TÜM YORUMLAR

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den son dakika açıklaması geldi
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den son dakika açıklaması geldi
EĞİTİM
11 Eylül 2021, 07:54
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den son dakika açıklaması geldi
Yüz yüze eğitimde ilk haftayı değerlendiren Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ‘Aslında ikinci haftaya girdik. Özellikle belirtmek isterim ki hiçbir okulumuz şu ana kadar bu süreç nedeniyle eğitime ara vermedi’ ifadelerini kullandı
YORUMLAR 105
 • Hsn 4 ay önce Şikayet Et
  Çocuğum 10 yıldır ventolin pulmucort ve omron hava cihazının ne anlama geldiini çok iyi bilmekte sayın bakan siz bunların ne olduğunu pozitiflik halinde ne olacağını öğrenin ve nefesin kıymetini bilerek çocukları kalabalık sınıflarda bir araya getirmenin sonucunun sorumluluğunu alabiliyorsanız açıkça söyleyin lütfen.. Ara sınıfların teorik dersleri uzaktan olsun lütfen...
  Cevapla
 • Sivaslı 4 ay önce Şikayet Et
  İstifa etmesini temenni ediyorum.
  Cevapla
 • Harbi 4 ay önce Şikayet Et
  Atandığım okul ilkokul formatında yapılmış ama lise çok dar içerde boğuluyor insan oturacak yer yok malzeme istemeye korkuyorum fırça yiyecem mobbinge maruz kalacam korkusuyla ve gerçektende ne personel var ne temizlik malzemesi sayın bakanım para gönderiyorsunuzda galiba okullara verilmiyor rehberlik servisinde öğrenci veli şu bildiğimiz eski kahvehane sandalyelerinde oturuyor yahu.
  Cevapla
 • zübükzade 4 ay önce Şikayet Et
  olsun hocam pcr yada aşını ol gerisi mühim degil egitim filan hak getire ama aşını ol :))
  Cevapla
 • Cmd12 4 ay önce Şikayet Et
  Onu bunu boşverin ünlü eğitim uzmanı nagehan alçı ne diyor onu dinleyin
  Cevapla
 • Nefer 4 ay önce Şikayet Et
  Türkiye de. okullar kapatılmamalıydı. Okullar kapalıyken çocuklar ,apart önlerinde , çocuk bahçelerinde , babasının dükkanında, anneleriyle misafir gezmesinde idi. Herdaim pandemi tehlikesi içindeydiler.... Okullar alınacak tedbirler ile çocuk için korunaklı alan olacaktır. Bizim çocuklar zekidir. Küçük kafalarıyla koca ailesine pandemi eğitimi vereceklerdir.
  Cevapla
 • Eci 4 ay önce Şikayet Et
  Valla bir derste 20 kere uyarıyorum çocukları maskenizi düzgün takın diye maalesef sürekli çenelerine indiriyorlar
  Cevapla
 • Nefer 4 ay önce Şikayet Et
  Fsd15 isimli kardeş , benim oturduğum muhitte okul md. Bakan Bey' in direktifleri doğrultusunda hareket ediyor. Sizin okulda tedbir alınmıyorsa silsileyi takip edip ilçe mem md. , yetmiyorsa il mem md. Müracaatta bulunacaksın... Cami , okul , kışla kapanmaz. ....
  Cevapla
 • Fsd15 4 ay önce Şikayet Et
  Alınacak da alınan tedbirler nerde,git evinin yakınındaki bir okula gir,ne demek istediğimi anlarsın
  Cevapla
 • Ali 4 ay önce Şikayet Et
  Okullarda daha ilk hafta geçti. Haftaya bu ilk haftanın sonuçlarını görmeye başlarız. Bazı sınıflarda vaka sayıları artmaya başladı bile. Çocuklar teneffüs ve öğlen aralarında maskelerini çıkararak geziyorlar. Okulların etrafından geçen herkes bu manzarayı defalarca görmüştür.
  Cevapla
 • Sanane 4 ay önce Şikayet Et
  O zaman bizde havasız kalalım ölürüz en fazla
  Cevapla
 • Mustafa 4 ay önce Şikayet Et
  Sayın bakanım okullara temizlik için kaynak gönderdik temizlik personeli takviyesi yaptık diyorsunuz ama okullarda temizlikçi yok ayrıca bismillah okullar açıldı ilk aydan temizlik malzemesi için her ay 40 50 tl arası temizlik malzemesi parası verilecek diyor gönderilen malzeme yetmez o zaman veliler zaten kaynak sağlar ama bi elimizdekileri kullanın
  Cevapla
 • Zonguldak 4 ay önce Şikayet Et
  Zonguldak' ta okullar açıldı, inşaatlar başladı.Öğrenciler okuldayken inşaat çalışmasının, çalışmaların bu zamana bırakılmasının mantığı var mı?
  Cevapla
 • Serdarrr 4 ay önce Şikayet Et
  Okullarda hizmetli yok, olanlarda ağır şekilde engelli hiç bir işe yaramıyor. Madem bu engelliler çalıştırılacak devletin başka birimlerinde değerlendirin. Kayseri de TYP personelinden hala bir haber yok. Okullar acilali iki hafta oldu bu var olduğunu söylediğiniz temizlik malzemesi ne işe yariyacak? Milli eğitim müdürlerinden hizmetli istediğinizde bir dovmedikleri kalıyor başınızın çaresine bakın bana sorun getirmeyin diyorlar. Okul yöneticileri başlarının çaresine nasıl bakacaklar? Fikri olan söylesin.
  Cevapla
 • Osman 4 ay önce Şikayet Et
  İkili eğitim yapan ilkokullara düzenleme getirilsin. Çocuklar 18:20 de çıkıyor. Kışın 17:00 da her yer kararıyor. Karanlıkta kim kimi bulacak tam bir karmaşa yaşanacak. Ders saatleri 30 dk ya düşürülmeli. Önemsiz derslere geçici olarak ara verilebilir.
  Cevapla
 • Ögretmen 4 ay önce Şikayet Et
  Aşılı olanlara da bir test yapılsa belki onlarda da pozitif çıkar
  Cevapla
 • Murat 4 ay önce Şikayet Et
  Osman saçmalamayı bırakın. Tam aşılı öğretmen arkadaşım pozitif karantinada ve çok ağır geçiriyor,sırf aşısız diye sağlıklı öğretmenleri PCR testi isteniyor aşılı olupta virüs kapanlarda var.
  Cevapla
 • Osman 4 ay önce Şikayet Et
  Niye ki bu nereden çıktı şimdi. Eğitimci bildiğimiz aşı olmayanlar prc de yaptırmıyor muş. Yasal haklarıymış. Neden maske takıyor sunuz onu anlamış değilim. Demekki bir yerde eksiklik var. Oda eğitimle giderilebilir. Çünkü eğitim şart. Özellikle de çok bilmişlere öncelik verilmeli.
  Cevapla
 • Orta saha 4 ay önce Şikayet Et
  Sayin bakanım okullara gönderdiğinizi söylediğiniz temizlik ürünleri nin bir çoğu ogrenciye hzmet olarak sunulmuyor. ..eğer gonderildiyse demekki yetkililer görevini yapmıyor. ..haber vermeden okullara bu işi denetleyeçek görevli gonderseniz gerçek ortaya çıkar. .. Ayrıca 34 kişilik ve hacim olarak yeterli olmayan sınıflari ihtiyaç olmasına ve il milli egitim de bilmesine rağmen ikili öğretim yaptirilmiyor. .. ve ders süreleri de böyle bir durumda olan okullarda dahi zorla 40 dakika tutuluyor... büyük ihtimalle ildeki yetkililer gorevlerini iyi yaptiklari dusunulsun diye bakanlıkta üst kademelere bilgileri eksik veriyorlar. ...
  Cevapla
 • vatandaş 4 ay önce Şikayet Et
  Sn Osman nasıl vir fedakarlık bahsettiğiniz söyleyin de biz de bilelim yaptıklarımız mı çok yoksa yazacağınız fedakarlık dediğiniz şeyler mi??? Kaç kişilik okullardan bahsediyoruz sürekli veli olarak bizlerden temizlik parası vs alınıyor. Hadi biriniz de hayır alınmıyor desin. Okuldaki işkur çalışanı haziran sonunda işten çıkıyormuş. Okulların yeni döneme tertemiz temizlenip hazır olması 2021 Türkiye sinde istediğimiz çok şey mi???
  Cevapla
 • Osman 4 ay önce Şikayet Et
  Sayın !!!!! Sormazlar mı adama koskoca bir yaz boyu ne yaptınız. İki yıla yakındır okullarda doğru dürüst eğitim de yapılmadı. Sorun değil çözüm üretin. Bahanelere sığınmayın. Bizde bu işleri yaptık. Fedakarlık göstereceksiniz boş boş durmakla bu işler olmaz.
  Cevapla
 • !!!!! 4 ay önce Şikayet Et
  Saçmalamayın okullara gelen temizlik malzemesi belli, yetkili ne yapsın malzemeyi! Okul 6 Eylül de açılıyor 1 Ekim de temizlik personeli görevlendiriliyor. Şu an her okulda kadrolu hizmetli mi var. Biraz veli olarak açın gözünüzü de sorgulayın. Her okul pürü pak olarak mı başladı sanıyorsunuz eğitime. Hatalı iş çok. Personel alımı ağustos ayında olmalı.
  Cevapla
 • hakkı 4 ay önce Şikayet Et
  helal olsun, ALLAH razı olsun,,sakın esnetmeyin Sayın Bakanım. tatil, kapanma vb. beklentisi olanlara cevaplarını verin İnşallah. avrupa hiç kapatmadı.
  Cevapla
 • Doğrusu bu 4 ay önce Şikayet Et
  Avrupa ya git o zaman hakkkkkıııııı
  Cevapla
 • vatandaş 4 ay önce Şikayet Et
  Nerde kapatmadı Avrupa
  Cevapla
 • öğretmen 4 ay önce Şikayet Et
  Ankara'da çok sayıda okulda coğrafya öğretmeni ihtiyacı var
  Cevapla
 • Coğrafya 4 ay önce Şikayet Et
  Ankara'da bir çok okulda coğrafya öğretmen eksiği var
  Cevapla