TÜM YORUMLAR

"Böyle saçma bir cümleyi, Allah’tan korkan bir insan, nasıl kurabilir?"
"Böyle saçma bir cümleyi, Allah’tan korkan bir insan, nasıl kurabilir?"
GÜNCEL
25 Eylül 2021, 12:32
"Böyle saçma bir cümleyi, Allah’tan korkan bir insan, nasıl kurabilir?"
Yeni Akit Yazarı Ali İhsan Karahasanoğlu, Cübbeli Ahmet'in “Çocuklarınızı İmam Hatip’e yollamayın” sözlerine sert tepki göstererek "Akla mantığa ters. Böyle saçma bir cümleyi, Allah’tan korkan bir insan, nasıl kurabilir?" dedi.
YORUMLAR 153
 • poyraz 2 ay önce Şikayet Et
  sonunda birileri hakkı ve hakikati korkmadan konuşabildi tebrikler Cübbeli Ahmet hoca efendi gerçekler acıdır lakin biz illa iş bitince uyanıyoruz
  Cevapla
 • Mehmet 2 ay önce Şikayet Et
  İlmi siyaseti bilmediğinden oluyor hep. Kardeşim ülkemde mezhepsizler bidat ehli nerden çıkıyor en fazla bi bakıp tedbir alınsa iş bitecek. Kimisi de çıkmış belki de kasıtlı ehli sünnete çatıyor. 15 temmuzda şehitler veren cemaatleri fettoşilerle denk tutana da yazıklar olsun. En büyük darbeyi böylece dinimize vurdular.
  Cevapla
 • Dobra 2 ay önce Şikayet Et
  Sözleri iyi analiz etmek tartmak lazım maalesef bunu yapabilen insan sayısı pek az MÜFREDATI İŞLEMİYORLAR YORUM KATIYORLAR diyor bunun bakanlıkla ne alakası var imam hatipte çalıştım çok sayıda mealci hadis inkar eden mucizeleri inkar eden hoca var. Asıl fetöcü benzeri olan bu hocalar. Cübbeli doğru söylüyor bakanlıkla bir alakası yok söylediğinin.
  Cevapla
 • S o 2 ay önce Şikayet Et
  Ahbe hocam oldumu şimdi beton kemali met edeceksiniz imam hatiplileri eleştirecek sin yakışmadı sana
  Cevapla
 • Bence 2 ay önce Şikayet Et
  Cübbelinin hedefi imam hatip değil müfredat. İ.hatibin açılması bi şey değiştirmiyor. Mesele ehli sünnet çizgisinde irşad. Deizm almış başını gidiyor.
  Cevapla
 • Xyz 2 ay önce Şikayet Et
  Her kesimden kötü insan çıkabilir. Bir sokakta birtane sahtekar esnaf var diye tüm esnaf sorumlu tutulamaz hepsine sahtekar denilebilir mi. Ben büyük bölümünü seyrettim. İmam hatiplileri genellemedi. Ama kötü örneği vereceğine imam hatipli güzel insanları örnek vermeliydi. Bunun yanında imam hatip okullarında da yapısal değişiklik yapılmalı kimsenin ne söylediğine bakmadan özellikle islamiyetle ilgisi olmayıp bozgunculuk yapanları dinlemeden 28 şubat ve öncesi dayatmaları ve kalıntıları tamamen temizlemelidir.
  Cevapla
 • Safa 2 ay önce Şikayet Et
  Yüz defa söyledik yazdık bu tür gruplar fetö gibi sırasını bekliyor. Gücü devşirdiği an devletin ve milletin başına bela olacaklar. Devlet cemaat ve tarikatlere el atmalı .
  Cevapla
 • Serdar 2 ay önce Şikayet Et
  Dini konularda fazla ilmi olsun diye İmam Hatipe gönderip, hadisleri ayetleri ibkar eden bir hocaya denk gelip, dinden çıkacağına; düz okula gidip en azından dinini korur. Hocanın söylediği bu. Dinsizlerin, mezhepsizlerin, Şii ajanların dolduruşuna gelmeyelim.
  Cevapla
 • İbrahim Alkılıç 2 ay önce Şikayet Et
  Cübbeli Hoca İyidir, iyi bir âlimdir ama kendisi çok yüksek dereceli bir şeker hastasıdir. Şeker hastalığı işte insanın aklıni, psikolojisini böyle darmaduman ediyor. Bir de hocalık enaniyeti olunca nefsinin peşine takılıp gidiyor. Önce hocanın özür dilemesi lazım. Sonra da derhal, acilen bir hastaneye yatıp iyi bir psikiyatrist ve diyebet doktorlarından tedavi alması lazım. Böyle giderse Hocalıgi beş para etmeyecek, yazık olacak. İnsanlar hata yapabiliyor. Buradan anlıyoruz ki; Fani insanların arkasına takılmak değil, ebedi olan Kur'an'ın ve sünnetin arkasına takılmak lâzım.
  Cevapla
 • Şuurlu 1 ay önce Şikayet Et
  O enaniyet sen de olmasın niye hocaya iftira ediyorsun
  Cevapla
 • Süleyman şarlı 2 ay önce Şikayet Et
  ALİ abi agzına saglık belki hocanın şekeri çıkmıştır ona hiç yakışmadı
  Cevapla
 • Murat 2 ay önce Şikayet Et
  Biraz izledim. Konu İHL lerden birden bire Biontek Aşısına geldi. Ne alakaysa. Gayr-ı ciddi bir şekilde bitti. Koskoca CNNTÜRK...
  Cevapla
 • mehmet emin 2 ay önce Şikayet Et
  Hoca ,Sen bu tv programlarina cok kaptirdin kendini ,adamlar seni kullaniyor ,bir de senin nefsin ''medyatik oldum '' diye devreye girince iste boyle bir alime yakismayacak laflar ediyorsun,yazik....
  Cevapla
 • almanyadan 2 ay önce Şikayet Et
  Hoca pireye kızıp yorgan yakmiş On düşün bir konuş
  Cevapla
 • ercan 2 ay önce Şikayet Et
  Bir sepet elmanin icinden bir tane cürük cikarsa bütün sepetmi cürük diyecegiz.Cübbelinin mantigi ile gidersek düz liselerde ve üniversitelerde bir dünya ateist hoca ,o zaman orayada göndermeyelim.Cübbeli bu zirva lafi etmekle hic kimseye yaranamaz ,IHL ve ILAHIYAT lilarin yaninda itibarini kaybettigiyle kalir.
  Cevapla
 • rte 2 ay önce Şikayet Et
  evet bütün sepeti çürütür o elma
  Cevapla
 • Avari 2 ay önce Şikayet Et
  Bu sözlerin altında yatan mantık, Bir ruhban sınıfı oluşturmak, dini meselelerde tek söz sahibi kendileri olmak istiyor.
  Cevapla