TÜM YORUMLAR

Abdullah Ağar 'Bush'un hedefiydi' diyerek Türkiye için uyarıda bulundu
Abdullah Ağar 'Bush'un hedefiydi' diyerek Türkiye için uyarıda bulundu
GÜNCEL
20 Ağustos 2021, 10:36
Abdullah Ağar 'Bush'un hedefiydi' diyerek Türkiye için uyarıda bulundu
Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, Afganistan'da Taliban'ın yeniden hakimiyeti ele geçirmesinden yola çıkarak müslüman ülkelerde yaşanan kaoslarla ilgili çok çarpıcı detaylara değindi.
YORUMLAR 31
 • Ali 5 ay önce Şikayet Et
  Allah nurunu tamamlayacak allah var gam yok
  Cevapla
 • KLPRT 5 ay önce Şikayet Et
  Fazla uzatmaya gerek yok.. ABD ülke içinde büyük bir ekonomik krizin içinde... Artık böyle büyük maliyetli operasyonlara harcayacak parası da yok.. Biden'ın, küreselcilerin adamı olduğunu her biliyor. Bunların yeni merkezi de bilindiği gibi Çin'dir.. Çin'in hem hammade kaynağı hemde lojistik yollarının güvenli hale getirilmesi gerekiyor ve Afganistan'da olan da sadece bu yönde atılmış bir adımdır... Afganistan bunda sonra zamanla daha gelişmiş bir ülke olacak.. Çinde ileride Doğu Türkistan meselesinin Afganistan sınırından kaşınmasının önüne geçmiş olacak...
  Cevapla
 • Hakkı An 5 ay önce Şikayet Et
  Sn Ağar bu sefer katılıyorum. Türkiye ye yansımaları OLACAK. Afganistan Çekilme takvimine Bakalım; MAyıs 19 Trump "Çekileceğiz" dedi (Suriye gibi) Tetiğe bastı. Taliban ile BAE de Görüşülüp anlaşıldı; 5000 tutuklu serbest kalacak, çıkış 9/11. Ve Sonrası ilginç çekilmiyor; ülkede bütün silahlarını bırakıp, tutukluları serbest bırakıp; 100-150 bin PMC /Askeri Müteahhit i geride unutup, bütün maddi zenginliklerini yüklenip (bankaları boşaltıp; piyasada yenen yiyecekler bitince birbirlerini yiyecekler) çıkıp gidiyor. Ne Afgan ordusunun devleti maaşını ödeycek ne BM İMF para aktaracak, ne hazinesi ne bankalarındaki paraları YOK. Birbirlerini mi yiyecekler? evet İLKELLİĞİN dibi.
  Cevapla
 • sezayi 5 ay önce Şikayet Et
  bu açılımınız okumanız dahada derinleşerek insanların anlaya bileceği örneklemelerle ifadelerle ülke insanıma tıpkı seferberlik gibi anlatılmalı.
  Cevapla
 • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
  şeyh, mezhep, tarikat, cemaat vs. bölünmeyi getiriyor insanları gruplaştırıp menfaat çeteleri oluşturuyor yalan mı? yalan değil gerçek bunu söylüyor.
  Cevapla
 • AKINCI 5 ay önce Şikayet Et
  Müslümanlar Kur'an dan ve Sünnetten uzaklaştı tüm amacı dünya oldu dersen tamam amma Bir kere İslam kelimesi ÇATI bir kelimedir müslümanların yönetim idare ahlak vs tamamı için söylenir.. İslam adı altında şunlar bunlar oluştu vs , islam dünyası şöyle böyle vs derken sanki tüm dünya ve müslümanlar islam ile yönetiliyor. müslümaların tamamına yakını ya bir diktatör tarafından yada kukla seküler laik sistemlerle yönetiliyor. hür değilller baskı altındalar.. sorunları buralarda aramak lazım değilmi ? Bu söylemler yönetenleri idare edenleri ve kullanan sapkın aklı temize çıkarıp haşaa bütün problemi İSLAM a getiriyor.. bilerek ve bilmiyerek bu yapılıyor yanlış bir ALGI ya sebep oluyor..
  Cevapla
 • Yürü lan 5 ay önce Şikayet Et
  Sanki ortada Müslümanlık kalmış ta ,sorun İslamiyet mi oldu.git işine bütün sorun dinden imandan uzak olmamız tüm müslümanlar için geçerli
  Cevapla
 • Serif 5 ay önce Şikayet Et
  Diktatör dediğin batıdan krallıklardan ve buna benzer yabancı ülkelerden islama bulaşmış bir yönetim her neyse islamda diktatörlük ilk zamanlarında yoktu hatta Osmanlı’nın sonuna kadarda olmadı ama maalesef parçalanmış müslümanların başına bu musibet geldi ve amaç zamanı gelince pilanın son kısmına bahane olmaktı
  Cevapla
 • meraci83 5 ay önce Şikayet Et
  Türkiye de teolojik parçalanmayı sonlandırıp yek parça hale getirecek ne samimi bir müslümanlık anlayışı, ne samimi bir Atatürkçülük anlayışı nede samimi bir demokrat ve düşünce ve fikir insanları olduğuna asla inanmıyorum.
  Cevapla
 • Bünyamin Öztürk 5 ay önce Şikayet Et
  Ağar laik bir adam. Dinden İslamdan falan anlamaz. Yalap şalap her şeyi bir torbaya koymuş. Kemalizm de bir tarikat, bir inanç dini, ona ne diyeceksin?
  Cevapla
 • misafir 5 ay önce Şikayet Et
  Yazıyı okumadan yorum yazan klavye kahramanları. Yazık.
  Cevapla
 • ÇELİK 5 ay önce Şikayet Et
  Net bir cevap peygamber efendimizin bizlere bütün alemlere ilettiği Mesajlar yüce Allah tarafından bizlere iletilmesi için kendisine zuhur eden cümlelerdir O seçilmiş çok özel peygamberinizdir Allah ondan razı olsun salat ve selam ona ve al ve ashabının cümlesinin üzerine olsun
  Cevapla
 • Turan 5 ay önce Şikayet Et
  Zındık herif , Hadisler uydurulmuş muş az bekle son nefes gelince zebaniler söyler sana kim neyi uydurmuş. Zındık herif
  Cevapla
 • misafir 5 ay önce Şikayet Et
  Sen yazıyı okudun mu? Rastgele sallıyorsun.
  Cevapla
 • Yusuf 5 ay önce Şikayet Et
  müteşeyyih, tarikat terbiyesi almayıp şeyh çilik oynayanları bir yere koyarsak, Sayın Ağar by; mevlana, yunus emre ,sarı saltuk, hacı bayram veli, hacı bektaş. bunlar gereksiz insanlar mı . bunların yolu gereksiz yol mu?. Anadolunun yoğrulmasında sebep olan bu zevatın hakkını yiyorsunuz.
  Cevapla
 • Dilaver Peştamal 5 ay önce Şikayet Et
  Ya Hoca Ahmet Yesevi hz.leri ah ah bilmez bunlar bilmez, bilse de işine gelmez.
  Cevapla
 • Dilaver Peştamal 5 ay önce Şikayet Et
  Çare belli Kur'an, Sünnet i Seniye ama laikliği her şeye tercih eder olduk. Hocama Şeriat desek İran der Afganistan der bilmez ki gerçek Şeriat nedir, her konuda uzmanız nasıl olsa. Din hayatın hayatı, hem nuru, hem esası. İhyâ-yı din ile olur şu milletin ihyâsı. Desek öcü görmüş gibi olurlar maalesef...
  Cevapla
 • Osman K A Y A 5 ay önce Şikayet Et
  Hilafet kurulsa Ağar kabul etmez.
  Cevapla
 • Hakkı 5 ay önce Şikayet Et
  Hilafeti İsa kuracak o yüzden
  Cevapla
 • Turgut Reis 5 ay önce Şikayet Et
  Peki kim Halife olacak ?
  Cevapla
 • sivaslı 5 ay önce Şikayet Et
  Hilafetin kurulma zamanıdır
  Cevapla
 • Bünyamin Öztürk 5 ay önce Şikayet Et
  Ali denen adam, sen hilafetin ne olduğunu biliyor musun? Cahil adam.
  Cevapla
 • Ali 5 ay önce Şikayet Et
  Ne hilafeti ulan! Siz bizi Suriye'ye mi benzeteceksiniz? Çok istiyorsan Suudlar orada! Önden yürü...
  Cevapla
 • Batmanli 5 ay önce Şikayet Et
  Peygamberimiz, "Ümmetim yetmiş üç fırkaya ayrılacak, bunların içinden bir fırkası ehl-i necat olacaktır" buyurmuş. Peygamberimiz bu hadîsi irad edince ashab sormuşlar: - Yâ Resûlâllah, o kurtulan fırka hangi fırka olacaktır? Şöyle cevap vermiş: - Benim sünnetimden şaşmayanlar kurtulanlardan olacaktır! Yâni ehl-i sünnet ve cemaat mensuplarıdır.
  Cevapla
 • Trabzonlu 5 ay önce Şikayet Et
  Sahte gerçek. .....Hadisler uyduruldu ise Muhammed S.A.V. diye biri yaşamamıış demektir, hayat la ilgili hiçbir şey yapmamış demektir. ...Siz iyi niyetli olamazsınız. ...
  Cevapla
 • vatandaş 5 ay önce Şikayet Et
  CAHİL. yalan uyduran sensin. Misvak kullanmak kur'an da bulamazsın. AMA SÜNNETTİR.
  Cevapla
 • Vurucu 5 ay önce Şikayet Et
  Gerçek rumuzlu batıl herif, Hadi la naş, belliki peygamberi devreden çıkarmaya çalışan mealcilerdensin
  Cevapla
 • DİYAR-I BEKİR 5 ay önce Şikayet Et
  dediklerin neden PKK yı eleştirmiyor VEYA KARŞI ÇIKMIYORLAR. eğer doğruysa. HAKSIZLIĞIN,İMANSIZLIĞIN,HAYASIZLIĞIN,ALÇAKLIĞIN. KARŞISINDA SESİZ DURAN DİL: DİLSİZ ŞEYTANDIR. bana dokunmayan yılan 1000 YIL YAŞASIN DİYEN. ermeni kalıntıları değilmidir. SEN DEVAM ET AĞANIN ,feodalizmin. SEVECENLİĞİNE DEVAM ET. HERKES CAHİL birtek siz akıllısınız.
  Cevapla
 • gerçek 5 ay önce Şikayet Et
  Hadiseler peyganber efendimiz adına uydurulmuş sözlerdir. Sünetullah vardır oda Kurandır.
  Cevapla