TÜM YORUMLAR

Kovid-19'a yakalanan kadın aşı olmamanın pişmanlığını yaşıyor
Kovid-19'a yakalanan kadın aşı olmamanın pişmanlığını yaşıyor
SAĞLIK
08 Eylül 2021, 12:57
Kovid-19'a yakalanan kadın aşı olmamanın pişmanlığını yaşıyor
Ordu'nun Altınordu ilçesinde yaşayan ve koronavirüse yakalanan 56 yaşındaki Gülser Yıldız, aşı yaptırmamanın pişmanlığını yaşıyor.
YORUMLAR 10
 • Yusufelili 4 ay önce Şikayet Et
  Yok teyze kimse inanmaz sana illa hasta olup hastane köşesine düşelim istiyorlar
  Cevapla
 • Osman 4 ay önce Şikayet Et
  Aşı olanda ağır geçirebiliyor.Çevremizde görmesek inanacağız.
  Cevapla
 • Yelda41 4 ay önce Şikayet Et
  Kocaeli gazetesinin haberine görede yogun bakımda yatanların çogunlugu aşı olanlarmış ama.
  Cevapla
 • AYYILDIZ 4 ay önce Şikayet Et
  Tek silahımız Aşı değildir...Dünya var olduğundan beri Rabbimin insanlara verdiği bağışıklık sistemidir.Bağışıklık sistemide sadece aşı ile oluşmaz...Araştırınız bağışıklık sistemi nasıl güçlendiririlir diye...Aşıyı vursanızda bağşıklık oluşacak diye bir garanti yok araştırsanız öğrenirsiniz.Hele hele yuzde 98 koruyor falan çok buyuk yalan vebal alıyorlar...Rabbim tüm olanları biliyor...Rabbimin gücü hepsine yeter.
  Cevapla
 • Osman 4 ay önce Şikayet Et
  Akıllara şu soru geliyor: Eğer aşının %1’den daha az etkili olduğu anlaşılsaydı, acaba kaç insan aşı olmak isterdi ? Riskleri ve yan etkileri bilmek sizin hakkınız. Birçok yan etki henüz bilinmese de... aşıların yan etkilerini takip eden sisteme görülmemiş sayıda olumsuz gelişme raporlanıyor. Bunlar hastane yatışları ve ölümleri de içeriyor. Bu aşıların hala resmî olarak Faz 3 aşaması deneyleri yapılıyor. Yani uzun vadedeki güvenilirliği ile ilgili veriler mevcut değil.
  Cevapla
 • Osman 4 ay önce Şikayet Et
  Bunun anlamı şu: aşı olmadan bile Covid olma ihtimali son derece düşük: %0,88. Aşı oranı %0,04’e düşürüyor. Teklif edilen Pfizer aşısı ile elde edilen net fayda; yani mutlak risk azalması oranı %0,84. Peki %95 oranı ? Bu 0,88 ile 0,04 oranı arasında ki rölatif farkı gösteriyor. İşte bu %95’ dedikleri oran rölatif risk azalmasıdır. Rölatif risk azalması aldatıcı sayı olmasıyla iyi bilinir. Bu yüzden FDA, mutlak risk azalması oranının kullanılmasını tavsiye ediyor.
  Cevapla
 • Osman 4 ay önce Şikayet Et
  Pfizer aşılarının %95 oranda etkili olduğu bildirdi. Bu, aşı ile %95 oranında korunduğunuz gibi anlaşıyor, değil mi ? Aslında bu rakam bu anlama gelmiyor. Bu %95; Rölatif risk azalması oranını gösterir. Bu rakam hasta olma riskinizi aşılama ile ne kadar azalttığını söylemez. Bunu anlamak için mutlak risk azalmasına ihtiyacımız var. Pfizer deneylerinde, aşı verilen 18.198 kişiden 8’i Covid pozitif oldu. Aşı verilmeyen placebo grubunda ise Covid pozitif sayısı 162.
  Cevapla
 • vatandaş 4 ay önce Şikayet Et
  miting yapanlara duyurulur
  Cevapla
 • Aziz 4 ay önce Şikayet Et
  Nu hastalığı bağışıklığı düşük, d vitamini seviyesi düşük, gerekli takviyeleri zamanında alamayan ve sağlık Bakanlığı'nın verdiği ilaçları içenler ağır atlatıyor.
  Cevapla
 • Enes 4 ay önce Şikayet Et
  hafif geçirenler veya hiç geçirmeyenler bol keseden sallıyor. yoksa zor hastalık cidden. en azından sinovac olmak lazım. biontech e güvenlmyorsa
  Cevapla