TÜM YORUMLAR

Sözcü yazarından Meral Akşener'in projesine tepki: Mahremiyet kalmayacak!
Sözcü yazarından Meral Akşener'in projesine tepki: Mahremiyet kalmayacak!
GÜNCEL
08 Temmuz 2021, 10:00
Sözcü yazarından Meral Akşener'in projesine tepki: Mahremiyet kalmayacak!
İYİ Parti Lideri Meral Akşener'in ortaya attığı 'Artagan' projesine Sözcü Gazetesi yazarı Soner Yalçın'dan tepki geldi. Yalçın, bu projenin yeni olmadığına ve mahremiyeti bitireceğine dikkat çekti.
YORUMLAR 104
 • Teşekkürler 3 ay önce Şikayet Et
  Kağıt para belge demektir. Kağıt parayı kaldırırsan belgeyi kaldırmış olursun. Kendi topuğuna kurşun sıkmak demektir. Zaten şu anda bankalar oluşturdukları havuzda eft havale fast yapabiliyor. Karşılığında belge olan kağıt para var. Hadi paramı getir dersen getirir. Şahıslarda zaten eft havale fast yapıyor. Kağıt para belgedir. Kesinlikle durmalıdır. Kağıt para olmalıdır. TL Karşılığı olmadığı halde İngiliz bankalarından swap operasyonları ile ekonomik saldırı yaptılar bize. Doları artırdılar. Yani karşılık olmazsa kağıt para olmazsa sıkıntı olur. Berat Albayrak bu şekilde bize saldıranlara bunu yapanlara ceza vermişti. Unuttunuz mu. Swap karşılık miktarını değiştirmişlerdi.
  Cevapla
 • tami dayı 3 ay önce Şikayet Et
  bırakın bu ülkeyi, dünyadaki mudilerin %10 ‘ u paramın tamamını bankasına gidip nakit istese veremez. paranın büyük kısmı dijital dolaşıyor artık. hayır dünyadaki tüm paranın nakte çevrilmesine ağaç yeter mi bi düşünün. finansal okur yazarlık sıfır
  Cevapla
 • Vatandaş aklıselim 3 ay önce Şikayet Et
  Bu kadının ne olduğu belli değil anlayamadığım bu kadar oyu nasıl aldıkları ama kesin bişey varki çok büyük algı yapıyorlar bu kadının bu ülkeyi yönettiğini düşünemiyorum
  Cevapla
 • Karta nesi 3 ay önce Şikayet Et
  Bende dusunemiyorummmm
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 3 ay önce Şikayet Et
  "Herşey GÜZEL olacak...(Abdullah GÜL) "..........."Herşey İYİ olacak (Meral AKŞENER) "..... "Herşey GÜZEL olacak...(Ekrem İMAMOĞLU) .......!!?? sanki aynı ağacın dalları gibi....ATASÖZÜ : " Aynı ağaçtan AHIRA KÜREK'de, camiye DİREK'de olur" derler......
  Cevapla
 • Ayse 3 ay önce Şikayet Et
  Zaten kureselcilerin adami degilmi onların değirmenine su taşıyor
  Cevapla
 • aklınyolu 3 ay önce Şikayet Et
  muhalefet diye neyine güvenebiliriz ki. yani beyin kullanımı sıfır.
  Cevapla
 • ne anlamalıyız 3 ay önce Şikayet Et
  bakıyorum da yazarlar dijital para ile sanal parayı birbirine karıştırıyor. Meral bağırıyor ama dijital para işi şu anda işletiliyor zaten. firmalar arası işler, belirli meblaların üstü hep dijital para ile transfer ediliyor. diğital paranın bir karşılığı vardır. Sanal para gibi değil. Bunu meral beceremez O ayrı. pkk'ya hizmet eden ortağı izin vermez para muslukları kesiliyor diye. yoksa sistem vergi toplamak için en zahmetsiz yol. kayıp kaçak için en zahmetsiz yok. ak parti dijitalleşmeyi 15 senedir kademeli uyguluyor. Daha da artacak bu, kaçınılmaz. Devlet bir şekilde vergisini almalı.
  Cevapla
 • Deli 3 ay önce Şikayet Et
  Ne Kadini Neydüü Belirsiz Hain Käfir
  Cevapla
 • Sinan 3 ay önce Şikayet Et
  Emperyalistlerin kuklasıdır bu bacımız, ne millidir ne de milliyetçi... Günden güne de sevimsiz bir kişilik olmaktadır
  Cevapla
 • sistemin şifresi 3 3 ay önce Şikayet Et
  sanal parayı siyonistler uydurmuştur. fetöcüler siyonistlere çalışırlar. bu kadında dişi fetö olduğuna göre bu kadında siyonistlere çalışan biridir vesselam.
  Cevapla
 • zafer 3 ay önce Şikayet Et
  Korkut efendi burada kasdedilen bitcoin türü bir şey,asıl sen yanlış anlamışsın. Bankalar arası havale ettiğin para öz be öz senin gerçek parandır. Transfer araçlarıyla paranın cinsini karıştırmışsın canım benim. Bankalar şu anda ne dijital ne de sanal para göndermiyor ,yasal değil.
  Cevapla
 • korkut atlı 3 ay önce Şikayet Et
  dijital para ile sanal parayı karıştırıyorsunuz. Sanal para'nın karşılığı yoktur. Dijital paranın vardır. Sen bankadan bankaya eft gönder miyor musun? Kağıt mı gidiyor bankadan bankaya? Öyle mi sanıyorsun? Şu an dolaşımdaki çoğu para zaten dijital. Tüm mevduatın kağıt para karşılığı olabilir mi? Nasıl bir finansal okuryazarlık bu?
  Cevapla
 • sistemin şifresi 2 3 ay önce Şikayet Et
  Sistemin sahibi istediğini klavyeden 99999999999 ya da 100000000000 tuşlarına istediği kadar basarak o kişinin hesabını şişirip aşırı zenginleştirebilecek. senin haberin bile olmayacak. benim para değerimi ayaklar altına indirip benim bütün zenginliklerimi sıfırlayabilir. Ülkem içinde öyle. Sanal para sisteminde benim para değerim aşırı düşürülüp beni fakir hale getirecek. Sonra elin gavuru gelecek hiç yorulmadan klavyeden tuşlara basarak elde ettiği aşırı sanal serveti ile benim cennet vatanımda istediği yeri arsayı, villayı, yalıyı, fabrikayı alacak. Sende aval aval bakacaksın.
  Cevapla
 • salim 3 ay önce Şikayet Et
  Yani , tam olmasada senin bahsettiğin gibi olacak. Bu arada dünyada en çok sanal para üreticisi ülkelerin başında İran geliyor, bi düşünün isterseniz. Acaba ambargo zincirlerini kırmanın bir aracı olarak mı kullanıyorlar. Zaten coin madenciliği denilen şey tamamiyle safsata. Kurmuşlar binlerce işlemcili düzenek habire elektrik tüketiyorlar,ortada maden filan da yok ,sadece bol bol israf var. Elektrik,zaman,kaynak ve çevre israfı.
  Cevapla
 • sistem şifresi 1 3 ay önce Şikayet Et
  sanal para ile bankadaki hesaplarınızda bulunan parayı birbirine karıştırmayın. bankadaki paranızı para olarak bankadan çekebilirsiniz. hesabınızdaki paranın devletler arası anlaşmalara göre belirlenmiş bir değere göre ülkenizde ve dünya da bir değeri vardır. misal 10 bin tl ile dünyanın her yerinde o ülkenin para biriminin değerine göre ilğili para biriminden alıp harcayabilirsiniz. misal hacca gittiniz ya da umreye gittiniz. tl verip riyal alırsınız. ve paranızı ihtiyacınıza göre harcarsınız. sanal para biriminde paranın değerini kim belirleyecek. sistemin şifresi kimde olacak.
  Cevapla
 • korkut atlı 3 ay önce Şikayet Et
  dijital para ile sanal parayı karıştırıyorsunuz. Sanal para'nın karşılığı yoktur. Dijital paranın vardır. Sen bankadan bankaya eft gönder miyor musun? Kağıt mı gidiyor bankadan bankaya? Öyle mi sanıyorsun? Şu an dolaşımdaki çoğu para zaten dijital. Tüm mevduatın kağıt para karşılığı olabilir mi? Nasıl bir finansal okuryazarlık bu? anlatılan sistem sistem sanal para değil, dijital para. Bunu meral yababilir mi dersen, hiç sanmıyorum. yaparsa pkk nasıl beslenecek? çeteler ve çete yapılı oluşumlar nasıl beslenecek?
  Cevapla
 • Cabbar 3 ay önce Şikayet Et
  Vatandaştan ARTAKALAN lar bizim olacak demiş. Anlayana!
  Cevapla
 • Ali 3 ay önce Şikayet Et
  Okyanus ötesinden talimatı almış saçı uzun aklı kısa.
  Cevapla
 • vesselam 3 ay önce Şikayet Et
  sanal parayı siyonistler uydurmuştur. fetöcüler siyonistlere çalışırlar. bu kadında dişi fetö olduğuna göre bu kadında siyonistlere çalışan biridir vesselam.
  Cevapla
 • sanal para 3 3 ay önce Şikayet Et
  sanal para siyonizmin uydurduğu ve dünyada uyğulamaya çalıştığı ve kendi hedeflerine göre tüm dünya hakimiyetini sağladıktan sonra bir köle bir zombi gibi gördüğü insanları kullanması ve yönetmesinde ve kendisini haşa tek rızık verici ve dağıtıcısı olarak kurmaya çalıştığı bir sistemdir. ben sanal paraya karşıyım. hemde öyle böyle değil. aşırı karşıyım.
  Cevapla