TÜM YORUMLAR

Son dakika haberi: Bakan Kasapoğlu'ndan yurt açıklaması
Son dakika haberi: Bakan Kasapoğlu'ndan yurt açıklaması
EĞİTİM
26 Eylül 2021, 17:02
Son dakika haberi: Bakan Kasapoğlu'ndan yurt açıklaması
Son dakika haberi: Gençlik ve Spor Bakanı önemli açıklamalar yaptı. Türkiye'de kapasitenin artırılmaya devam ettiğini belirten Kasapoğlu, yerleştirme oranın da yükseleceğini duyurdu. Ayrıca tüm yedeklerin yerleştiği illeri de açıkladı.
YORUMLAR 30
 • Xyz 3 ay önce Şikayet Et
  Sayın bakan birçok ilde yurt olmasa bile kiralık ev bulunabiliyor. Önemli olan İstanbul'daki öğrencilerin kalacak yer sorununu çözmek.
  Cevapla
 • AHMET YALÇIN 3 ay önce Şikayet Et
  SAYIN BAKANIM BU YURT KRİTERLERİ NEYE GÖRE BEN EMEKLİ BİRİYİM 2574 TL MAAŞ ALIYOUM..BAŞKA GELİRİM YOK İSTANBUL DA BU MAAŞ İLE NASIL KIZIMI ÖZEL YURTA YOLLAYAYIM.ÖZEL YURT BİLE BULAMADIM TAŞRADAN ARIYORSUNUZ ŞU AN DOLUYUZ DİYORLAR..ÇALMADIĞIM KAPI KALMADI..TÜRKİYE SIRALAMASI İLK 30 BİNE GİRDİ KIZIM ÖSYM DE.NE VARKI YURT YUZÜNDEN OKUTAMAYACAM YEDEK 3823 DE KYK ÇIKTI...YILDIZ TEKNİK MATAMATİK MUHENDİSLİĞİ okuyaçak yurt balabilerse
  Cevapla
 • Mehmet 3 ay önce Şikayet Et
  maşallah sübhanallah barikallah Rabbim hayırlı eylesin zihin açıklığı versin inşallah
  Cevapla
 • Mustafa Çoban 3 ay önce Şikayet Et
  Ankarada boşaltılan hastaneler yurda çevrilse ne güzel olur şehrin merkezindeler
  Cevapla
 • Vatandaş 3 ay önce Şikayet Et
  Kiralar artınca gençler de yurtlara akın etti. Özellikle büyük şehirlerde.
  Cevapla
 • DADAŞ 3 ay önce Şikayet Et
  zavalli aciz beceriksiz chp nin her yalani o konuda hükümetin nasil calıştığını ve 20 yıl once neydi şimdi ne olduğunu göstermesi açısindan çok onemli...millet böylece yapilan hizmetleri göruyor..ey chp sen ne yaptın belediyelerin ne yaptı rezilller...reis allah chp ye karşı yardimcin olsun...
  Cevapla
 • münzevi 3 ay önce Şikayet Et
  Sorun yurt kapasitesi değil, kiralık ev fiyatlarının aşırı yükselmesi. Tartışma çok gereksiz bir mecrada yürütülüyor. Barınma sorunu sadece öğrencilere has bir sorun da değil, bütün milletin ortak sorunu. Büyük resme bakmak lazım. :))
  Cevapla
 • Türkiye Sevdalısı 3 ay önce Şikayet Et
  Sorun yok demekle problemler ortadan kalkmıyor. Oğlumu Muğla'da 3+1'de 10 kişinin kaldığı dairede için kan ağlayarak ve beddua ederek kişi başı 900 TL'ye yerleştirdim. 1.500 liralık dairede adam 9.000 lira kira geliri elde ediyor. Şimdi kimileri çıkıp vermeseydin diyebilir ama bekara boşama misali haraçtan gazel okumak kolay. Emlakçıları gezdik ve bir tane kiralık daire yok. İnsanın çocuğunu okutması için bu sömürü düzenine uymak zorunda kalması ne acı verici! Kısacası yine her zaman ki gibi ateş düştüğü yeri yakıyor!!!
  Cevapla
 • Cemal 3 ay önce Şikayet Et
  Vala kimine yurt çıktığı halde beğenmeyip ev kiralıyorlar
  Cevapla
 • ahmet 3 ay önce Şikayet Et
  tesekkurler bu guzel haber icin
  Cevapla
 • Ali 3 ay önce Şikayet Et
  Chpliler hdplilerle(hdp yönetimiyle)kol kola olduklarından oy kaybediyorlar ya nereye çamur atacaklarını bilemediler sayın bakanım merak etmeyin halk en iyi görendir..
  Cevapla
 • Mahallenin Delisi 3 ay önce Şikayet Et
  Korona vardiye kapasite azaltıldı hemen fitneciler ortalığı karıştırdı. Çözüm basit eskisi gibi alacak devlet olacak bitecek
  Cevapla
 • maremer 3 ay önce Şikayet Et
  kyk yurtlarımız çok faydalı. Pandemi döneminde karantina merkezleri olarak kullanıldı. muhalefet daha önce bu kadar yurt neden yapılıyor israf diyordu şimdi mal bulmuş mağribi gibi konuyu istismar ediyorlar.
  Cevapla