TÜM YORUMLAR

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 'Z kuşağı' mesajı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 'Z kuşağı' mesajı
GÜNCEL
29 Haziran 2021, 15:30
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 'Z kuşağı' mesajı
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, çağı dikkate almadan, eleştirilere kulak vermeden ve farklı fikirleri görmeden gençlerle diyalog kurma çabalarının sonuç vermeyeceğini belirtti.
YORUMLAR 11
 • Gerçekler 3 ay önce Şikayet Et
  2023 seçimleri çok önemli, Z kuşağı denen masonlar tarafından beyni yıkanan kitle, Türkiye düşmanı "10 Aralık Hareketine" asker olarak dizayn ediliyor. Sosyal medyada beyinleri devlet ve İslam düşmanları tarafından yıkanıyor. Herkes yerli ve milli sosyal medya kanallarına abone olup önemli videoları beğensin arkadaşlar, buradan kuru sıkı slogan atmakla olmuyor icraat lazım. Herkes elini taşın altına koysun, bu işin geri dönüşü yok. "Kıyam, Sabır Meşhur, Melih Esat Açıl, Abdurrahman Uzun ve benzeri kanalları takip edip destekleyelim lütfen.. En azından Sabır Meşhurun "10 Aralık Hareketi" adlı videosunu kesinlikle izleyin, izlettirin, her yere yayın..
  Cevapla
 • Ahmet 3 ay önce Şikayet Et
  Birgün yanıma parlak birkaç genç geldiler. Hayat ve gençlik ve hevesat cihetinden gelen tehlikelerden sakınmak için tesirli bir ihtar almak isteyen bu gençlere, ben de, eskiden Risale-i Nur'dan medet isteyen gençlere dediğim gibi, dedim ki: Sizdeki gençlik kat'iyen gidecek. Eğer siz daire-i meşruada kalmazsanız, o gençlik zayi olup, başınıza hem dünyada, hem kabirde, hem âhirette, kendi lezzetinden çok ziyade belâlar ve elemler getirecek. Eğer terbiye-i İslâmiye ile o gençlik nimetine karşı bir şükür olarak iffet ve namusluluk ve taatte sarf etseniz, o gençlik mânen bâki kalacak ve ebedî bir gençlik kazanmasına sebep olacak...(Risale-i Nur'dan)
  Cevapla
 • cimbomlu 3 ay önce Şikayet Et
  Ne z kuşağı ya o kadar dini bilen ge ç ve çocuk var ki eskilerden daha iyi bir nesil 15 temmuzda o nesili gördük merak etmeyin uykudaşar zamanı gelince uyanıyor lar
  Cevapla
 • Kamil 3 ay önce Şikayet Et
  Benim diyanete önerim, her ilde TEBLİĞ EKİPLERİ oluşturmalı. Bunlar her ortama girmeli. Üniversite kampüsünden tut, barlara kadar girip tebliğ yapmalı. Allah emri bil maruf yapan ülkeye yardım eder, bu bereket de getirir ülkemize. Maddi hastalıkları ciddiye alıyoruz ama asıl musibet insanların dinlerine, maneviyatlarına gelen musibettir. Zira dünya fani ahiret ise bakidir.
  Cevapla
 • reis 3 ay önce Şikayet Et
  Diyanet işleri mensupları namaz kıldırma memurları gibi davranmayıp İslamiyeti doğru anlayıp doğru yaşayıp doğru anlatsalardı insanlık bu duruma düşmezdi. İmamlar sıradan müslümanlardan daha lakayt önce kendi diyanet camiana çeki düzen ver.
  Cevapla
 • RECEP 3 ay önce Şikayet Et
  Onu bunu bilmem ama A , Z ye ne kuşağı varsa 20 yılda her şey para para para oldu din kitap ALLAH peygamber para oldu din yok oldu ülkede din bitti çünkü acılıp saçılınca modern kapalı olunca gerici beyinlere işlendi
  Cevapla
 • Murathan 3 ay önce Şikayet Et
  Küfürk eksik olmuyor ağızlarından bunlardan ve bunları yetiştiren anne babandan ne beklersin
  Cevapla
 • fatih 3 ay önce Şikayet Et
  z kuşağı denen nesil tamamen çöp. elde telefon sosyal medya denen illetle sanal bir alemde yaşıyorlar...
  Cevapla
 • korkut atlı 3 ay önce Şikayet Et
  işte bu kafa yüzünden bu kuşak atasına düşmen oluyor. Bravo. çöp tabi.
  Cevapla
 • hormonsuz fikir 3 ay önce Şikayet Et
  z kuşağı dayatmalardan hoşlanmıyor. kendi istiyorlarsa yapıyorlar ve son derece özgüvenliler. ana babaları gibi pısırık değiller. girişkenler. tüm bunlar çağın istediği gereksinimler. Hz. Ali efendimiz çocuklarınızı onların zamanına göre yetiştirin değiş. biz hep bizim zamanın istediklerini onlardan istiyoruz. Hz. Ali efendimizin dediğine ah bir kulak verebilsek. Kuran-ı Kerimin çağlar ötesi mesajlarını gençlerin almaması için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Sen çocuğa meal okuma, hadis okuma, inceleme, sorma, soruşturma, sen anlamazsın dersen çocuk da kendi anladığı şekilde yaşamak için senden kaçar.
  Cevapla
 • AKP sevdalısı 3 ay önce Şikayet Et
  Arabistanda yaşamıyoruz farkındaysan bütün çocuklar müslüman olmak zorunda değil.
  Cevapla