TÜM YORUMLAR

Ahmet Ünlü'nün gündem olma başarısı! Çocuklarımızı okullar mı yetiştiriyor?
Ahmet Ünlü'nün gündem olma başarısı! Çocuklarımızı okullar mı yetiştiriyor?
GÜNCEL
28 Eylül 2021, 13:41
Ahmet Ünlü'nün gündem olma başarısı! Çocuklarımızı okullar mı yetiştiriyor?
Ahmet Ünlü'nün gündeme gelme başarısını değerlendiren Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan, "Çocuklarımızı “okulların” yetiştirdiğine dair o kolaycılık hepimiz için çok rahatlatıcı. Ve maalesef hayır." dedi ve önemli bir konuya değindi.
YORUMLAR 121
 • İsmail kazmacı 2 ay önce Şikayet Et
  Saygı değer hocamızın yandayız
  Cevapla
 • Mehmet 2 ay önce Şikayet Et
  Müslüman müslümanın kardeşidir. Günümüzde Allahütealanın varlığını, öldükten sonra ahiret gerçeğini , mana değeelerini inkarcılık fikri, batı felsefesinden ve bilimden gelmektedir. Öncelikle bu çok şiddetli olan küfrü kıracak, özellikle gençlerimizin akıllarını ve kalplerini doyuracak, sağlam bir iman altyapısı atacak, küfrün belini kıracak eserleri okumaya, eğitim müfredatına k oymaya ihtiyaç var. Devlet Büyüklerimiz bu hususlarda arayışa girmeliler inşallah. Birlik beraberliğe ihtiyaç olduğu, Cumhurbaşkanımızın yedi düvele karşı mücadele verdiği bir zamanda fikirlerimizi söylerken yapıcı, müsbet ve olumlu olmalıyız.
  Cevapla
 • EMS 2 ay önce Şikayet Et
  bu mahmut ünlüde haddini aşıyor artık. adam tam bir şovmen olmuş. ve istiyor ki müridleri sadece onun kitaplarını satın alsın ve okusun yani onun izin verdiği kadar ilim öğrensim. çünki çok ilim öğrenirse gözü açılır beni terkeder korkusu var. yazı güzel olmuş. kaleminize sağlık ismail kılıçaslan.
  Cevapla
 • maksut 2 ay önce Şikayet Et
  ismail kim ihtisas alanı nedir ?
  Cevapla
 • FATİH 2 ay önce Şikayet Et
  Defalarca kez isittim iHL gencliginden ;kelam hocalarinin :Allah havada uçuşan toz tanelerinide bilecek kadar değildir diyerek Allah a cehalet isnat ettigini. Defalarca isittim ihl gencliginden: imanin 6 şartindan bitanesi olan kadere ımanin hocalari tarafindan kaldirilip 5 şarta düsuruldügünu.defalarca isittim ihl gencliginden: kehf suresinde gecen ;söyle habibim bende ayni sizin gibi bir insanim 'kismini ele alarak hz. Muhammed s.a.v 'e atfen, bakin kur an dahi normal bi insan olduginu söyluyor .bu yüzden bu kadar yüceltmeyin diyen ve ayetin devami olan yühâ ileyye (ancak bana vahyolunuyor)kismini atlayan öğretmen müsveddelerinin olduğunu.vs.....
  Cevapla
 • EtkiTepki 2 ay önce Şikayet Et
  Napalm , din düşmanlarının istediği gibi, imam hatipleri kapatıp doğrunun anlatilmasini da engellyelim mi? Düz liselere verin diyor, peki oraya baska devletten, inanci kontrolden gecirilerek mi ogretmen aliyor. Biraz da siz çocuklarınıza karşı ebeveynlik sorumluluğunuzu yerine getirin, baska zihniyetteki çocukların bozuk düşüncelerini biz düzeltemiyoruz, militan gibi uyduruk görüşlerini savunuyor, sizin çocuğunuz neden hemen aile dusuncesinden kayıyor. Ailesi onu ihmal edip, hiçbirşey vermediği, boş olduğu icin olmasın.
  Cevapla
 • k duran. 2 ay önce Şikayet Et
  nihayet bozuk zihniyet sizi biri birinize düşürdü imam hatipte bir kaç bozuk zihniyet var bunlar temizlenirse sizde millette rahat edersiniz imam hatipte hepsi bozuk değilki çürükler ayıklansın.
  Cevapla
 • bayana29 2 ay önce Şikayet Et
  Yazı 10 numara olmus tesekkurler mustafa ağabey... Bedava din tüncarlığı yapanlar, sorgulaninca isi imam hatip okullarına ve ehli sünnet cizgisinin ardina saklanmakta buluyor,hani sözüm ona sıkışınca en buyuk Ataturkçu olanlar gibi...Emek verin, çalışınn, kendinizi yenileyin ve fikirlerinize ait oldugunuz cizgiye inaniyorsanız insanlar sizi tercih etmiyorsa ya gittiginiz yol yanlis yada bildikleriniz yanlis kabul görmuyor.. Bunu anlamayacak ne var?
  Cevapla
 • siirt56 2 ay önce Şikayet Et
  siz çok bilmissiniz sanki vahhabi ehli sünnet dışı itikatlar turuyor okullarda teyze...
  Cevapla
 • Haydar 2 ay önce Şikayet Et
  Cahil adamla kafamı yoramam. Kendisi ne haltlar yediğini açıklasın sonra laf atsın. Chp zihniyeti Türkleri geri bıraktı.
  Cevapla
 • Adı Z 2 ay önce Şikayet Et
  Cübbeli hocay candır can. Allahım ondan ebeden razı olsun. milleti uyandırıyor
  Cevapla
 • Sinan 2 ay önce Şikayet Et
  Cübbeli adamdır mümindir ehli sünnettir.
  Cevapla
 • Mehmet 2 ay önce Şikayet Et
  Sırtında cüppe , yüzünde sakal ,başında sarık anlattıkları da palavra ve iftira dolu olan bu tayfa ,arkalarından gidecek sorgulamayan, akletmeyen, düşünmeyen kişileri imam hatipliler ve ilahiyatçılar arasında bulamadıkları için köpürmeye başladılar. Bütün mesele altlarından kayan post meselesi. Google çıktı bütün foyaları ortaya döküldü bunların. Artık yurdumun gençliği verilen her zokayı yutmuyor.
  Cevapla
 • Efe 2 ay önce Şikayet Et
  Valla kardeş bu dediklerin doğru değil ise iftira atiyorsun. Ayrıca YouTube ile amel edilmez benden söylemesi.
  Cevapla
 • serdar 2 ay önce Şikayet Et
  malesef imamhatipleri sayın cumhurbaskanimiz el atması gerekli ehli sünet itikatı üzere olması gerekli onun icin her ilahiyat bitiren imamhatip ve ilahiyatlarda ögretmenlik yapabilmesi icin bazı kurallar getirilsin her ögretmen olan oralarda ögretmenlik yapması bence uygun degil benim oğlumda oradan mezun ülkemizin düşmani cok dikkat edilmesi gerekli fetöten ağzımız yandı zaten amerika en temele inmis biliyorsunuz yillarca çocuklarımızı egitim eğitim diyerek kandırmışlar onlarin yetiştirdiği cocuklarda bu memleketin çocukları cok dikkat etmek gerekli
  Cevapla
 • Selim akil 2 ay önce Şikayet Et
  'Su Osmanliyi siz icten biz distan yikamadik.' denilmis. Su imam hatipler, ilahiyatlar ne guclu ki icten ve distan gelen tum yikici soylemlere direniyor. Bu okullarda selim aklin onu acildikca, dogmalara izin verilmedikce daha da guclenecek. Ulkemizde son 20 yilin meclisleri bu okullarin yetistirdigi nesillerdir. Bilim ve teknolojide en ileri oldugumuz 8.-14 yuzyildaki acik fikirlilige ve hikmet sevgisine ihtiyacimiz var. Bazi gruplarin kendine dar pencereden adam yetistirmesine degil. Halkimizin bu okullara yurekten sahip cikmasi gerekiyor.
  Cevapla
 • Mahmut 2 ay önce Şikayet Et
  Halk sahip cikmasaydi, bu cemaatler bizi bir kaşık suda boğar.,Amerika'ya da hediye paketi yapardi. Kızlarımız okumaz, kadınlarımız eve hapis olurdu.
  Cevapla
 • Battal 2 ay önce Şikayet Et
  Ben büyük oğlanı imamhatip ortaokulu’na gönderdim.Dini olarak bir verim alamadım. İmamhatip okulları belli bir puan mishal 380 puan’in altında öğrenci almamalı ve eğitim kalitesini artırmalı.
  Cevapla
 • Muhavvid 2 ay önce Şikayet Et
  Bu imam hatip okulları olsun diyanet olsun laik küfür rejimini hak gözünde meşru gösteren figüranlarıdır.bunlara alın mikrofonu sorun şeriatı asla kabul etmezler.şeriatı kabul etmeyen Allahın hükümlerini kabul etmiyor demektir ki bu onları kafir yapar
  Cevapla
 • Türkmen 2 ay önce Şikayet Et
  ilk kurulan ilahiyat fakültesi Ankara ilahiyat fakültesidir ve İsmet inönü'nün cumhurbaşkanlığının son dönemlerinde açılmıştır. medreseler kapatıldıktan sonra o döneme kadar hiç ilahiyat fakültesi açılmamış dini eğitim tamamen yasaklanmıştı bu memlekette. İsmet İnönü demokrat partiye seçimi kaybetmemek için zoraki olarak kurduğu bu ilahiyat fakültesinde okutulacak dersler ile alakalı dönemin milli eğitim bakanı ile aralarında geçen bir diyalog var. araştırın bakalım ona ne diyor orada. bakın bakalım İslam'a hizmet için mi? kurmuşlar ilahiyat fakültesini yoksa başka bir amaç için mi?
  Cevapla
 • MUSTAFA 2 ay önce Şikayet Et
  Cüppeli ve benzerleri imam hatiplerde okuyan öğrencileri devşiremiyor, tabiki rahatsız olacak. Ona cahil dindar lazım ki yanmayan kefen satabilsin.
  Cevapla
 • Ziyaa 2 ay önce Şikayet Et
  Hohoho ihllerde ahlak yerlerde Selena izleyen nesil ihllerde
  Cevapla