen zeytinci ilçelerde hasat belli atıksu mikatarı belli. DESENİZ ki BESİ çiftlikleri veya ARITMALAR anarım (içinde fosfor var ve bir inek 100 lt su içerse %45 i atıksı %5 metan) bölgede Türkiye nüfusunun %35 ini besleyen çiftlikler var ve suları yoğun yağışlar ile lagünden taştı denize kaçtı; ANLARIZ ama KARASU bu sonucu yapmaz; ÇİN de Japonya da Kore de ZEYTİN tesisi mi var.
  Cevapla
 • Haksever 4 ay önce Şikayet Et
  yıllar önce zeytinyağlı yiyemem aman diyen CHP zihniyeti yine şaşırtmayıp halkı hedef gösteriyor.Siz önce ses çıkarmadığınız sanayi atıklarını bi sorgulayın hele. Chp demek çöp demek ki değişmedi.
  Cevapla
 • C.Türk 4 ay önce Şikayet Et
  Müsilaj ; Kentsel atıklardan olur .. Müsilajı önlemenin tek çaresi Biyolojik Arıtmadır.Nokta
  Cevapla
 • C.Türk 4 ay önce Şikayet Et
  Yüz Yıllardır Zeytinden bir şey olmadıda Şimdimi Zeytin zarar vermeye başladı! Amaç belli İmamoğlunu temize çıkarmak! ama ne yaparlarsa yapsınlar Marmarayı katleden İmamoğlunu aklayamazlar!.
  Cevapla
 • iyimi oldu 4 ay önce Şikayet Et
  atık su temel atmama töreni yapanları aklamak için chp kökenlilerin en iyi yaptıkları şey lafla peynir ekmek gemisi yürütmek suarıtma tesisi yapmayarak elde edilen tasarruf paraları hangi chp lilere transfer edildi hııııı efendim duyamıyorum haramzade chp. faik öztrak sülalesi yüz yıldır hanedanlık kurmuş chp de ve türkiyede haramzade öztrak sülalesi. hıııı
  Cevapla
 • Byrm 4 ay önce Şikayet Et
  Aha şimdi tamam ağzı olan konuşuyor zeytindenmiş mişte mişmiş
  Cevapla
 • Hasip 4 ay önce Şikayet Et
  Bu yerlerde 10 sene değil 1000 lerce senedir zeytin üretilir asit, gübre ,kimyasal iş yapan fabrikalar deği de zeytin öyle mi? Çünkü zeytin en yararlı ürün ? Rapor yazanlar bir daha incelesinler.
  Cevapla
 • Yazık 4 ay önce Şikayet Et
  Yüzlerce yıldır zeytin ekiliyor buralarda. Şimdi mi müsilaj ortaya çıktı. Amaç zeytinciliği bitirip her tarafa turistik tesis yapmak ise yanlış bir yol bu.
  Cevapla
 • Bandırmalı 4 ay önce Şikayet Et
  Mütekait DSİ müdürü arkadaş sallamış. Ben 1954 Bandırma doğumluyum. Evet Bizim bölgede Zeytin vardır, ancak büyük Yağ fabrikası yoktur. Yağlık Zeytin Ayvalık, Edremit arasında mebzul olup, esas işleme merkezleri orasıdır. 68 senedir Marmara' nın kıyısında yaşamakta olup, musilaj denen şeyi ilk defa duyuyoruz. Babamdan, dedemden de duymadım. 16 Milyon nüfuslu İstanbul' un atığını görmeyip, Bandırma, Biga, Erdek diye saçmalamaya gerek yok. Bu günleri görerek İstanbul da yapılan arıtma tesisleri projelerini devam ettirmeyip, temel atmama törenleri yapanların mesuliyetini örtbas etmeye çalışmayın.
  Cevapla
 • öneri 4 ay önce Şikayet Et
  Marmarada birkaç yıl balık midye avlanmasını yasaklayın. Zeytin karasuyunu da ortak bir tesise taşıyıp orda arıtın arıtma belediye tesisinde yapılsın örneğin. Küçük işletmelerin atık suyu da büyük tesislere aktarılıp arıtılabilir.
  Cevapla
 • m.paşalı yörük 4 ay önce Şikayet Et
  Antalyada düden şelalesini besleyen derede aynı böyleydi chp turizm için faytonları katlederken bunuda bilinçli yapmış arıtmaları kapatmış
  Cevapla
 • Osman YILDIZ 4 ay önce Şikayet Et
  Fabrika=istihdam..fabrika=para...fabrika=vergi...fabrika=çevre felâketi.....çevre felaketi=insanın kendi kendini yok etmesi
  Cevapla
 • MÜSEBBİB İNSAN 4 ay önce Şikayet Et
  "Allah'ın buyruklarını umursamaz hale gelen insanların, kendi elleriyle yapıp ettikleri sonucunda, karada ve denizde bozulma başladı. Bu şekilde Allah belki doğru yola dönerler diye, yaptıklarının bazı kötü sonuçlarını onlara tattıracaktır." Rum suresi 41. ayet
  Cevapla
 • HÜSEYİN SAFİ 4 ay önce Şikayet Et
  Üç ilçenin belediye başkanı CHP bir ilçenin ise AK Parti. Enteresan bir haber
  Cevapla
 • Mehmet 4 ay önce Şikayet Et
  Çevre ve şehircilik bakanlığı Belediyeler ne iş yapar ki denetim yok bütün siyasi partiler aynı olan millete vatana oluyor.
  Cevapla
 • Fatih dilek 4 ay önce Şikayet Et
  En iyi çalışan bakana sallamışsın biraz yavaş gel
  Cevapla