TÜM YORUMLAR

90 milyar dolarlık anlaşmayı iptal ettiler! Fransa: Sırtımızdan vurulduk
90 milyar dolarlık anlaşmayı iptal ettiler! Fransa: Sırtımızdan vurulduk
DÜNYA
16 Eylül 2021, 12:50
90 milyar dolarlık anlaşmayı iptal ettiler! Fransa: Sırtımızdan vurulduk
Fransa Dışişleri Bakanı Le Drian, Avustralya'nın Fransa savunma endüstrisi için "yüzyılın anlaşması" diye de geçen 90 milyar dolarlık 12 nükleer enerjili denizaltı alımı anlaşmasını iptal etmesi hakkında "sırtımızdan vurulduk" dedi.
YORUMLAR 107
 • Dadaş 2 ay önce Şikayet Et
  EY Fransa boşuna mı İngiltere sizden ayrıldı daha bunlar iyi günleriniz sırada mülteciler var Türkiye yarın kapıları sonuna kadar açtı mı o zaman piranalar gibi sizi bitirecekler siz destek verdiniz o güvendiğiniz ABD ye bombalasın diye daha beter olun olacaksınız da mazlumun ahı yerde kalmaz yakındır dağılacak BİRLİĞİNİZ tek kurtuluşunuz acilen TÜRKİYE yi birliğe dahil etmek
  Cevapla
 • Gürbüz 2 ay önce Şikayet Et
  Acaba yeni alımları kimden olur/olmaz mı Avusturalya'nın? Bu da başka bir konu.
  Cevapla
 • Mehmet 2 ay önce Şikayet Et
  Yunanistan'a verin tenekeleri
  Cevapla
 • Ali Veli 2 ay önce Şikayet Et
  Hemen devreye girilmeli ve bu denizaltıların yarısı ve nükleer denizaltı teknolojisi transferi için harekete geçilmelidir.
  Cevapla
 • Yavuz Sultan Selim 2 ay önce Şikayet Et
  Sömürgecilik tarihinde 17. yüzyılda önce denizcilikle öne çıkan ispanya ingiltere fransa vd. ama öncelikle üzerine güneş doğmayan ingiliz imparatorluğu arkasından fransa ikinci dünya savaşından sonra abd'ye devretmek zorunda kaldılar, çünkü birinci ve ikinci dünya savaşları onları bitirdi, şimdi de herkese efelenen darbeci abd'nin suyu ısındı, abd ve avrupa kendilerinde yüksek işçi ücretleriyle pahalı maliyetlerle çin'in çok düşük işçilik ve ucuz ürünleriyle rekabet edemeyince fabrikaları mecburen çin'e taşıdılar, bu sefer onlarda gıda silah gibi bazı sektörler hariç sanayi üretimi yok gibidir vs. çünkü zulümle abd olanın sonu berbad olur !..
  Cevapla
 • Beter olun 2 ay önce Şikayet Et
  Tez vakitte ittifaklarınız dağılır İnş.
  Cevapla
 • fatihan 2 ay önce Şikayet Et
  beter olsunlar
  Cevapla
 • Velhasıl 2 ay önce Şikayet Et
  Geberin
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 2 ay önce Şikayet Et
  Fransa Cumhurbaşkanı Chirac 1987 yılında Paris Belediye Başkanı iken şöyle söylemişti: “-Biz iktidara geldiğimizde Türkiye’ye ikinci Sevr’i kabul ettireceğiz..... İngiltere eski Başbakanı Lord Palmerston şu ifadelerle birliğin genel yapısını ortaya koyuyor: “Türklerin Avrupa Birliği’ne kabul edilmesi hıristiyanlaşmasına ya da İslâmiyetten kopmasına bağlıdır.” Almanya’nın eski Başbakanı Helmuth Schmidt de aynı görüşte olmasına rağmen Avrupa’nın esas gayesinin Türkiye’nin bölünmesi, Sevr anlaşmasının yeniden hayata geçirilmesi olduğunu ifade ediyorduuuu...!!!
  Cevapla
 • Memleket 2 ay önce Şikayet Et
  Allah beter etsin TÜRKİYEYE dil uzatanlarin hepsini.
  Cevapla
 • Müslüman 2 ay önce Şikayet Et
  İngiliz ırkçılığı yapmışlar
  Cevapla
 • İslam Birliği 2 ay önce Şikayet Et
  Türkiye, Anadolu'nun içlerinde dağ hava üsleri kurmalı, dağların içine hava sahası inşa edilmeli, insansız uçaklar sensörlerin yardımıyla dağ pistlerinin içine rahatça inebilir. Çünkü Türkiye'nin etrafı düşmanlarla çevrili, olası bir savaş anında Türkiye'nin hava alanlarını füze yağmuruna tutacaklar, olası bir füze ve roket yağmuruna karşı dünya üzerindeki hiçbir hava savunma sistemi başarılı olamaz maalesef. Bu işin tek çözümü dağların içine oyularak yapılacak MİUS ve benzeri insansız hava araçları için üsler inşa etmektir. Aynı şekilde kritik sistemlerin-bileşenlerin-donanımların üretim fabrikaları ve atölyeleride dağların içine inşa edilmelii..
  Cevapla
 • Yusuf 2 ay önce Şikayet Et
  15temmuzdan da örmek almamız gerekir ; nasıl hava alanlarımız bloke edilmişti yada bir günde bombalanan Mısır hava kuvvetleri gibi AMA BU KONUDA MİLLİ OLMAMIZ GEREKİR Dışardan emir alanlarla olmaz
  Cevapla
 • Gürbüz 2 ay önce Şikayet Et
  Sen Nato üyesi değilmiydin, Türkiye sınırında teröristlere TÜNELLER yapınca, sırtımızdan vurmuş olmuyor musun? Sen AB üyesisin, Yunanistan gibi. Yunan BOTLARDA göçmen öldürürken, siz insanlığı önünden sırtından vurmuş olmuyor musun. Daha nice SIRTTAN VURMADA eylemleriniz vardır, eminim. Allah bunların hesabını bu dünyada sorar inşaAllah, sonraya bırakmadan. Amin.
  Cevapla
 • Manisalı 2 ay önce Şikayet Et
  Ne oldu macron.ne oldu.
  Cevapla
 • Murat 2 ay önce Şikayet Et
  Simdi firansa ayvayi yedi sari yelekliler ve destekcileri sokaga dokulecek
  Cevapla
 • Bakar 2 ay önce Şikayet Et
  İnşallah
  Cevapla