TÜM YORUMLAR

Türkiye'yi Afganistan'da bekleyen olası tehlike
Türkiye'yi Afganistan'da bekleyen olası tehlike
DÜNYA
03 Temmuz 2021, 10:01
Türkiye'yi Afganistan'da bekleyen olası tehlike
Türkiye ile ABD arasında Afganistan görüşmeleri devam ederken, Haber7 yazarı Taha Dağlı dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.
YORUMLAR 14
 • Tamburalı 6 ay önce Şikayet Et
  Ruslar suriyeye yerleşince,davet edilen heryere gitmek zorundamısınız demiştik.o geldi aklıma.siyaset zor iş.
  Cevapla
 • kazım58 6 ay önce Şikayet Et
  En azından gölgemizin dahi orada olması müttefik dediğimiz asıl düşmanları bile ürkütecektir.Türkiyenin heryerde eli olmalı.Bunu yapabilirsek o zaman yörüngeler değişir..
  Cevapla
 • strateji 6 ay önce Şikayet Et
  Riskler yüksek fakat taliban kontrolü ele geçirirse Türkiye yeni bir göç dalgasıyla karşılaşır ve ne ekonomik ne siyasi ne sosyolojik açıdan bunu kaldıramaz .O yüzden afgan hükümeti ve ordusuna gereken destek verilmeli aynı libyadaki gibi hem rus emperyalizmi güneyimize indiği gibi bizde azerbaycan atılımının devamı türk birliğini kururak rusyanın güneyinde olmalıyız bu yüzden ortasyada varolmanın bir ayağıda afganistandır son tahlilde her devlet kendi menfaatlerini gözetir stratejilerini belirler.
  Cevapla
 • Somalı 6 ay önce Şikayet Et
  ABD ve Rusya, Suriye ile Kuzey Irak tan çekilsin biz oraların güvenliğini sağlarız. Bizim bu şekilde Afganistan da işimiz yok
  Cevapla
 • vay be arkadaş 6 ay önce Şikayet Et
  amerika ve natodan ayrı afganistan yada dünyanın hangi ülkesi olursa olsun orda üst kurmalı yardım isteyen tüm ülkelere üstlerimizi kurmalıyız.korku imparatorluğuna gerek yok.yok afganistanda tuzak kuruyorlarmışda falanış filanmışda.Devletimiz demir attığı yerde kalıcı olmalı
  Cevapla
 • Serdar 6 ay önce Şikayet Et
  Afganistan , Türkiyenin orada olmasini cani gönülden istiyor ve destekliyor. Biz zorla orada bulunmuyoruz gardas.
  Cevapla
 • Hem de ne vay 6 ay önce Şikayet Et
  Bizden yardım isteyen yok, Amerika sen benim istediğim yerleri koru ben canım istediği zaman uçaklarımla istediğim yeri vurayım sonra sen güvenliği sağla diyooor
  Cevapla
 • Kemal 6 ay önce Şikayet Et
  ABD nin oyununa gelmeyelim temkinli olalım.
  Cevapla
 • emekli42 6 ay önce Şikayet Et
  Sovyetler daha önce boyunun ölçüsünü aldı. Abd. de aynı şekilde boyunun ölçüsünü aldı. MEHMETCİKLERİMİZ ile afgan milleti ne kadar da dost gibi olsakta en az 30 yıldan bu tarafa derelerden çok su aktı. Oralarda rus ve abd ajanları ile natonun askerlerinden çok sayıda oralarda ajanları vardır. Bana kalırsa afganistanı kendi haline bırakmak en doğrusu. Kısaca MEHMETCİKLERİMİZİN orada görevli olmasına gönlümrazı değil.
  Cevapla
 • kazım58 6 ay önce Şikayet Et
  Şunu söyleyim biz ne sovyetiz nede abd...Emin ol biz orda olsak durum çok daha farklı olur.Bizdeki merhamet ve kudret hiçbir devlette yok..Onların ajanı varda bizimkiler pazara elmamı satıyor..Yazdıgından şunu anlıyorum aman gitmeyelim..İnşallah gidersek o zaman gör sen..TÜRKÜN GÜCÜNÜ.
  Cevapla
 • Ank.06 6 ay önce Şikayet Et
  Afganistan da olup olmamamamız,20 yıldır emperyalist ve somurücü amarika ve onun turuva atı bizimde içınde bulunduğümüz işgalci güç nato ile görüşüccegimize afganistanın gerçek gücü talibanla görüşmemiz lazım.yanlış yerlerde yanlış bulunuyoruz.unutmayalım amarika ve nato pkk/pyd,fetö yü desdekliyor.
  Cevapla
 • Mnur 6 ay önce Şikayet Et
  Türkiye amerikanın tuzağına girmemeli afganistandan çıkmalı
  Cevapla
 • hasan 6 ay önce Şikayet Et
  sihalarımızla onların kökünü kazırız bizim hiç kimseye ihtiyacımız yok
  Cevapla
 • Veysel...... 6 ay önce Şikayet Et
  Kimin kökünü kazıyorsun ki , Taliban şeriat için savaşıyor Allah için şeriat için savaşan birini yenmek çok zordur...... SSCB yıllarca savaştı yenemedi sonunda kaçtı ABD tam 20 yıldır uğraştı yenemedi bir türlü yapamadı şimdi sıra Türkiye'de , Ben olsam Taliban'a gizliden destek veririm
  Cevapla