TÜM YORUMLAR

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Hatay'da yaşanan olaya sert tepki
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Hatay'da yaşanan olaya sert tepki
GÜNCEL
13 Temmuz 2021, 21:34
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Hatay'da yaşanan olaya sert tepki
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Hatay’ın Dörtyol ilçesinde bir camide yaşandığı iddia edilen görüntülerle ilgili soruşturma başlatılması talimatı verdiğini belirtti
YORUMLAR 15
 • bende yalan yok 3 ay önce Şikayet Et
  göz boyuyorlar hiçbirşey olmaz imam müsvettesine
  Cevapla
 • ERCİŞLİ 3 ay önce Şikayet Et
  olay enine boyuna iyi araştirilmali,imamlar eğer eğitimli liyakat dahibi iseler ucuz ucuz harcanmamali.liyakat sahibi olmayanlar kesinlikli imamlik makamina getirilmemeli. din ile devlet işleri sozde değil gerçekten ozde birbirinden ayrilmali. diktatorlerin kapattiği tekkeler, zaviyeler ve medreseler osmanlidaki gibi olacak şekilde yeniden açilmali.yoksa bu iş koca camileri tek sira bile dolduramayan imamlarla olacak iş değil..
  Cevapla
 • Giritli 3 ay önce Şikayet Et
  Diyanet işleri atamalarda çok adil olmalı . Din konusunda çok geride kalındı . Afrika’da Su kuyusu ,kurban, pirket ev yapı konusunda çok ilerde .Kurban konusu : Türkiye’de küçük baş hayvan en az 1600 TL . Diyaneti 1125 TL ye Türkiye’de kurbanı kesiyor . Yurt dışında 925.TL . Avrupa’da 125 Euro üç kampanyada son rakam 25 de ilginç . Türkiye’de 1600 TL altında kurban vadedenler vebal altına giriyor sanki . Allah bilir Türkiye’de 1125 TL kurban alan varsa lütfen yazsın ..
  Cevapla
 • Serdar Arkın 3 ay önce Şikayet Et
  Kurban tek alınırsa 1600 den aşağı zor bulunur. Ama diyanet toplu alıyor.. 20 bin, 30 bin belki daha fazla.. Onun için fiyatın düşük olması normal. Tabii 1125 TL. olabilir mi, bilemeyeceğim. Belki kurbanlıklar başka ülkelerden geliyor olabilir. Yurt dışı deyince nedense hep Avrupa aklımıza geliyor. Oralarda 120 - 130 Avro' dan aşağı kurban yok. Ama bazı Afrika, Asya ülkelerinde 65 Avro' ya da kurban var..
  Cevapla
 • İmam 3 ay önce Şikayet Et
  Çoğu şeyde önümüzü kesen caminin köklü cemaati var. Her şeye karşılar. Sanki cami kendilerinin malı. Muftuluklere şikayete gittikleri zaman cemaat %100 haklı oluyor. Sonuç olarak bir şey yapamıyoruz. Denemesi bedava .
  Cevapla
 • gece kartali 3 ay önce Şikayet Et
  Şimdiye kadar çocuklara en fazla şiddet uygulayan cemaati süleymancılar olarak gördüm çocukların kafasında cep telefonlar kırılıyordu, anahtarla çok şiddetli bir şekilde kafalarına vuruluyordu... Ama hocaların çocuklarına kimse el süremiyordu..
  Cevapla
 • ilahi adaleTürkiye 3 ay önce Şikayet Et
  Gerçekten halka çok yakınız hergün halkın içinde mahallede köyde kasabada yanlarındayız
  Cevapla
 • FANİ YOLCU 3 ay önce Şikayet Et
  Boş boş konuşma
  Cevapla
 • Fethi 3 ay önce Şikayet Et
  imamları çok küçük yaşta yetiştirip çok donanımlı (manevi)hale gelmesi lazım memur zihniyetinden kurtarmak gerek.
  Cevapla
 • Yaşar Erdoğan 3 ay önce Şikayet Et
  Merkezi sistem derhal kaldırılmalı çünkü gelecek nesillere din bilgili nitelikli kimse yetişmeyecek Merkezi sistem doğru ise o zaman 81 ile 81 imam 81 de müezzin ver birer de yedekle 162 kadroyla bu işi hallet diyaneti de kapat bu kadar kadroya gerek yoksa. Geleceğin imamlarının din alimlerinin yetişmesine motive edecek insanları imrendirecek hareketi bir merkezden değil her köşeden hareketlendirmek lazım
  Cevapla
 • ahmet 3 ay önce Şikayet Et
  evet bir çok imam milletin gözünde namaz kıldırmaktan başka bir şey yapmadıkları olarak görünüyor. daha aktif olmaları gerek sadece tatillerde kuran dersi vermek yetmez. her zaman kuran dersleri olması lazım. camilerde sohbetler olması lazım. insanlarla istişare etmeleri lazım. vaazlerin de bu çağı zamanı anlatıkları yok bana göre aldıkları maaşları hak etmiyorlar. hakkıyla görevlerini etkinliklerini yapanları tenzih ederim.
  Cevapla
 • İmam 3 ay önce Şikayet Et
  Bende göreve başladığımda senin gibi düşünüyordum. Ama bu mesleğin içine girince öyle olmuyor maalesef. Camide ders vermek için cemaate yalvarıyorum ama gelen yok. Her imkanı sundum. Hala da ümidimi kaybetmedim. Ama dediğiniz gibi olmuyor.
  Cevapla
 • Kırkdokuzelli 3 ay önce Şikayet Et
  Kuran dersinide ücretli veriyorlar diye biliyorum yanlışsa düzeltin lütfen Bende imamların artık namaz kıldırma memurluğundan kurtulup daha aktif ve halka yakın olmalılar
  Cevapla
 • İTTİHADI İSLAM 3 ay önce Şikayet Et
  Ben imam yada öğretmen OLMAK istiyorum, millet camiye GİTMEZ oluyo, imamlara ÇOK iş düşüyo
  Cevapla
 • Necat 3 ay önce Şikayet Et
  Hocam , çoğu camilerimizde hala merkezi sistemle ezan okunmasına devam edilmektedir. Müezzin kardeşlerimiz niçin okumuyorlar. Cuma namazında sadece iç ezanı okuyorlar. Öyleyse iç ezanı da merkezi sistemle okusunlar. Her caminin bir kimliği, ruhaniyeti yok mu? Her caminin ezanı kendi müezzini tarafından okunsa daha tatlı olmaz mı? Canlılığı yitirmenin bir yolu daha bence. İmam kardeşlerimiz de kendi camilerinde vaazı bizzat kendileri versinler. Her iş merkezi sistemle kaldıysa vay halimize. Namazı da merkezi sistemle kılalım öyleyse:(((
  Cevapla