TÜM YORUMLAR

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Cübbeli Ahmet'e tepki: Açıklamalarını düzelt
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Cübbeli Ahmet'e tepki: Açıklamalarını düzelt
EĞİTİM
23 Eylül 2021, 11:48
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Cübbeli Ahmet'e tepki: Açıklamalarını düzelt
Cübbeli Ahmet'in imam hatip okullarıyla ilgili açıklamasına Milli Eğitim Bakanlığı'ndan tepki geldi. MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Nazif Yılmaz, Cübbeli Ahmet'in açıklamalarını düzeltmesini istedi ve RTE İmam Hatip Lisesi'ne davet etti.
YORUMLAR 293
 • Ali Mavili 3 ay önce Şikayet Et
  İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu çokça açılmıştır. Ancak bu çokluk maalesef kaliteyi getirmemiştir. İmam Hatip okulları kaliteyi arttırma yolunda çalışmalı. Eskiden olduğu gibi. Müfredat, öğretmen seçimi, dini rehberlik, sosyal olanaklar, bilimsel çalışmalar vb yönlerden yapılacak iyileştirmelerle İmam Hatip okulları kaliteyi yakalayacaklardır inşallah. Tüm İmam Hatip okullarını zan altında bırakacak olumsuz eleştirilerden kaçınmakta fayda var. İmam Hatip okulları da diğer bütün okullarımız gibi geleceğimizi inşa eden kurumlarımızdır. Cüppeli Ahmet Hoca gibi kıymetli hocalarımızın imam hatip okullarını desteklemelerini bekliyoruz.
  Cevapla
 • ENGİN 3 ay önce Şikayet Et
  Ahmt hoca belki çok sert konuştu ama bir gerçeğide gözterdi İmam hatipler çok önemli ama bu kadar çok olması ve kontrolsüz olması yerine daha az , Ehli Sünnete uygun ve kaliteli olması önemli. Sayı çokluğu değil keyfiyet önemli
  Cevapla
 • Ethem Eser 3 ay önce Şikayet Et
  hoca haklı kendisine güveniyorum
  Cevapla
 • Ahmet bey 3 ay önce Şikayet Et
  Sahte hocalar insanları kandırmaya devam ediyor...
  Cevapla
 • Mehmet 3 ay önce Şikayet Et
  Devlet ve diyanet Ilahiyat fakültesine ögrenci alirken Ehl Sünnet e uygun insanlar olduklarina dikkat etmeli. Müfredata aykiri, ögrencilerin imanini tahrip edecek eylemleri varsa görevine son verilmeli. Ayrica sirf din dersi verilir gibi ders vermek olmaz. Düz bilgi neye yarar? Bu is kalb isi. Gencler Iman Ahlak Edep anlatilmali asilanmali.
  Cevapla
 • ali vesioğlu 3 ay önce Şikayet Et
  hocama tamam doğru söz söylemiş
  Cevapla
 • Vatansever 3 ay önce Şikayet Et
  İnsanların içinde de yanlış , bozuk , aldanmış , aldatılmış , kötüler yok mu? Varrr. Bu da imtihanın bir parçası , müslümanlar bunu temizlemeye , düzeltmeye çalışacak.
  Cevapla
 • Sivaslı 3 ay önce Şikayet Et
  Fetöye özeniyor galiba
  Cevapla
 • Şahin 3 ay önce Şikayet Et
  Ulan Mustafa İslamoğlu çıkar imam hatip lere atar. Cübbeli çıkar imam hatip lere atar. Sonra bir bakarsın bu ikisi birbirine atar. İkiside aynı yerden besleniyor olacakki hedef İmam Hatip. Ama yok yedirmeyiz her ikinizede aaaaa babalarınız
  Cevapla
 • Mehmet 3 ay önce Şikayet Et
  Maledef Fatiha bile okuyamayan imam hatipli öğrencilerimizin olması ve yüzünden bakarak bile okuyamayan kişilerin İmam olarak atanması bu duruma neden oluyor.
  Cevapla
 • Uğur 3 ay önce Şikayet Et
  İlla bir şıhın elini öpmeye nasıl gerek yoksa , böyle bir okulu tercih etmeyede gerek yok. İslam en son dindir,hak dinidir.Ve Allah yolu birdir. En doğru yol Allah yoludur. Başka yollara şıhlara gitme vatandaş.
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 3 ay önce Şikayet Et
  TEKLİF : Yaa Cocuklarımızı ingilterede Cambrıdge veya Brıghtoon a dil eğitimine gönderiyoruz. Napıyoruz? Orada konaklayan ailelerin birer odasını kiralıyor öğrenciler. Bu artık devlet tarafından kontrollü bir sektör olmuş. Neden tüm şehirlerdeki üniversitelerde okuyan cocuklarımız için böyle bir sisteme geçilmesin. Hem aileler konaklayan öğrenciler için para kazanır vergisini verir hem de ögrencilerin yurt kalacak yer vs sorunu kalmaz..
  Cevapla
 • Fani 3 ay önce Şikayet Et
  Cüppeli sana biraz itimadimiz vardı, onu da kaybettirdin. Yorumların çocukça ve tamamen kulaktan dolma. Gel gerçeği gör . Yazık sana yakışmıyor. Bir din adamına bu açıklama yakismadi
  Cevapla
 • Lahavle 3 ay önce Şikayet Et
  Tebrik ediyorum, muslumanlar arasına fitneyi soktun. Gercekten dini hassasiyetin varsa, ağzından çıkanın nereye gittiğini, nasil bir fitneye sebep olabileceğini hesap edersin. Bu adam gercekten ne yapıyor, çıktığı programlarda, din düşmanlarına, müslümanları aşağılama fırsatı vermekten, onay almadığı halde, bir cemaatin lideri havasıyla, egosunu beslemekten başka. Boyle bir sorun varsa, gerekli mercilere söylersin, daha once de böyle, güvenlikle ilgili gereksiz, hadsizce açıklaması olmuştu. Bilerek ya da bilmeyerek birilerine hizmet ediyor. Şahsen artık samimiyetine inanmıyorum, her cemaatin içinde böyle kullanılan birileri oluyor. Artık yaptıkları artistlik ya da hainlik oluyor.
  Cevapla
 • muro 3 ay önce Şikayet Et
  bende bir imam hatip mezunuyum imam hatipler değil de ilahiyat fakültelerinde ki hocaların bir çoğunun islamla alakası yok.......
  Cevapla
 • Asım 3 ay önce Şikayet Et
  Elbette üslup yanlış fakat şu da bir gerçek ki, imam hatip liseleri ve ilahiyat fakülteleri seri üretim örnek mümin fabrikası değil. Her türlü itikadı bozuk insan çıkabiliyor buralardan. Bu yüzden insanlar dinlerini daha samimi ortamlarda yaşayabilmek adına cemaat ve tarikatlara yöneliyor.
  Cevapla