TÜM YORUMLAR

Bakan Özer'den 81 ile atama müjdesi: Şırnak'a 2 bin öğretmen atanacak
Bakan Özer'den 81 ile atama müjdesi: Şırnak'a 2 bin öğretmen atanacak
GÜNCEL
01 Eylül 2021, 14:10
Bakan Özer'den 81 ile atama müjdesi: Şırnak'a 2 bin öğretmen atanacak
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "3 Eylül'de 20 bin öğretmenin 81 ilde okullara atamasını yapacağız. Şırnak'taki öğretmen ihtiyacını göze alarak bu 20 bin öğretmenin yüzde 10'unu yani 2 binini Şırnak'a veriyoruz." dedi.
YORUMLAR 36
 • Düşünüyorum 2 ay önce Şikayet Et
  Okullar tam zamanlı açılmalı. Yada ilköğretim okulları tek açılmaliydi. Lise ve üniversiteler bir dönem daha uzaktan devam edebilirler mi. Uygulamalı dersler yüz yüze olmak kaydıyla. Ayrıca okullarda bir psikososyal merkez kurulmalı. Bu merkezde bir rehber öğretmen, bir sosyolog ve birde birde sağlıkçı bulundurulmalı. Her okulda olmasa bile öğrenci sayısı en az 750 veya 1000olan okullarda olabilir. Mevcudu az olan birkaç okula bu merkez görevlileri görevlendirilebilir. Eski bir bakanın her okulda bir sosyolog projesi vardı. Akl il ma ordan geldi.
  Cevapla
 • Düzenleme olsun 2 ay önce Şikayet Et
  Bir okula öğretmen olarak atanıyor sonra öğretmenlik yapmıyor bakanlığın bir biriminde 15-20 yıl çalışırken atandığı okulda norm öğretmen kadrosunu işgal ediyor bu durum Ankara'da çok var ya okullarına geri dönmeli yada gittiği kurumda kadro almalı
  Cevapla
 • Merkez 2 ay önce Şikayet Et
  Ankara'dada merkezde bazı branşlarda öğretmen açığı var
  Cevapla
 • Serdarrr 2 ay önce Şikayet Et
  Sayın bakan doğru söylüyor tüm hazırlıklar yapıldı.İkullara hijyen ödenekleri yollandı. Yalnız bir sorun var. Okulların büyük bir çoğunluğu sıfır hizmetli ile bu işleri yapmaya çalışıyor. Tek beklenti TYP personelinin bir an evvel gelmesi. Görünen o ki bunlarda Ekim ayının sonundan önce gelmeyecek. Yani pazartesi okullar açıldığında 1000 ogrencili bir okulada üstelik pandemi doneminde bu hijyeni sağlayacak malzeme varken personel olmayacak. Artık okul müdürü ve öğretmenler dersten sonra en az bir saatte okulu temizlemek için kolları sivayacaklar. Hadi okul müdürleri kolay gelsin.
  Cevapla
 • Yrm 2 ay önce Şikayet Et
  Öğretmenlere aşı dayatmasını bırak. Gölge etme...
  Cevapla
 • Ayıp 2 ay önce Şikayet Et
  Öğretmenler aşı olmak zorunda nedir bu korku ayıp
  Cevapla
 • emin 2 ay önce Şikayet Et
  Tayini çıkıp 1. Sınıf öğrencilerini bırakıp giden öğretmenler, aşılı öğretmenlerinin temaslı veya covid olduğunu öğrenip evine dönen 1. Sınıf öğrencileri.. yeni dönem hayırlı olsun
  Cevapla
 • Qqerty 2 ay önce Şikayet Et
  Milliegitimin kaymagini ogretmenler yiyiyor yeter artik oy ugruna yapmadiklari kalmiyor
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Seni öğretmenlere kurban olasin . Sefil ayakci dumbuk
  Cevapla
 • Serdarrr 2 ay önce Şikayet Et
  Hadi oradan sende. Evde bir cocuguna bakamayam çapsız insanların önlerine gelen her konu ile alakalı yorum yapmaları kadar saçma bir şey yok.
  Cevapla
 • MİLLET 2 ay önce Şikayet Et
  Sayın Bakanım iyi çalışmalar; okullarımızda yardımcı hizmetler personeli sıkıntısı had safhada. Ekim veya kasım ayında İş-Kur dan takviye eleman gönderilinceye kadar okul hizmetlileri ve okul idaresi zor durumda kalıyor. Birde Pandemi döneminde olduğu gibi okullar 8.30' da açılıp 13-13.30 da sona ermiş olsa öğrencilerin temas zamanı kısıtlanmış olur. Hem de 13.30'dan sonrasında da Sosyal Etkinlikler için bol vakit ayrılmış olmaz mı? Çocuklar geliş-gidiş yapmaları durumunda öğle yemeği problemi olacak. Öğle yemeğinde temas problemi olacak.
  Cevapla
 • rte 2 ay önce Şikayet Et
  tmm bu konu üzerinde çalışacağız
  Cevapla
 • GÖKÇE 2 ay önce Şikayet Et
  Sayın bakan yaşı dolan öğretmenleri zorunlu emekli edin gidecekleri yok bunların. Gençlerin önü açılsın.
  Cevapla
 • ORHAN 2 ay önce Şikayet Et
  Ben yıllardır atanamadım gönüllü gönderin beni 5 sene kalayım oralarda
  Cevapla
 • mustafa 2 ay önce Şikayet Et
  Öğretmenlik maalesef artık çoğunlukla kadınların işgal ettiği bir meslek haline geldi. O yüzden maaşlarında ve özlük haklarında hiç iyileştirme yok, kadrolar da gün geçtikçe daralıyor. Neden maalesef diyorum, çünkü çalışan kadın bekarsa zaten maaşı kendisine yetiyor, evlenince de mutlaka çalışan, hatta kendisinden iyi bir meslekte çalışan bir erkekle evlendiği için çifte maaşlı oluyor. Dolayısıyla her halukarda o maaş makyaj ve gezi masraflarını çıkarıyor. Ama ev geçidindiren erkek öğretmen öyle değil maalesef.
  Cevapla
 • Köklü çözüm 2 ay önce Şikayet Et
  Sayın bakanım hızlı başladınız güzel aksayan bir yönü belirtmek istiyorum bazı öğretmenler bakanlıkta veya talim terbiye veya benzer kurumlarda 20-25 yıldır kapağı atmış görev yapıyorlar ve kadroları okullarda göründüğü için ciddi mağduriyetler oluşuyor bu duruma köklü bir çözüm istiyoruz
  Cevapla
 • Ankara 2 ay önce Şikayet Et
  Ankara merkezde coğrafya öğretmeni açığı olan okullar var öğretmen bekliyorlar
  Cevapla
 • Can 2 ay önce Şikayet Et
  Atamayı Şırnağa yapiyorlar 1 sene geçmeden kendi şehrine geliyor.Doguda çalışmak istemiyor.Atanana kadar nerede olursa çalışırım diyenler sonra doğuya atandıktan sonra doğu görevini bitirmeden oradan kaçıyorlar.
  Cevapla
 • Ömer 2 ay önce Şikayet Et
  Doğulular ne kadar sahip çıkıyor kendi meMleketine?
  Cevapla
 • yahya 2 ay önce Şikayet Et
  hakkı
  Cevapla
 • zng 2 ay önce Şikayet Et
  Zonguldaka da okul yapin.
  Cevapla