TÜM YORUMLAR

Son Dakika: MEB'den 81 ile gönderildi! Öğrenciler bu linkten ulaşabilecek...
Son Dakika: MEB'den 81 ile gönderildi! Öğrenciler bu linkten ulaşabilecek...
GÜNCEL
22 Eylül 2021, 11:53
Son Dakika: MEB'den 81 ile gönderildi! Öğrenciler bu linkten ulaşabilecek...
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaptığı son dakika açıklaması ile milyonlarca öğrencinin okullar kapatılacak mı sorusu yanıt bulmuş oldu. Bakan Özer, okulların açık olması gerektiğini bunun milli bir güvenlik meselesi olduğunu söyledi. MEB, kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitim gören öğrencilere yönelik yaklaşık 3 bin etkinliğin yer aldığı 15 kitaptan oluşan "Türkçe Dersi Uyarlanmış Etkinlikler Seti" hazırladı.
YORUMLAR 190
 • Yakub 4 ay önce Şikayet Et
  Okulların girişine Bismillah yazılmalı. İnsanlarımız Türkiye ve Kamal ‘dan çok önce Allah’ı cc övgüye laik görüp Allah’a cc yöneltilmeli. Allah’ı cc tanıyıp Allah cc için yaşayanlar olmalı. Allah cc için güzellikler yapmalı . İşte dosdoğru yol bu.
  Cevapla
 • Serçe? 4 ay önce Şikayet Et
  Boş yapma
  Cevapla
 • ... 4 ay önce Şikayet Et
  Okullar devlet kurumudur, yasalara göre de devletin belirli bir dini yoktur. Bu yüzden din dersinde bile çeşitli dinler öğretilir. Yani herkesin farklı inancı olan bir ülkede, bu doğru değil, zorlama bir yoldur.
  Cevapla
 • mehmet 4 ay önce Şikayet Et
  bir okul düşünün sinifta iki vaka sinif kapaniyo bir okul düşünün iki vaka çıkan sinifin hepsi okula geliyo vakalar neolacak otobusler tiklim tıklım servisler aynı duraklar dolu
  Cevapla
 • Gul 4 ay önce Şikayet Et
  Ya bide beslenme neya nasil korunacak birinci sinif yere dokuyo yerden aliyo ooof yeterr kapat okulu yada hafdada ucgun uc saaat bu masge bizi cok daraltiyo cocuk satlerce masgede ciyerleri nasil gelisicek minik melek onlar bakan ayini alma masum meleklerin yerter merhamet
  Cevapla
 • Melisa 4 ay önce Şikayet Et
  Kesinlikle okullar kapanmasın en son kapatılsın çünkü çocuklarımız çok geri kalmış eğitimde
  Cevapla
 • selim 4 ay önce Şikayet Et
  16 derslik olan bir okulu alcipanla bodrum kat bolunerek 25 derslik haline gelmis durumda siniflar 35 - 40 arasi mevcut 900 kusur ogrenciyle tam gun egitim yapiyoruz. Milli egitim ikili egitime gecirmiyor 2023 vizyonu diye bir hedefleri varmis. 2023 e kadar biz kalmiyacagiz herhalde. ogle arasi kaldirilsin sinif mevcutlari 25 altina dusurulsun. yuzyuze egitime devam etmeliyiz. okullarimiz kapanmasin.
  Cevapla
 • Yozgat lı 4 ay önce Şikayet Et
  Sayın bakanım bir servis beşköy taşıyor
  Cevapla
 • zafer gülten 4 ay önce Şikayet Et
  okullardan önce internet solanlarını kapatın...semtim İkitelli Mehmet Akif mahalesindeki internet kafenin önünden geçerken şöyle bi baktım-gördüğüm- kapı önünde ayakta 14-15 yaşında gençler sigara içiyor,içerde 9-10 yaş çocuklar büyüklerle yan yana ağızlarda maske yok,zararlı vurdulu kırdılı oyunlar oynuyor.sağlık kuralı yok.
  Cevapla
 • Vatandaş 4 ay önce Şikayet Et
  Nesil, zorluk çekmeden, hazır yiyerek yetişiyor. Taşra nüfusu şehirlere doldu. Nesli meşgul etmek gerçekten zor. O kadar genç ve çocuğun işi nedir internet cafede? Fakat ne ile meşgul olacaklar. Anne Babaların, eğitimcilerin işi gerçekten zor.
  Cevapla
 • Delikanlı 4 ay önce Şikayet Et
  Sayın bakanım 1 servis 5köyü taşıyor
  Cevapla
 • Efe Bülent 4 ay önce Şikayet Et
  Sayın Bakanım Adana İMKB Fen lisesini yurdu kapalı. Dereceye girmiş çocuklar başka okulun yurdunda kalıyor. Var olan kendi okulumuzun yurdunu açınız. Saygılarımla
  Cevapla
 • tarantula 4 ay önce Şikayet Et
  burada yorum yapıp ,okulların açık kalmasını isteyen kişiler inanın belkide okulda çocuğu olmayıp, ekonomik anlamda rant elde eden kişilerdir. çocuklar eğitim görecek diye ,maske taka taka hasta olmayan çocuklarımız , hasta olacaklar. öğretmenler ders anlatmak için maskesiz durabiliyorlar. öğrenciler neredeyse gün boyunca o maskeleri takmak zorunda bırakılıyorlar. hasta olmayan çocuklarımız da hasta olacaklar. modern yaşamda artık uzaktan öğretimin gerekliliği şart . Nasıl iyileştirilebilir, bunların çalışması yapılmalıdır.
  Cevapla
 • Birader 4 ay önce Şikayet Et
  Sanane nere gittiği herif haklı
  Cevapla
 • Muhtar 4 ay önce Şikayet Et
  Sen kaça gidiyorsun bakim
  Cevapla
 • Muhtar 4 ay önce Şikayet Et
  Sen kaça gidiyorsun bakim
  Cevapla
 • Muhtar 4 ay önce Şikayet Et
  Sen kaça gidiyorsun bakim
  Cevapla
 • Öğretmen 4 ay önce Şikayet Et
  Okullar bir daha kapanırsa bir nesil kaybolacak. 1.5 sene okula gitmeyen çocuklar hala 1.5 sene öncesinde kalmışlar. 7 ler kendilerini 5 sanıyor 5 ler 3 sanıyor. davranışları ve bilgileri 1.5 yıl öncesinde kalmış. Şimdi bunları toparlamak çok zor olacak. Tekrar kapanırsa artık kurtarılamaz çocuklar. Uzaktan eğitim hiçbir işe yaramıyor. Bunları Bir öğrermen olarak söylüyorum.
  Cevapla
 • Doğrusu bu 4 ay önce Şikayet Et
  Sallamışsın. Bende öğretmenim bizim okulda 7 ler 7 gibi 5 ler de 5 gibi davranıyor. Yorum yapacam diye saçmalamayın artık.
  Cevapla
 • Duyarlı Gercekci. 4 ay önce Şikayet Et
  Uzaktan eğitime laf atiyorsun da senin okuldaki 60 dakikana bedel uzaktan dedigin egitim. Bilgiyi insan her ortamda ögrenebilir saglik bir gittimi geri gelmez. Ogrenciler maske mi takiyor .kosunca sicaklayinca indiriveriyor. maske si kopuyor maske alana kadar maskesiz. Bilgili hasta olsun diyirsan o baska. Gercekleri de gormek lazim. Ögretmen lakaplı arkadaş.
  Cevapla
 • cemal 4 ay önce Şikayet Et
  Doğru söylüyor.Okullar Allahın yardımıyla açık kalmalı.
  Cevapla
 • Fatih 4 ay önce Şikayet Et
  Ayrıca okullarda toplam kadrolu temizlikçi sayısı 115 bin demişsiniz uyanıklık yapıp özel okulda coşan sayıyı da içine katmisiniz özelde 80 öğrenciye ortalama 1 temizlikci bizde maalesef 1200 öğrenciye 1 temizlikçi typ den geliceklle beraber bu sayı 600 öğrenciye bir personel buda 15 sınıf 2 veya 3 koridor 7 wc ve günluk yapılacak diğer işler le beraber bir kişinin kesinlikle yapamiyacagi iş yüküne giriyor kazan yakma ve takibi bahçe temizliği günlük 1 saat en az kusma cam kırilma meyve suyu dokmeler ve oluşacak diğer kazalar sonrasi yapılacak işler bu işleri yapmak için 1 personel görevlendirmeniz eğitime yapılmış en kötü sonuç olsa gerek..
  Cevapla
 • Fatih avci 4 ay önce Şikayet Et
  Bu kafa ile okullar zor acik kalir Hala cuma gunu torenleri bahcede yapiyorlar bazi okullarda ve beklerkende covid ile ilgiki bilgi veriyorlar sayin okul mudurleri. dayanamadim ciktim yanina bana soykedigi dogru soyluyorsunuz kimse uyarmDi diyor komedi
  Cevapla
 • Turkiyem 4 ay önce Şikayet Et
  Zorunlu egitim 11 yil olmali. Gençlerin zamanini çaliyor bu sistem. Meslek kurslari artirilmali
  Cevapla
 • gurgula 4 ay önce Şikayet Et
  3 cocuklu veli olarak kapanmaya son derece karşıyım, ama onlemsiz aciklik dogru degil, iskur elemanlari hala yok, ders saatleri kisalmali, ogle arasi tam kontrolsüz ortam. bunlara karşıyım.
  Cevapla