TÜM YORUMLAR

Helikopterli sünnete Maliye kıskacı
Helikopterli sünnete Maliye kıskacı
GÜNCEL
25 Ağustos 2008, 20:17
Helikopterli sünnete Maliye kıskacı
Oğlunun sünnet töreninde yaptığı lüks harcamalarla dikkat çeken Bursalı iş adamı Tahsin Dengiz hakkında Maliye inceleme başlattı.
YORUMLAR 18
 • zafer aydeniz 13 yıl önce Şikayet Et
  son yorumum yorumculara. "kim bilir yanida calisan iscilerin hakini evrmez " ve nasıl çaldığı veya çalmadığı veya nasıl müslüman olup olmadığı, bu kadara şatafata gerek olup olmadığını yazacak derecede yorumcuları okumak, sanırım dengesiz insanların işi olsa gerek.Hiçbirşey bilmeden, ve hiçbir fikir vermeyecek bir haberden yola çıkarak ve sonucu belirsiz bir denetimi daha şimdiden karara bağlayıp ahkam kesenlere bakın. vay hallerine vay. bu ne biçim bir "zan" anlayışı, hüsnü zan mıdır bu bilgisizliğin aşırı olduğu şu anda.hayret
  Cevapla
 • vatansagolsun 13 yıl önce Şikayet Et
  Kiz evladini yok sayan baba. Ben bir erkegim ama roportajini izledim bu gormemisin oglunun tam bir armutun iyisini yiyen cinsten ......Kiz evlatlarinin yaninda Oglum adimi daga tasa yazdircakta bilmem ne diye bas bas bagiriyordu.Soruyorum o adam kizlarin icin ne yapiyorsun ogluna yaptiginin yaninda ALLAH(cc) fazla kibirliyi sevmez buda onlardan birisi ha parasi var yemis yesin ama sagina soluna bir baksin acikta olan var ac olan var ayiptir derim sadece Hemde cok ayip cocuk ayrimi yapmayin onlar sizin yavrunuz kizda olsa erkekte olsa
  Cevapla
 • erol aydın 13 yıl önce Şikayet Et
  yazık. türkiye öyle bir hale gelmiş ki artık elit bir kesim istediğini yapıyor fakir olan büyük kesim ise malum..yazık yazık insanlar ekmek bulamıyor bu ülkede sizin haberiniz yok..işte demokrasi ve müslümanım diye geçinen bir kesim.bir de eşarp giyenler var arasında..din üzerinden ne işler yürütülüyor allah bilir.bir zamanlar sözde atatürkçü diye geçinenler hüküm sürerdi.şimdi sözde dinciyim diyenler hüküm sürmekte.ama o yüzelrin altında allah bilir ne saklı..hey gidi koca ülke..ne günler göreceğin daha..
  Cevapla
 • Fatih 13 yıl önce Şikayet Et
  İsrafçı. Bu vatandaştan ihtiyaç sahibinin biri gitse 3-5 kuruş yardım istese yok der. Allah akıl fikir versin böyle insanlara.
  Cevapla
 • Faruk Emre 13 yıl önce Şikayet Et
  KİŞİ KENDİ MÜLKÜNDEKİ TASARRUFUNDA SERBESTTİR.. Allah bir kuluna bir nimet ihsan ederse, kimse onu sen bunu bu şekilde kullanacaksın diye kota koyamaz, şayet kota koyarsa, o mal sahibi elindeki malın hesabını Allah'a verirken, o mala kota koyan şahıs benim bu işte ne suçum var diyemez. Adilane bir davranıl olmaz. Hesabını verebileceğine inanan herkes malını istediği gibi kullanır. Müdahale etmek yaptırım uygulamak olur...
  Cevapla
 • Eyüp Selahattin DOĞAN 13 yıl önce Şikayet Et
  Sonradan Görme Gibi Geldi Bana. O ne öyle sen müslümanmısın gösteriş meraklısı riyakar birimisin be kardeşim din düşmanları aydın doğanın borazanlarını öttürüyorsun yazıklar olsun sanada senin gibilerede Ramazan geliyor harvurup harman savuracağına millete yoksula yardım etsene milletin ahını alıp başına iş açıyorsun inşallah maliye hakkında birşeyler bulurda birazda devlete vergi falan verirsin.
  Cevapla
 • ekrem kaya 13 yıl önce Şikayet Et
  bune ya. Bune ya böle işmi olur ülkemizde çoğu insan aç yatıp kalkarken çoğu insan bir parça ekmek bulamazken.Bunun yaptıklarına bak. Tamam kardeşim paran var ama gösterişe ne gerek bu kadar lüxe girmek neycin bu ülkede çoğu insan işsiz ve aç yatıp kalkarken ufak bir sünnet düğünü için bukadar harcama nie.Harcadığın okadar parayı kaç insanın karnını doyurabilirdin hiç düşünmedin mi en hayırlı aya ramazana giriyoruz fakirlere sadaka filtre olarak dağıtabilirdin yazık sana koçum yazık.
  Cevapla
 • Derya Deniz 13 yıl önce Şikayet Et
  gelir tagitimdaki esitsizlik buna denir. kim bilir yanida calisan iscilerin hakini evrmez ama bir sunet icin harcadigi paraya bakin iscinin sirti buker eline bir kac kurus verir al sana lin teri der ote tarafta sunet dugunu icin helikopter getirir bu is adamin oglu ogulda iscinin oglu hayvanmi sanki bu kadarda esitsizlik olmaz dunyadaki tum ulkelerde isci hakini aliyor ve isci bas taci yapiyorlar ama bizde isci halen ac halen eziliyor gozleri yasli patronlar yasiyor ama yazik vaalhi adeletsizlik bu allah iscinin yardimicisi olsun tr de isci olmak
  Cevapla
 • zafer aydeniz 13 yıl önce Şikayet Et
  Bıdı Bıdı 2. hirsizliklar görülmüyor. ama bu hırsızlık sonucundaki miktarın harcanması eleştiri konusu oluyor. Ayrıca iki fakir sevindirilmez miydi? Herkes bir fakir sevindirebilir. kimi 1 ytl ile kimi 1000 ytl ile. Kim bunda "benim de üzerime düşen ve bütceme göre bir yükümlülüğüm var" diyo ki. cüzi bir miktar harici kimse yapmıyor. Ama lafı güzarlarımız bol şekil ve şemalde olduğu gibi
  Cevapla
 • zafer aydeniz 13 yıl önce Şikayet Et
  Bıdı Bıdı. Yok şöyle mi sünnet yapmış, vay böyle mi sünnet yapmış. Acaba kaç kilo altun takulmuş..Şimdi de adam hırsız muamelesi görüyor.Herkes çalışıyor, herkes işini kılıfına uyduruyor, ve hepimiz de bön bön bakınıyoruz. Şimdi bu adamın suçu nasıl harcadığı mıdır? Alkol içmenin serbest, ama alkollü araç kullanımının yasak olduğu gibi birşey bu, be hey adamlar; alkol alan adamin akli melekeleri yerinde midir de, ondan alkollü halde iken araç başına oturmasını istemiyorsunuz. Bu da onun gibi.
  Cevapla
 • Talha Saydam 13 yıl önce Şikayet Et
  Allah bunların hesabını soracak!. Haram işlenerek, israfa girilerek sünnet icra ediliyor. Ne kadar görgüsüz adamlarız yav!
  Cevapla
 • tevfik82 13 yıl önce Şikayet Et
  helal olsun maliyeye. bırakmayın bu israfçının peşini
  Cevapla
 • drozlemkyel 13 yıl önce Şikayet Et
  Yetim hakkı. Başbakanımlütfen vergide adalet getirin. yetim hakkı yeyip gösteriş yapanları cezalandırın. Belediye başkan adaylarınıza hırsızları karıştırmayın.
  Cevapla
 • bülent mentes 13 yıl önce Şikayet Et
  Ya Rabbim. Ben alttarafı 5-6 bin ytl kkartı borcum yüzünden 3 haftadır geceleri uyuyamıyorum hatta samimi söylüyorum mideme kıramplar giriyor.Merak ediyorum bu şaaşalı sünnet için harcanan paraile kaç sıkıntılı kişinin derdi çözülürdü ve bugece kaçkişi yastığına rahat başını koyabilirdi? Veyine merakediyorum acaba bu yapılan gösterişmi daha hayırlı olurdu?yoksa derdi olan insanların hayırdualarının alınmasımı daha hayırlı olurdu?Ve kendi kendime yine söylenmeye devam ediyorum, Allah'ım beni ve benim gibilerini affeyle
  Cevapla
 • hüseyin demir 13 yıl önce Şikayet Et
  sünnet. Oldu da bitti maşallah nazar değmez inşallah, maliyenin takibi önemli değilde ; fakirler sebeblenebildi mi düğünden onu merak ettim.?
  Cevapla