TÜM YORUMLAR

Öğretmenin 'yardımcı kaynak' kitap tepkisi
Öğretmenin 'yardımcı kaynak' kitap tepkisi
GÜNCEL
28 Eylül 2021, 23:14
Öğretmenin 'yardımcı kaynak' kitap tepkisi
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere dağıtılan ücretsiz kitaplara ek olarak bazı okul idarecileri, 'yardımcı kaynak' adı altında kitaplar talep ediyor. 24 yıllık öğretmen Ekrem Mustafa Çakır buna tepki gösterdi.
YORUMLAR 36
 • Yağmur 1 ay önce Şikayet Et
  Bizim öğretmenimiz meb in verdiği kitaplardan dersini işliyor son sayfasına kadar kaynak kitapta aldık ondan da ders işliyor sürekli geçen yılda aldık set halinde son kitaba kadar hepsini çözdürdü iyi oluyor kaynak kitap
  Cevapla
 • Nigar 1 ay önce Şikayet Et
  Kesinlikle katılıyorum okul her fırsatta para istemesine cabası
  Cevapla
 • derbeder 1 ay önce Şikayet Et
  milli Eğitim Bakanlığı kitaplarina bir baksin. icerik kötü. ben bir veli olarak okul 2 kaynak ostiyorsa 3 tane de ben aliyorum. farkli soru gormek gerek.
  Cevapla
 • pürkusur 1 ay önce Şikayet Et
  2 tarafta haklı. ara sınıflar için hoca dersine hazırlıklı gelmez ise mededi kaynak kitaplardan arar! velev ki yeterli olsun.. sınav gurubu öğrencilerinin tabiri caiz ise görmediği soru kalmamalı.. bunun halk arasındaki tabiri bol bol soru.. peki bu nasıl olacak?
  Cevapla
 • misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Ders kitabı müfredatı ile sınav içerikleri bir birini tutmayınca millet mecbur kalıyor. Kaynak kitaplar olmasa doğru düzgün içinde soru yok devlet kitaplarının. İlkokuldaki çocuğa 15 temmuzda neredeydin diye soru koymuşlar ne bileyim3 yaşındaydım uyuyordum dese ne olacak? Kitapları bile siyasileştirince mecburen konu öğrenmeye kitap kovalıyor veliler.
  Cevapla
 • kenan çölleri 1 ay önce Şikayet Et
  müfredatın ne olduğunu bilmiyorsunuz galiba
  Cevapla
 • Sebahattin 1 ay önce Şikayet Et
  KEsinlikle katılmıyorum,MEB in verdiği kitaplar içerik olarak çok zayıf. Kitapları incelediğiniz zaman bunu anlayabilirsiniz.O kitaplarla bizim çocuklarımız seçme sınavlarına asla hazırlanamazlar. Evet istismar eden vardır ama burda suçlu Bakanlıktır.Verdiği kitapların içeriğini denetlemeyen,onların yetersiz olduğunu fark etmeyen boşuna milyonlarca liranın israf olmasına sebep MEB in ta kendisidir.
  Cevapla
 • vatandas 1 ay önce Şikayet Et
  milli egitim bakanligi jendi kitaplarinin yetersizligini ek kitaplar gibi sacma islerle takviye yaparken kalkipta Cübbeli Ahmet hocanin dediklerini elestirenler ya kördür ya nankördür.
  Cevapla
 • yavuzz 1 ay önce Şikayet Et
  bizim ogretmenler icin 10 numara olur kaynak kitap alinmasa. fakat benim bulundugum bolgede veliler istiyor. (okur yazar veliler) ders kitaplari da bir yeterli bir yeterli degnegin neresinden tutarsan tut.
  Cevapla
 • Metin 1 ay önce Şikayet Et
  Bilip bilmeden yorum yapmayın. 1. Hiç kimse keyfinden yardımcı kitap istemiyor. Devletin verdiği kitapların sayfasını açıp incelediniz mi? O kitaplarla öğrencinin LGS ya da üniversite sınavını kazanmaya bırakın öğretmenin yaptığı sınavdan 60 alamaz . 2. Çocuğunuzun LGS ya da üniversite sınavında iyi bir yere kazanmasını istiyorsanız bol bol test çözmek zorunda, devletin verdiği kitapta her konu sonundaki 6-7 soruyla mı sınava kazanacak. 3. Utanmadan öğretmen yayın evinden komisyon alıyor diye yazıp yuzbinlerce öğretmene iftira atmışsınız. Söylediğiniz gibi komisyon alan öğretmen varsa ona da yazıklar olsun olmadığı halde iftira atan size de yazıklar olsun.
  Cevapla
 • Abdullah 1 ay önce Şikayet Et
  Devlet yasak koymasına rağmen Ya hocalar bilgisiz ögrenciyi kaynak kitaba yönlendiriyor. Yada parayı cebe indiriyor.
  Cevapla
 • SAMET 1 ay önce Şikayet Et
  Hakikatten yasak var mı bu konuda? Ben hiç karşılaşmadım. Aynı okulda 2 çocuğum okuyor, birisinin seti 665 TL. diğerininki 635 TL. 4 çocuğu olup da asgari ücretle kirada yaşayanların halini düşünebiliyor musunuz? Mümkün değil. Bazı şeyler anlatılmaz, yaşanır. Kod veriyorlar, o kodla alıyoruz kitapları. Bu nasıl bir yasak? Kırtasiyeye gidip filan okul filan sınıf dedin mi kodunu da biliyorlar, kitaplarını da. Mesela, aynı sınıfın A okulunda seti başka, B okulunda başka. Şunu da anlamıyorum, her okulda 2+2-nin farklı cevabı mı var? Neden farklı derslikler kullanıyorlar?
  Cevapla
 • Ttttty 1 ay önce Şikayet Et
  Ya da maddi durumu iyi olmayan öğrencilere kendi cebinden verip kitap alıyor.
  Cevapla
 • ariff 1 ay önce Şikayet Et
  bende şikayetciyim alan var alamazyan var
  Cevapla
 • Husnu 1 ay önce Şikayet Et
  Almayin sikayet ediyorsaniz almayin. Nokta
  Cevapla
 • Salih 1 ay önce Şikayet Et
  Hocam senin çocukların bursluluk sınavı veya LGS sınavlarından haberi yok galiba sen hangi dünyada yaşıyorsun anlamadım ders kitaplarında sorumu varmı kaynak kitaplar olmasın diyorsun
  Cevapla
 • Yusuf 1 ay önce Şikayet Et
  Çözülemeyen büyük bir sorun . Okul kitapları bedava olunca satacak birşey buluyorlar çok iyi bir rant dönüyor.
  Cevapla
 • Arif 1 ay önce Şikayet Et
  Boş konuşmuş. Kitaplar yetersiz. Konu anlatımı yok, pekiştirmek için alıştırma yok. Türkçe metinler biraz kısaltılmış ama hala uzun. Mesela çocuk bursluluk sınavına girecek, o sınavla ilgili soru tarzında örnek yok.
  Cevapla