TÜM YORUMLAR

Üniversite sınavları kaldırılacak mı? Bahçeli'den YKS için son dakika teklifi
Üniversite sınavları kaldırılacak mı? Bahçeli'den YKS için son dakika teklifi
SİYASET
29 Haziran 2021, 11:26
Üniversite sınavları kaldırılacak mı? Bahçeli'den YKS için son dakika teklifi
Son dakika: MHP lideri Bahçeli "Sınav sistemi yeni baştan ele alınmalı, okul öncesi sürecini de hesaba katan modelle her evladımızın ilgi alanına uygun eğitim alanının temini sağlanmalıdır. Üniversite sınavı tamamen kaldırılmalıdır" dedi.
YORUMLAR 135
 • Merve 5 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun Bahçeli kurban olayım sanaaa herkes üniverste okumalı bızede yazık günah ☹️
  Cevapla
 • mehmet fatih 5 ay önce Şikayet Et
  Kesinlikle karşıyım sınav olmalı emeğini veren çalışan hak eden gitmeli.. Kimin hangi bölüme gideceğine okullar,öğretmenler karar verecek peki hakkaniyetli adaletli olunacak mı hiç zannetmiyorum. Adam kayırmacılık, iltimas, rüşvet okullarda kol gezecek.
  Cevapla
 • tahir aslan 5 ay önce Şikayet Et
  ayn adaletli olacaklarını sanmıyorum sınav olmalı ama bu kadar zor olmamalı
  Cevapla
 • Djkl 5 ay önce Şikayet Et
  Söylediklerine kurban olayım Allah senden razı olsun inşallah seni dinleyip söylediklerini bizzat yerine getirirler
  Cevapla
 • serdar 5 ay önce Şikayet Et
  Sn.Bahçeli harika düşünmüş,Üniversiteyi herkes okuyabilmelidir,fakat eğitim süreci zorlu ve kaliteli olmalı ,herkes mezun edilmemelidir.
  Cevapla
 • Ali 5 ay önce Şikayet Et
  Çok kozmopolit bir ülkedeyiz. Sınavsız sistem bizim için uygun değil. Yüzbinlerce öğretmen, yüz binlerce veli bu işi sustimal eder. Hatırlı kimse, ödülü veren kimse, ideoloji kime yakınsa öğretmenin ona güzel not vermeyeceğini nerden biliyorsunuz. Ama Avrupa’da var diyenler ama komşuda vaar diyen gibidir. Avrupa’daki anlayışla bizdeki anlayış çok farklı. Avrupa’daki sosyolojiyle bizdeki çok farklı. Sınav sistemi ülkemiz için en iyisi. Sonuçta yıllardır öğrenmek zorunda olduğu şeyler tarafsız bir sınavda soruluyor.
  Cevapla
 • Muammer 5 ay önce Şikayet Et
  Muhatabların kör ve sağır."Onların gözü var görmez,kulakları var duymazlar"
  Cevapla
 • Ahmet YAHYA 5 ay önce Şikayet Et
  12 yıllık çalışma 2 saatte belirlenir mi? Eğitim boyunca aldığı notlar değerlendirilirse daha iyi olur mu?
  Cevapla
 • barış esen. 5 ay önce Şikayet Et
  Lise mezunu olan okumak isteyen elinde lise diploması ve ortaöğretim başarı puanı ile beraber sınavsız geçiş ile 500 veya 1000 TL yatırmak kaydıyla istediği üniversiteye kontenjan şartıyla parasını yatırarak kayıt olsun.
  Cevapla
 • A.Samet 5 ay önce Şikayet Et
  Sınav kalksa herkes çocuğum doktor olsun diyecek. Bunu nasıl seçecez. Tamam sınav zorlu bir süreç ama yine de bence en adalet li sistem
  Cevapla
 • AHMET YAHYA 5 ay önce Şikayet Et
  12 yılın not ortalaması alınamaz mı?
  Cevapla
 • Yörük 5 ay önce Şikayet Et
  Ağzına yüreğine sağlık ...
  Cevapla
 • KAPTAN 5 ay önce Şikayet Et
  Zaten ortalık üniversiteli doldu.Gayet normaL.Sıradan bişey .Herkes üniversitede okusun .Okulları çoğaltıp .Üniversite ve liselere girişler sınavsız olsun.Eğitim özgürlüğü şart.Sınavda kazanamayan nice becerili cevherler kayboluyor.Her yer üniversiteli doldu bi özelliği yok.
  Cevapla
 • Ali 5 ay önce Şikayet Et
  Sınav kaldirilmali sadece kendi ülkemizde var herşey sınav sınav kalkarsa ozaman daha mantıklı olur hemde herkes rahatlar stres azalır sınav kalkmasin dien kardeşim ya cebin kurudur yada stres yaşamayı seven birisindir neden olmasın kalkabilir veya bazı bölümler sınavsız olabilir evelden düz lise meslek lisesi sınavsız bölüm gidebilirdi şimdi olması lazımdır ben destekliyorum sınavsız olmasını stres Biktim artık usandim stres ola ola saçım dokuldu sağlık sorunlarim çıktı artık bıktık yok sorular çalınmış yok o olmuş sinavsiz istemeyenler oZaman 4 yanlış 1 doğru kalkacak deseler ya öylemi olur derler boş verin beyler sınavsız olsun rahatlayalim istediğimiz bölümü okuyalim
  Cevapla
 • Ahmettt 5 ay önce Şikayet Et
  Japonya da sınavla alıyor. Ne geri kalmis ülke. Hiç de kaliteli eleman yetistiremiyorlar.! Herkes odtü isteyecek neye dönecek bu iş torpil ve rusvete.
  Cevapla
 • AHMET ŞAHİN 5 ay önce Şikayet Et
  Hocam bu sene ben de sınava girecem Allah nasip ederse. Allah rızası için saçma bir sistem getirmeyin. Bu dünyada ortalama 70 yaşında ölüyoruz. Bunun ölümsüz olan öteki tarafı var. Allah şahidim hiçbirinize hakkımın zerresini helal etmem hal-i hazırda bu kadar insanı üzmüş ve hakkına girmiş etmişken lütfen davranışlarınızı ince eleyip sık dokuyarak gerçekleştirin!
  Cevapla
 • Hakan 5 ay önce Şikayet Et
  Daha önce niye bizlere sınav sınav dediniz şimdi sesimizi duydunuz stres olduk sorular zor sormaya başlayınca artık sınavsız dediniz yapınca görelim sınavsız inşallah olur
  Cevapla
 • Basri Öner 5 ay önce Şikayet Et
  Sınavlar kalkmalı. Helal olsun Sn. Bahçeli. Diğer liderler gereğini yapmalı. Herşeyde batıyı örnek alıyoruz lakin sınav sisteminde hala değişiklik yok.
  Cevapla